Wednesday, 8 October 2014

FOTO VÄLJAKUTSE LÕPP

Internetis ringleb sel kuul fotoväljakutse iga päev üks pilt teha. Neid väljakutseid on erinevaid. Üks on selline kus igal päeval on mingi teema ja siis postitatakse selle teemalisi pilte. Teistel juhtudel lihtsalt suvalisi pilte. Mõnede puhul on reegel, et pilt peab otse kaamerast tulema, ilma töötluseta, teist puhul mingeid reegeleid ei ole.

Mulle algul see idee väga meeldis AGA ma juba teadsin ette, et mul ei ole aega iga päev pilte teha või neid postitada. Pole ju mõtet kuulutada ennast osavõtjaks, kui siis mõnedel päevadel pilte ei tule. Seega otsustasin vaid teiste pilte nautida.

Oktoober tuli ja kõigil läks pildistamine lahti. Teisel oktoobril mõtlesin, et ah peaks ikka ka proovima, aga teeksin hoopis nii, et iga päeva asemel postitan pilte kord nädalas. Mingit kindlat teemat päeva kohta ma järgida ei tahtnud ja seega otsustasin, et teen lihtsalt suvalise pildi igal hommikul mis mingil määral seda päeva iseloomustab.

Esimene oktoober oli juba läbi, aga õnneks oli sel päeval Gretal koolis sügiskontserd (assembly) kus ma ka paar sellist pilti tegin kus teisi lapsi peal ei olnud. Kvaliteet jääb küll soovida, aga vähemalt on pilt olemas
 2 oktoober

 3 oktoober-issi sünnipäev

 4 oktoober- vihmane hommik

 5 oktoober-Hever castle
Nii, selle viienda kuupäevaga ka see väljakutse minu jaoks lõppes. 

Esiteks ei saa ma mingit naudingut või professionaalset väljakutset pildistades tavalise kaameraga. Seda enam ka veel sellepärast, et see kaamera ei tee standard formaadiga pilte ja kõik pildid mida ma siis pärast just ei crop-i tulevad väga peenikesed.
Teiseks nähes kui PALJUD inimesed blogimaailmas sellisest väljakutsest osavõtsid võttis minult isu ära ja kaotas oma võlu. Eriti need kus iga päeval oli oma teema. Oeh, mulle vähemalt ei paku mingit mõnu vaadata kahtekümment küünlaleegi pilti järjest. Ma saan aru, et sellised asjad ei olegi mõeldud nii, et pildid peavad proffide tasemel ja ma ei taha siin teiste piltide kvaliteedi kallal norida, aga siiski ei jaksa ka kellegi teise uduseid või tavalisi pilte iga päev jälgida (noh näiteks selliseid nagu see minu esimene pilt siin :D).

Seega mul on hea meel, et jätsin selle fotomängu oma elust välja. Jätsin endale vaid kaks blogi kelle igapäevaseid pilte ma tõesti suure heameelega ja ärevusega ootan ja millest ma naudingut saan ja üllatusi leian ja sellega asi piirdub.
Aga kõikidele teistele soovin lõbusat pildistamist :)

5 comments:

 1. Mina alustasin vast möödunud aastal 365 pilti aastas projektiga ja kuigi esialgu olin vaimustuses siis reaalselt sain väga kiiresti aru, et ma ei istu iga päev arvutis ning tihtipeale tuli ka kaameravabu perioode. See 30 päeva väljakutse tundus teostatavam aga kui üks päev vahele jääb, siis juba tunnen, et milleks :D

  Tegelikult tahaksin selle 365 projektiga uuesti alustada aga mingis muud võtmes. Tahtsin ise miskit välja mõelda.

  ReplyDelete
 2. Võib-olla sobib teile see 2008 a märtsis alanud fotojaht. Eelmise nädala teema oli loom, sel nädalal tuuline. Osavõtjate arv on praegu suhteliselt väike, parematel aegadel on märksa rohkem olnud, aga liituda võib igaüks ja millal soovib. Teemad, reeglid, ajalugu jm on kirjas siin:
  http://fotojahip2evik.wordpress.com/

  ReplyDelete
 3. Kris V ma just leiangi seda, et kui mõni päev jääb vahele siis kaob ka selle asja mõte. Sama ka nende kohta keda järgisin, et paar päeva tulevad pildid ja siis ootad järgmist ja seda ei tule, ega tule ja siis mitu päeva hiljem mitu korraga.
  Ma igaks juhuks rõhutan, et ma ei vaata tegelikult seda foto asja nii rangelt, aga nii mõnus on jälgitavate blogide juures just see ootusärevus. Nagu ootaks kirja päris postkasti :)

  Anonüümne, fotojahist olenma tegelikult kuulnud küll. Ma olen aru saanud, et mulle ei sobi sellised ettenähtud teemad. Kui oleks tegu mingi foto kursusega kus see kodutööks siis pingutaks kuna tavaliselt need on millegi uue õppimise eesmärgina, aga niisama minna ja otsida just mingit teemat tapab minu puhul loomingulise külje.
  Mulle meeldib lihtsalt olla ja leida erinevaid asju minu ümber ja siis pildistada, mitte neid otsia.
  Võib olla selline otsimine sobiks mulle siis kui laps vanem ja elu rahulikum (ma küll ei usu, et mu elu kunagi igavaks ja rahulikuks muutub :).

  ReplyDelete
 4. Mina AUSöNA !!!!! ei teadnud, et see on mingi paljudes blogides tiirlev projekt :-(

  Ehk et, mina teen seda selleks, et end distsiplineerida, et kaamerat iga päev käes hoida, et temaga rohkem söbraks saada. Ja siis ikka selleks, et silma treenida, vöi kuidas see oligi - kaameraga öpid vaatama, et hiljem oskaks ilma ;-)

  Muideks, ei ole kerge ... tegelikult ka. Elu ongi ju meeletu tagaajamine ja see aeg, et vötta kaamera, et vaadata ja öige nurga alt läheneda ... see aeg tuleb ikka kalli hinnaga.

  PS - lahe pilt see peegelpilt!

  ReplyDelete
 5. Mäemamma, ära muretse, sina oled üks nendest kelle pilte ma iga päev ootan, nii, et ära pettumust valmista ja postitamata jäta :) :)

  ReplyDelete