Friday, 31 October 2014

HALLOWEEN

No ei lähe meile see päev kuidagi korda, pinguta palju tahad. 
Tegin selle pildi kui Greta kodus põrandaid pesi. Nägi just nii palju Halloweenikas välja kui seda meie peres võimalik on. Selline väikene kodune nõiake :)
 
Õnneks on kõik naabrid ja naabrite naabrid selle võrra normaalsed, et ei tule meid ega teisi kiusama ja ukse taha komme nuruma. Suurem osa halloweenitajaid läheb nende juurde, kellega on eelnevalt kokku lepitud või siis vähemalt teada, et nad Halloweenist lugu peavad.

Samas, Pete oli kaks päeva tagasi sõbraga õhtul restoranis söömas, kui äkki ilmus nende laua juurde üks trick or treat-itaja. Pete laiutas käsi ja ütles, et mida ta pea siis nüüd tegema, et ega ta restorani tulles kommikotti kaasas ei kanna. Tüdruk oli vastu käratanud, et raha andma. Oli küsinud 5 naela!!! Pete sõber andis 20 penni öeldes, et see on ka suur raha. 
Mul oli raske seda juttu uskuda, veel vähem seda, et keegi üldse midagi neile andis (Pete küll ei pannud tähele kas teised inimesed ka lastele midagi andsid või ei, kuna nad tegelesid nende laua juurde tulnud tüdrukuga). Hea, et mina restoranis kaasas ei olnud, kuna ma oleks kohe nende laste vanemate telefoni numbreid küsima hakanud ja kogu lastekarja restoranist välja kupatanud (no tegelikult siiski restorani omanikul seda teha lasknud). Loomulikult ei tulnud ei Pete ega ta sõber üldse selle peale, et kaks päeva tagasi ei olnud isegi mitte Halloweeni veel.  

Nii, et jah, nagu näete siis Halloweeni usku inimesi meist veel saanud ei ole.
Küll aga armastame me kõrvitsaid augustada. Noh, kas seda tegelikult just armastuseks saab nimetada, aga Greta kooli jaoks siiski ühe meisterdasime.
Muideks meil oli täna õues 21 kraadi sooja. Mingi rekord taas. Tõiesti normaalne on tänaval näha inimesi nii talvemantlites kui rannakleitides plätud jalas (Eile nägin isegi ühte last villase mütsiga, aga kui neist mööda kõndisin siis kuulsin, et ema rääkis kas poola või mingis muus 'külmamaa' keeles :)

6 comments:

 1. Meil on Eestis see Halloween ikka väga hinnas sel aastal, mulle tundub. Söögikohad kaunistavad ennast ikka väga ägedalt, tehakse erinevaid reklaame ja esimest korda nägin lapsi, kes olid ennast vastavalt riietanud/meikinud. Mulle meeldiks küll lastele kommi pakkuda (midagi söödavamat kui tavalised poekommid, kas või enda tehtud!) Kahjuks on kaaslase vanemate kodus üsna nukker. Uksekell lülitatakse igal säärasel ajal välja (sh. siis Kadri- ja Mardipäev) Meie võtsime alati kõik lapsed vastu (vanematekodus) ja ise käisime kaa jooksmas. Lisaks kuulsin kuidas ühes teises korteris lõugama hakati kui lapsed ukse taga olid...

  Küll aga ei kujutaks ma ette restoranis ligi jooksmist ja raha nurumist. Mismõttes! Täiesti nõme!

  ReplyDelete
 2. Kaunistamise vastu ei ole mul midagi. Greta koolis oli ka enne koolivaheaega spooky disco ja siis oli kool väljaspoolt ära kaunistatud ja nägi väga äge välja. Sama käib ka poodide, restoranide jne kohta. Täna nägime toidupoes töötajaid kel olid kostüümid seljas ja noh see mind ei häiri. Las möllavad.

  Aga vot neid lastele antavaid komme vihkam ma veel üle kõige.
  Enamasti kõige odavamad ja viletsamad kommid mida me nagu nii ei lubaks oma lapsel süüa. Mis mõte on saata last siis kellegi ukse taha neid veel nuruma. Õnneks, ei tea Greta päris täpselt mida see Halloween endast kujutab nii, et ta ei tunne kuidagi, et ta millegist ilma jääb.

  Tavaliselt jagatakse selliseid odavaid hammaste külge kleepuvaid kivikõvasid plönne ka sünnipäevadel. Meil on tavaliselt Gretaga selline kokkulepe, et me vahetame kodus pärast need jubedad kommid millegi 'korralikuma' vastu välja.

  ReplyDelete
 3. Peate Wimbledoni kolima, koik jagavad komme (oigel paeval) ja kommid on taiesti soodavad. Panin ise ka paar Twixi pihta :)

  ReplyDelete
 4. Meil on endil kapis ka häid komme ei pea teiste juurde nuruma minema :) :)

  ReplyDelete
 5. Meile jälle meeldib, kui lapsed tulevad kostüümides komme nuruma. Ma panen ka need kõige jubedamad kommid valmis, mida meie ise ei söö, aga mis ühel või teisel moel majja saabuvad. Hea võimalus kommipuhastus teha. Ise nad teiste uste taha kommi küsima pole tahtnud minna ja ma poleks ka lubanud. Nüüd on kommikauss peaaegu tühi :-)

  ReplyDelete
 6. Siin õnneks sellist kommet ei ole. Kui Facebookist poleks teiste kõrvitsaid vaadanud, poleks see päev meeldegi tulnud :)

  ReplyDelete