Monday, 17 December 2012

TÄIESTI TEISTMOODI PIPARKOOGID

Viimased päevad on olnud nii tihedalt tegemisi täis. Praeguse seisuga ei ole ühtegi hetke, et maha istuda ja lihtsalt olla ning seda kuni laupäevani välja. Ma tegelikult üldse ei kaeba kuna kõik korraldatud peod ja tegemised on olnud väga nautitavad lihtsalt nii oleks vaja veel ühte nädalat enne jõule, et saaks ka ise oma kodus olevat jõuluõhkonda nautida ilma, et peaks pidevalt midagi tegema.
Üks öö õmblesin ma selliseid piparkooke. Õmblusmasina omanikel on neid väga kerge teha. Vaja läheb vaid kõvemat sorti paberit, õmblusmasinat ja komme. Mina kasutasin Smarties ja meil tuntud Minstrels-i kommikesi. Õmbled ääred kokku jättes ühe ääre algul lahti, topid kommid sisse ja õmbled kinni. Niidiotsad tasub üsna pikaks jätta, et siis pärast nende abiga piparkoogid lahti käristada.
Kuna ma õmblesin neid öösel siis ei olnud head valgust ja energiat pilti teha sees olevatest kommidest aga hommikused piparkoogid nägid välja sellised. Idee sain siit.
Tegin neid terve hunniku Greta lasteaeda tema sõprannadele ja sõpradele. 
Ma loodan siiski, et ma suudan üks päev natuke aega leida ja siin väikese ülevaate teha meie kõikidest tegemistest aga nüüd lähen taas 50 vahukommi lumememme vorpima ja piparkoogimaja kokku 'liimima'.


6 comments:

 1. Aitäh väga toreda idee eest! Kindlasti tuleb kasutamisele!
  Valged jõulusoovid Tartust!

  ReplyDelete
 2. Lahe idee tõesti :D Ma siin paar päeva tagasi kasutasin õmblusmasinat, et õmmelda kiirkorras valgetest A4 lehtedest kokku kinkekott. No oli kiiresti vaja ja kusjuures väga ilus tuli. Sama teema nagu sa tegid ainult, et kandiline. Pistsin kingi sisse ja õmblesin viimase külje ka kinni :D

  ReplyDelete
 3. Oh, Sind väsimatut!!!!
  Köik on armas ja nupsik!
  Jöulukallid Pete'le ja Gretale ja hääd reisi :-)

  ReplyDelete
 4. Tere Kadri :)
  Ilusaid Jõule sullegi!

  Jane, see kingikoti idee on super hea! Ma vist õmblengi nüüd kõikide kingid kottidesse :)))

  Mäemamma :)

  ReplyDelete
 5. Tõesti head ideed teil siin kõigil. Paluks neid nüüd enne järgmisi jõule meelde tuletada ;)

  ReplyDelete
 6. Kersti, selle aasta jõuludeni ju ka veel paar päeva aega veel :)

  ReplyDelete