Sunday, 23 December 2012

ESIMENE ÜLEKANNE EESTIST

Enne veel kui me Eestisse lendama hakkasime saime me nii armsa üllatuse osaliseks. Nimelt saatis meile üks tundmatu (noh ikka natuke teadaolev kuid siiski võõras) blogilugeja IMEILUSA jõulukaardi :) Ma alguses lugesin kaardil olevat teksti mitu korda enne kui kohale jõudis :) Suured, suured tänud sellise meeldiva üllatuse eest. 
Mul on nii hea meel, et ma pole kunagi otsustanud oma blogi lukku panna kuna kinnise blogiga poleks ma kohe kindlasti nii paljude toredate inimeste (peredega) tutvust teinud kui ma (me) üle aastate oleme. 
Reisiga aga alustasime täna hommikul kell 4.15. See tähendab siis, et ärkasime sel ajal, sest lend lahkus Londonist kell 8 ja kohal pidime ju kaks tundi varem olema.
 Lend läks väga ruttu. Gretaga on üldse super mõnus reisida.  Ta on kohe selline reisisell, kes naudib seda vaat veel rohkemgi kui meie. Kunagi ei ole mingit virinat ega muid probleeme.

 Tallinnas ootas meid eest külm ilm. Mitte nüüd nii külm kui ma alguses kartsin aga natuke ikka näpistas taguotsast küll. Lennujaamast vanaema juurde sõites tegime kohe peatuse söögipoodi, et pühadeks kõik toidud ära osta. 
Oeh, ma olin lummatud nendest jõulupaberites olevatest sokolaadidest ja kommikarpidest. No tõesti üks ilusam kui teine. Teile, kes te kahjuks sel jõuludel Eestisse ei pääsenud, on kindlasti neid pilte valus vaadata aga lohutage ennast vähemalt sellega, et kui teil on vähemalt võimalus neid sokolaade kunagi süüa siis minul ei ole. Ma vaatasin ja ilastasin seal lettide ääres ja mõtlesin, et kui ma vaid saaksin siis ma vist sööks ennast küll täiesti palli kujuliseks. No tõesti, mul ei ole Inglismaal ühegi keelatud söögiasja järgi nii suurt kiusatust kui Eesti poodides. Jumal tänatud, et ma siin ei ela kuna ma vist nutkas siis küll lausa iga päev. 


Greta istus poekäru lasteautos ja kui ta sealt mingi aeg välja tuli siis olid ta juuksed täiesti püsti. Kahjuks pildil ei ole seda nii hästi näha kui päriselus.

Lugesin paar päev tagasi Postimehest kuidas üks ema soovitas laste üleliigsed kommipakid toidupanka annetada. Ma loll muidugi lugesin artiklile lisaks ka siis artiklile laekunud kommentaare ning pööritasin silmi. Loomulikult on see iga pere asi palju nende peres komme süüakse aga samas siiski ma ei saa aru miks Eestis pidevalt öeldakse või mõeldakse, et laps PEAB ilmtingimatta kommi sööma ja ikka kohe palju korraga. Ma nüüd vaatasin neid pakke seal poes ja mõtlesin, et kui Gretale keegi 3 sellist kommipakki kingiks siis ta vist sööks ka neid terve aasta kuna korraga ta neid nagu nii ei jõuaks ega tahaks süüa ja iga päev me talle ka komme ei pakuks kuna siis väheneks märgatavalt tavalise toidu söömine mis lapsele ikka palju vajalikum ja kasulikum on kui annus suhkrut ja E numbreid igapäevaselt. Tal on juba praegu kodus ootamas 3 sellist väikest, ehk Lotte väikese sokolaadi tahvli suurust, sokolaadi mis külmutuskapis istuvad ja ootavad, et keegi neid ära sööks. Vahel Greta märkab neid seal kui käib külmutuskapist midagi võtmas ja nagu tahaks neid süüa aga kui me ütleme, et enne õhtusööki ei saa siis ta paneb südamerahuga külmutuskapi ukse kinni ja pärast sööki on juba ära unustanud. 
Aga need pakid on ikka ilusad küll :)


 Sellest pakist ei saanud ma kuidagi ostmata mööda minna kuna mulle nii meeldisid need pildid seal paki peal. Õnneks oli poes üks pakk lahti ja ma sain sisu ülekontrollida ning ma jäin sellega väga rahule. Pakis olid eraldi väikesed kommipakid seega kogu kohver ei olnud äärest ääreni komme täis. Pilt siin ei ole väga selge kuna pildi tegin juba kodus pimedas toas.
Veel meeldisid mulle hullult need Fazeri kommikarbid. Nii ilusad.
Eriti see päkapikkudega mille ma ka ostsin. Arvasin, et küll ma välja mõtlen kellele see kingituseks viia aga siis tulin heale ideele, et kui mulle sünnipäevaks külalised tulevad siis hea neile sealt kommi pakkuda ja mis veelgi parem, karp jääb mulle :) (ega ma küll ei tea mida ma selle karbiga pärast peale hakkan aga eks ma siis vaata teda vahetevahel nii kaua kui isu täis)
 Mune ostsime ka ja kui ma poes karbi lahti tegin, et kontrollida kas kõik munad ikka terved siis tegin korraks suured silmad. Ikkagi VALGED munad! Silmad on pruunide munadega nii ära harjunud.
Pete oli vaimustuses toidupoodides olevatest Õllekraanidest. Ta küll ise õlut ei joo aga sellegi poolest midagi erilist. Valid koha peal kui suurde pudelisse sa missugust õlut soovid ja kõnnid oma pudeliga koju (vahepeal ikka maksad ka).

 Vanaema juures võttis meid vastu kuusepuu toas ja lumehanged akna taga. Jõulud on alanud :)
9 comments:

 1. Ilusaid valgeid jõule teil seal eestis! :)

  ReplyDelete
 2. Mõnusaid Jõulupühi! Hakkasin peaaegu kilkama kui märkasin lennukipildil oma lapsepõlvekodu :)

  ReplyDelete
 3. Ilusaid pühi! Mis Greta meele nii kurvaks on teinud, viimasel pildil lausa nutuvõru ümber suu justkui...

  ReplyDelete
 4. Oh, kuidas hing igatseb Eestimaale, aga siit lihtsalt ei saa minema kui vaid Londoni kaudu ja varahommikul peab lennujaamas olema, mis tähendaks omakorda hotellis ööbimist ja reis läheks väga kulukaks. Ilmad on siin nii koledad tugevate vihmadega, ujutab ja talvetunnet pole ollagi.
  Küll on ilusad karbid ja pakid! Võibolla tänapäeva lastele ei olegi see jõuluaegne kommikott teabmis kingitus, kommi süüakse tavaliselt niigi palju. Kui mina laps olin, siis nii rohkelt magusat ei saanud ja suur kommituutu aastalõpus oli ikka vägev asi, keegi ei keelanud selle söömist ega nomeerinud komme ka mitte, muidugi polnud siis e-värke ega taimerasvu. Suurt 100 grammist šokolaaditahvlit ol ka vahva kingituste seas leida.
  Aga toredat jõulu teie perele ja nautige lund!

  ReplyDelete
 5. Kulla rüütlid,
  Imelist jöuluaega Teile sinna lumisesse pöhjamaale!
  Soojad kallistused siit mägede vahelt läksid nüüd teele ja loodetavasti jöuavad enne verivorste kohale ;-)

  ReplyDelete
 6. Suvi, no näed kui tore, et üks suvaline pilt lennukiaknast võib kellegile siin nii palju rõõmu tuua :))
  Tere Liisu, Gretale ei ole üldse kurb nägu. Tal on piparkoogi tükk suus mida ta siis pildi tegemise ajal proovib imeda (kuna peab ju liikumatult seisma) ja seega suu sellises kujus :)

  Pagulane, jah kui just lennujaama kõrval ei ela siis tõesti lisanduvad lendamisega nii lennujaama sõidu kui ka ööbimis kulud mis juba kas või 3 liikmelise pere juures üsna kopsaka summa kogu reisile juurde lisavad.

  ReplyDelete
 7. ilusaid pühi!

  ja nende kommipakkidega on meil nii, et 11-aastane poiss paneb oma 3 pakki (koolist, töö juurest jne saadud) enam-vähem nahka jõululaupäevaks. 7-aastane tüdruk jällegi oigab ja tal on alles vist eelmiste jõulude komme veel :D ükspäev ütles, et kui veel magusatest asjadest mõtleb ainult, siis hakkab kohe pea valutama :)

  ReplyDelete
 8. Pean tunnistama et meil süüakse ka magusat liiga palju ... eriti jõulude ajal ... no ja mina söön ikka ka :)

  Eks tootjad üritavadki rohkem müüa tehes ilusaid pakendeid.

  Kus poes te küll käisite, ma pole ka küll ammu Tallinnas käinud, aga selliseid õllekraane nägin küll esimest korda, polnud nendest kuulnud ka midagi :)

  ReplyDelete
 9. Kersti, näiteks üks õllekraan oli vist ema lähedal Maksimargetis või Rimis (ühes neis) ja teist samalaadset nägime veel kuskil aga ma enam ei tea kus :)

  ReplyDelete