Thursday, 20 December 2012

LAPSTÖÖJÕUD

Selle aasta jõulude eelsel ajal olen ma ikka kohe korralikult oma last orjastanud. Panin ta üle 60 jõulukaardile allakirjutama ja pooltele nendest veel ka mingi pildi joonistama. Joonistamisega oli tegelikult nii, et tema oleks tahtnud iga kaardi peale ikka kohe korraliku pildi teha (printsessid, printsid ja lumememmed jne) ja mitte vaid ühe väikese päkapiku aga kuri ema ei lubanud. Sellele lisaks valmistas ta oma lemmikumatele lasteaialastele ja lemmikumatele kasvatajatele ning kokatädile kaardid ise. Osa olid küll sellised kuhu ta kleepis mingi pildi ja siis joonistas ja kirjutas juurde aga asi seegi. 

Kui me esimese 10 kaardiga ühele poole saime siis ma hirmuga mõtlesin, et kuidas ma küll julgen temalt veel 50 allkirja välja nõuda, teine ju ikkagi veel vaid 3ne. Täpsustan siin, et me kirjutasime neid kaarde üle kahe nädalal mitte ühe päevaga. Ma vahepeal tegin talle sellise süsteemi, et peale igale kolmele kaardile allakirjutamist saab ta väikese hernetera suuruse kommikese. Süsteem toimis väga hästi. Ja üldse võin ma tagant järgi öelda, et lapsele meeldis see tegevus palju rohkem kui mulle. Ei olnud mingit virinat või vingumist kuigi päkapikkude asemel tahtis tihti printsesse joonistada :)
Siit mõned tulemusedLasteaia lastele


5 comments:

 1. No mis ma muud utlen kui tubli emme! Minul kull aega/tahtmist/viitsimist ei ole et ohtuti lapsi kaarte tegema panna :D

  ReplyDelete
 2. Õhtuti kirjutasime ehk vaid paar kaardi, enamus ikka päeval siis kui laps väsinud ei olnud (no ja mina ka).

  Peale selle mul on plaan ta varakult välja treenida, et siis mõne aasta pärast kirjutab tema kõik kaardid ja mina siis vaid nime alla :)

  ReplyDelete
 3. Greta on nii lahedalt asjalik seal fotodel kaarte maalides :) Ja pildid on ka nii kiftid! Me just tegelesime Robiga kõigile tema 30'le klassikaaslasele ja kolmele õpetajatele kaartide kirjutamisega. No Robi on suur mees (6.a vana) ja tema kirjutas kõik ise, aga ikkagi võttis see kaks päeva aega ja parajal hulgal pingutust. Suur ohe tuli üle Robi huuli, kui see tehtud sai. Aga tegemata ka ju ei saa jätta, sest iga päeva tuleb ta koju üha suurema hulga kaartidega, mis teised talle kinkinud on.

  Kaunist jõuluaega!
  Eva

  ReplyDelete
 4. Eva, ma ei tea jah mis meid järgmise jõulude ajal ees ootab kuna siis on Greta ka koolis. Ma ise küll arvan ja loodan, et ta annab jõulukaarde siis ka vaid ainult nendele lastele, kellega ta igapäevaselt sõber on ja mitte kogu klassile aga ma ei tea ju ka mis tegelikult toimuma saab.
  Lasteaiaga oli sel aastal veel see dialemma, et kuna ma olen paljude emadega sõber ja me käime tihti õhtuti koos kas restoranis söömas või ühe teise pool kodus siis ma ei teadnud kas Greta peaks siis nende emade lastele ka kaardid kirjutama ja väikese kingi andma kuigi ta osadega üldse koos eriti ei mängi.

  Ma lõpuks siiski ikka küsisis Greta käest kellele ta tahab anda ja kellele ei ja jätsin selle valiku täielikult talle ilma peale surumata. Eks mul endal natuke paha tunne on aga mulle on siiski mu oma lapse tunded tähtsamad kui kellegi teise omad :)

  ReplyDelete
 5. Jee, see päkupiku ja jõuluvana kaart on nüüd meil. Väga vahva. Ja ei, ma ei pahanda kunagi paki pärast, kes pahandaks ... :)
  Sa oled ikka super naine.
  Aitäh meie kõigi poolt!

  ReplyDelete