Saturday, 1 December 2012

JÄLLE NEED SAAPAD

Mina siin jälle oma saabaste murega.
Ei tea kas sellistest jalanõudest aitaks lume sees kõndimiseks. Need on vist küll poiste omad aga vahet ei ole. Seest on karvased ja küljepeal on lukk. Maksavad £22 aga oleks vähemalt sellised mida saaks siin pärast edasi kanda.
On ka selliseid korralike lumesaapaid, maksavad umbes £24 ringis aga sellistega ei ole meil pärast siin kuhugile minna. Seega ma kuidagi ei tahaks seda raha vaid nädalase kasutamise peale maksta. 
Need punased saapad on Gretal korra enne olnud. Maksavad 14, seega ei ole just kallid aga siiski. Kui ma teaks, et neid saapaid on saada ka nädal enne meie lendu siis ma ostaks nad siis ja kui juhtuks, et Eestis jõulude ajal üldse lund ei olegi siis ma saaksin nad pärast poodi tagasi viia. Nende saabastega on aga see häda, et need olid libedad nii lumel ja veel rohkem poe põrandatel kõndides. Paar aastat tagasi oli Greta veel väike ning kõndis nagunii käest kinni hoides aga nüüd ju jookseb ise ringi seega kukkumise oht on üsna suur.
Praegu tal on sellised pööratud nahast saapad (ainult helepruunid mitte roosad). Sees karva ei ole ja sisse villane sokk ei mahuks.
Samuti on tal sellised saapad, neile mahub sokk või isegi kaks sisse aga need on madalad, seega lumi läheks vist kohe sisse. Ma ostsingi Gretale kõige pealt just need saapad aga tuli välja, et olid liiga suured. Ma oma arvates ostsin väikese varuga, nagu soovitatakse, aga tulid number suuremad. Sellepärast pidin minema ja ostma need ülevalolevad ja nüüd tal siis kaks paari. Nii, et nagu näete siis igavene jama nende saabastega. Kolmandat paari tal kohe kindlasti vaja ei lähe aga kui need kõige esimesed seest karvased saapad oleks sobivad lumel kõndimiseks siis oleks need vähemalt sellised mida Greta saaks siin talvel kasutada. Teiste lumesaabastega läheks raha raisku.

7 comments:

 1. Kuule aga vaata kuskilt pereklubi vòi perekooli foorumitest kas keegi ei mùù kastuatud saapaid?
  Vòi kas keegi tuttav ei taha nàdalaks laenata?
  Pane facebooki teade nàieks :)

  Mina olen ka Itaalia " kùlma" jaoks ostnud alati seest karvaga talvesaapad, on alati hea ja soe ja ei pea sooje sokke toppima :)

  ReplyDelete
 2. Tead, kuna need saapad tulevad alati nii erinevate suurustega ja Gretal on jalg ka selline pealt lai siis ma ei julge talle ilma proovimata ühtegi jalanõud osta.
  Seega Eestist hankimine jääb ära. Pärast olen veel mingi saapapaariga aga laps ikka paljajalu :)

  Ma siin ei osta lapsele kunagi karvaseid saapaid kuna meil on talv nii lühike, et aitab täitsa sügissaabastest. Nendega saab kuni kevade lõpuni ilusti käidud ja kui hästi läheb siis veel ka järgmisel sügisel mahuvad jalga.
  Sokid panen sisse vaid sel juhul kui saapad talle nats suured muidu on ikka vaid sukapükstega. Karvaste saabastega oleks tal jalad pidevalt palavusest märjad. Tal praegugi tihti niisked ja võiks vabalt ka pealt lahtiste kingadega käia.

  ReplyDelete
 3. mis nr ta jalg euroopa numeratsiooni järgi on? vbolla on mõned pööningunurka seisma jäänud.

  ReplyDelete
 4. Mari, no mis jutt. Itaalias kyll seest karvaseid saapaid pole vaja. Mul nad käivad aastaringi tossudega, kui just vihmasem ilm vôi siis see yks nädal lund, no siis saavad korraks saapa jalga (karvatu).
  Aga neid pööratud nahast, olgu siis karvaga vôi ilma, ära kyll sinna lume sisse rikkuma mine. Esiteks lähevad nad kohe märjaks, isegi kui tootja väidab, et ei lähe ja koledaks lähevad ka. Mul olid siin ykskord yhed sellised kummikud kus oli soe vooder, mille sai valja votta. Neil oli vist tald kuidagi teistmoodi tehtud, libedad kyll ei olnud see yks päev mis nendega lumes sai käidud.

  ReplyDelete
 5. Oi kui armas sinust A, et oma abi pakud :) Ma siiski arvan praegu, et ma ostan talle siit ühe paari ära ja mure murtud.
  Euroopa numbritest ma ei tea palju midagi kuna meil tõesti tulevad need jalatsid siin nii eri suurustega, et ilma proovimata ei julge riskida.

  Ma tegelikult vaikselt loodan, et ehk sajab meil siin Inglismaal ka ikka natuke lund maha ja siis saame nendega ka siin natuke lumes käia ja hiljem võin ma need hoopis kellegile Eestis anda.

  Aga suured tänud pakkumast :)

  ReplyDelete
 6. Suusi, ma tuletan sulle meelde, et me elame kùll 100 km kaugusel aga hoopis teise kliimaga Itaalias!
  Meil muuseas oliivid ei kasva ;)

  ReplyDelete
 7. Jajah, oigus kyll. Meil ei saja ka lund niimoodi nagu teil seal, kuigi oleme pôhjas.

  ReplyDelete