Saturday, 8 December 2012

KUUSK ON SAABUNUD

Käisime eile IKEAs kuuske ostmas. Meil on see väikeseks traditsiooniks saanud, et toome kuuse koju just Ikeast. Meil on tegelikult neid aianduskeskuseid kust kuuski osta saab päris mitu kohe kodu lähedal (isegi üle tee olevas lillepoes müüakse kuuski) aga siiski eelistame Ikeat. Aianduskeskuses on neid kuuski nii palju, et meil on alati raskusi selle õige leidmisega. Küll ei sobi üks ja küll ei sobi teine, ühesõnaga igavene jama. Ega see päris kuuse omamine mingi odav lõbu ei ole ja seda enam tahaks siis vähemalt kalli raha eest seda kõige ilusamat. Ikeas on kerge. Eelmistel aastatel oleme sinna läinud piparkoogitaigna pärast ja siis lahkudes kuuse ka kaasa ostnud. Piparkoogitaina müümise on nad lõpetanud kuna inimesed ei ostnud neid ja seega jõulude ajal ma Ikeale ei saa enam loota. Küll aga käime seal ikka kuusepuud ostmas. Seal on korraga ehk 8 kuuske väljas nii, et suurt midagi valida ei ole aga need 8 on siis ka alati väga ilusad ja õige lõhnaga nii, et tühjade kätega ei ole me kunagi tagasi koju tulnud. Minu arvates on kuused seal odavamad ka kui aianduskeskuses. 
Ikeasse on loomulikult alati ohtlik minna kuna kuigi seal on kõik palju odavam kui mujal siis samas on seal nii palju nipet näpet mida osta, et lõpuks on ikka summa kuskil £100 ringis. Õudne aga samas olen oma saagiga väga rahul :)
IKeas küll piparkoogitainast ei olnud müüa aga piparkooke selle eest küll. Olid veel sellised kus auk sees, et kui tahtmist saab kuuse otsa riputada. 10nene pakk maksis vaid 90 penni ja sees olid südame ja tähekese kujulised piparkoogid. Nii äge, nüüd meil on tuba kuuse lõhnale lisaks ka veel piparkoogi lõhna täis (nendel piparkookidel on väga tugev lõhn juures). Saame näha kaua need koogid meil kuuse küljes rahus saavad rippuda enne kui Greta need salaja ära sööb. Ehk neid mis kõrgemal ta püüdma ei lähe aga ma ei julge kindel olla. Igal juhul ma ütlesin talle, et siis kui ta sõbrad külla tulevad järgmisel nädalal siis iga laps võib kuuse küljest endale ühe piparkoogi otsida. 

Homme peab Pete taas tööle minema seega pean ülejäänud maja kaunistamise Gretaga läbi viima. Eks see üheks suureks katsumuseks saa aga mis teha. Järgmine nädal on nii toimetusi täis, et siis ei jää aega enam mingiks kaunistamiseks. Teisipäeval on meie juures väike pidu paari lapsega Greta lasteaiast. Esmaspäeval ja teisipäeval on Gretal jõulukontserdi proov. Neljapäeval on kontsert ja õhtul läheme me oma lasteaia emade ja juhataja kambaga restorani pidutsema. Laupäeval on meie juures iga aastane suur jõulupidu sõpradega ja pühapäeval läheme ise peole. Oeh...


13 comments:

 1. No kurja küll, mis sa arvad, miks ma olen kaks ööd kella neljani üleval istunud... Täna vandusin, et lähen keskööl voodisse, aga tundus, et su blogi lõpp on ju niiiiiii lähedal ja siis ma lugesin ja lugesin ja lugesin ja... Noh, nüüd siis jõudsin läbi.

  Ei mina tea, miks ma seda varem teinud pole, ausalt. Ma ju tean sind kommentaaride kaudu iidamast-aadamast ajast (vähemalt tundub nii) ja ma nii armastan UK eestlaste blogisid. No endal kah imelik :P

  Üks asi, mida tahtsin küsida kunagise Une-Mati teemaga seoses - minul tuli KOHE meelde raamat Une-Mati rannakülas https://www.raamatukoi.ee/cgi-bin/raamat?2112. Sisu küll detailselt meeles pole (see Une-Mati mu mäletamist mööda küll liiva ei visanud), aga mõnus raamat oli. Aga seda vist ei sina ega keegi kommenteerijatest ei maininud, huvitav, miks?

  Ja see öise mähkme teema on lohutav, tõsiselt. Aga ma pean tunnistama, et ma LIHTSALT EI VIITSI potitada isegi nüüd, kus ma olen öösiti kauem üleval, vähemalt mitte praegu, sest mul on laisklooma periood. Olgu see mähe siis, mis vahet seal on. Teiste kogemustest tundub, et üks hetk kukub see probleem ikkagi ise ära. Ma eelistan mugavust, ehkki keskkonna ja raha kokkuhoiu mõttes võiks üritada võimalikult kähku ära harjutada.

  Huvitav, kas meie Ikeas müüakse äkki ka kuuski... Ma NII igatsen kuuske, aga raha on nii vähe, et vist pean ikka palgapäevani kannatama ja siis ka hirmuga mõtlen, kas me ikka võime seda kööki endale lubada... Õnneks ma olen siin vastupidiselt tavapärasele kulutuste üles tähendamisele vahelduseks lihtsalt seda rahateemat ignoreerinud, sest kõik on võõras ja ei viitsi kirja panna, abikaasa on ka rahaasjades pigem selline pohhuist, nii et kui palka saame, siis ikka kulutame (küll ainult vajalikele/kasulikele, aga kindlasti mitte hädavajalikele asjadele) ja kui raha otsas, no siis lihtsalt enam ei kuluta :P Ma tean, et kui ma kirja paneks ja eelarve teeks, siis seal oleks ainult see, mis alati - mitte millelegi kulutada ei või. Aga näe, kulutame ikka ja siiani elus :D Üür ja laen makstud, söögi ja bensiini jaoks (eluline abikaasa töö juures) kraabib ka kokku, lisaotsade eest tilgub vahel jooksvalt midagi juurde, viimases hädas saab ülemuselt natuke laenata :) Nii et ei, kurat võtaks, tuleb kuusk ja köök ja silm ka ei pilgu. Eelarveid võin ma uuel aastal koostama hakata :P Ah, ja meie Ikeas vist müüakse piparkoogitainast küll, vähemalt kärude sangad reklaamivad piparkoogivorme ja mingit karpi, mis näeb kahtlaselt taigna moodi välja :) Ema pani just täna teele paki, kus sees on mu lemmikut värvilist tuhksuhkrut glasuuri jaoks (küll asovärvidega, aga ma mõtlen, et see üks hooaeg pole nii pikk, ei suuda loobuda, sest ise nii hea maitsega glasuuri teha ei oska), siis saab neid päris õigeid piparkooke... Tegelikult ma loodan, et sõbranna mees jõuab ikka taigna tegemiseni, ta pikalt plaanib, see oleks kindlasti parem kui Ikea oma. Kui ma jõuan ära oodata :)

  Hea küll, neid teemasid, mida tagantjärele kommenteerida tahaks, oli kindlasti veelgi, aga ma olen nii sooda ja väsinud, et lähen nüüd KÄHKU ära magama. Terve tänase päeva istusin hommikust õhtuni arvutis (sellest enamiku sinu blogi taga), kujutad sa ette? Lapsed mängisid omavahel üsna kenasti, sööki oli eelmistest päevadest piisavalt üle jäänud, nii ma logeleda saingi.

  Ei, ma nüüd parem kähku lähen, mölapidamatus ei taha lõppeda.

  ReplyDelete
 2. Aa, tegelt üks teema tuli veel meelde, mille ma pean siin kohe ära mainima, enne kui meelest läheb - UK koolid.

  Ma olen UK haridussüsteemi alati väga kahtlevalt suhtunud, igalt poolt olen kuulnud, et ei ole väga hea - see oli üks põhjuseid, miks me kunagi eriti tõsiselt Londonisse elama jäämist ei kaalunud. Ja siis lugesin nüüd just läbi Eva&co blogi ning tema jutu põhjal tundus kõik täiesti imeline. Kas tal siis tõesti nii vedas, et täiesti juhuslikult õnnestus saada oma lapsed headesse koolidesse? Sest no see, mida ta räägib, kõlab nii, et ma pakiks oma kompsud kokku ja koliks Londonisse, et mu lapsed saaks ka sellises koolis õppida :D No tänu tema blogile mul üldse see meeletu Londoni-igatsus tagasi tuligi, nad elavad seal täpselt sellist ideaalset elu nagu mulle meeldiks... Nojah, ja siis nüüd veel sina ja muidugi MrsB... Mh. Kui mõtleks kuidagi välja, kuidas mu abikaasa sama ropult teenima panna kui teie kolme omad, siis võiks täitsa kolida :)

  Aga jah, need koolid. Sa oled ju ka Eva blogi lugenud. Kuidas siis nii, et kõik on nii hästi... Ja samas nii halvasti?

  ReplyDelete
 3. Oeh, sa oled ikka täiesti hull, et selliseid lugemis maratone ette võtad kuigi ma saan sinust täitsa aru kuna ega ma ise ka pidama ei saa kui kellegi blogi algusest lugema olen hakanud.
  Ma tunnen lausa vastutust nüüd, et oled tänu meile magamata :)

  Kui teil vähegi võimalik siis otske kuusk. See annaks teile kõigile niipalju positiivset energiat ja loomulikult rõõmu ja muinasjutulisi mälestusi lastele. Ma ei tea kuidas teil kuuskede hinnad on Norras. Te peate lihtsalt igalt poolt vaatama ja võrdlema. Ikeas on meil kuused küll natuke odavamad aga me maksime oma kuuse eest ikkagi üle 40 naela. Kindlasti on kohti kus nad veelgi odavamad on. Oleneb ka kui suurt kuuske tahta. Meie tahtsime suurt aga väikseid ilusaid saab ka normaalse hinnaga ja ma arvan, et ka kõige väiksem päris kuusk tooks teile palju rõõmu :)

  Ehtimiseks võid kas või mingit odavat paela või lõnga kasutada. Seod okstesse tutid või teed tavalisi lumehelbeid. Isegi makaronid võid ära värvida ja lõnga taha panna ning okstele riputada :D Või mandariinid...

  ReplyDelete
 4. Kuusk on teil küll VÄGA kena. Meie oleme laisad ja ostsime eelmine aasta kunstkuuse, mis õnneks täitsa normaalne välja näeb. Jõulu-lõhnaga õhuvärskendi on ka olemas, et jõuluaroomi kodus oleks :D

  Miks mitte aga piparkoogitainast ise teha? Ma olen kolm aastat ise siin piparkoogitainast teinud Nami-Nami retsepti järgi - http://nami-nami.ee/Recipe/View/1428/J%C3%B5ulupiparkoogid. Ausalt, VÄGA lihtne retespt on! Lisaks saate hästi palju piparkooke ja Gretal oleks ilmselt vahva tegemine. Kui teil muidugi aega on kõigi jõulupidustuste kõrvalt :P

  ReplyDelete
 5. Mari, kuna ma ise neid piparkooke maitsta ei saa siis ei julge ma tainast ise tegema hakata. No ja rohkem jändamist ka. Ma nagu nii valmistan terve suure vaagna täie lumememmi ja jõuluvana küpsiseid Greta lasteaeda ning kokkame sõpradele seega piparkoogi taina tegemiseks mul lihtsalt ei ole enam energiat. :)

  ReplyDelete
 6. Mina soovitan rootslaste piparkoogitaignaretsepti, mida ise olen aastaid kasutanud. Ei mingit siirupi keetmist (kuigi siirupit on vaja, olen vahel pannud seda, mida pannkookidelegi saab peale kallata) jne; ja tainas on väga kerge lahti rullida.
  http://killuke.blogspot.com/2007/12/piparkoogid.html

  Meie oleme ka alati Ikeast oma kuuse toonud, ainult siin ei pea me nii palju raha välja käima. Sel aastal on see vist 20 dollarit. Nad on ka alati andnud sama summa peale kupongi, mille võid veebruari lõpuks ära kasutada, kui ostad mingi teatud summa eest asju. Sealt on aga alati midagi saada :-)

  Nagu üks papa naljaga nimetas, kui Ikea lastehoiust oma lapsele järgi läks: kõige kallim lapsehoid, tunni eest 200 dollarit. Ta oli just mingi tooli ostnud :-)

  ReplyDelete
 7. Killuke, see Ikea lapsehoiu nali oli hea :)

  Meil antakse ka kuusega kaasa kupong, et saad 5 naela maha kui ostad midagi 20 naela eest Jaanuaris. Ma aga arvan, et vaevalt me sinna uuesti tagasi sellepärast läheme kuna see vaid sunnib sind veelgi rohkem kulutama ja me pigem väldime sellist situatsiooni :)

  Kuuski oli Ikeas ka odavamaid. Kindlasti ka 20 naelaseid. Mei oma on üle 2m kõrge ja aiandus keskuses oleksime selle eest kindlasti üle 50 naela maksnud seega vöikene kokkuhoid ja kuusel ikkagi Rootis 'maitse' juures :D

  ReplyDelete
 8. Väga ilus kuusk.
  Meie toome oma kuuse sel aastal metsast ja üritan esimest korda ka piparkoogitainast teha. Loodan et aega ikka jääb ... pole jõudnud veel jõuludele mõeldagi ... :)

  ReplyDelete
 9. Teil on t6esti v6rratult kaunis kuusk! Piparkoogid kuusel on veel kuidagi eriti armsad.
  Kuulsin just oma tuttavalt, et ta oli ka IKEAst kuuse ostnud. Kuusk oli maksnud 25 naela, aga koos kuusega sai ta 20 naelase kupongi, nii, et 5 naela kuuse eest. Ja pidi olema ikka lausa 2 meetrine puu, mitte mingi abarik. Ei kujuta ette, millises IKEAs nii head kaupa tehakse.
  Ma ei saa mainimata jatta, et Tikkeri kommentaar tegi mu tuju heaks. Ma ei tea, v6ib olla on mul t6esti laste koolidega vedanud (v6rdlusmoment ju puudub). Ma olen igal juhul ylimalt rahul nii yhe, kui teise kooliga.

  Kaunist advendiaega kogu teie perele!
  Eva

  ReplyDelete
 10. Sinu loost innustatuna t6ime Ikeast kuuse. Ilus kahar puud, midagi pole öelda, aga absoluutselt l6hnatu. Mismoodi see v6imalik on, ei tea, aga tavapärast kuusearoomi sel aastal toas ei ole. Odavalt sai küll, 5 naela eest, sest 20 naelane kupong anti ka. Muidu oleme puu kohalikust kuusekasvandusest ostnud.

  ReplyDelete
 11. Pagulane, aga see 20 kupongit ei sa ju rahana tagasi vaid sa pead midagi Jaanuari või veebruaris Ikeast ostma ja siis saad selle raha tagasi. Ikkagi imelik, et meie vaid 5 naelase kupongi saime ja 5 naela saad tagasi vaid siis kui sa ostad midagi 20 naela eest seega ma ei usu, et me sellepärast hakkame sinna tagasi minema.
  Huvitav siiski, et meile siis selline 'talong' anti?

  Mis puutub kuuse lõhna siis ma pean tunnistama, et mulle tundub ka, et sel aastal ei ole see lõhn nii tugev SAMAS aga kuna ma riputasin pikarkoogid puule ja need lõhnavad küll meeletult siis võib olla kuuse lõhn lihtsalt piparkoogi lõhna sees ei ole tunda. Enne ehtimist lõhnas küll. Me tegelikult alati kas lõikame või täksime puu tüve alt, et see ilusti kuusejalga mahuks aga ka sellepärast, et lõhn rohkem esile tuleks :)

  Aga muidu on minu arvates Ikea kuused ilusamad kui meie aianduskeskuses.

  Nautige :)

  ReplyDelete
 12. Alice, kupongil kirjutab= Receive a 20 pounds coupong when you buy a xmas tree from ikea for 25 pounds. Can be redeemed between 6.Jan and 3. Feb.
  Auguga piparkoogid olid siin juba otsas.

  Me ka l6ikame alt 5 cm ära, et puu paremini vett saaks juua.
  Järgmisel aastal toetame kohalikku biznisit ja ostame kasvandusest, seal väga ilusaid ja l6hnavaid puid.

  ReplyDelete
 13. Pagulane, siis anti meile jah mingi teine kupong. Ja võib olla nad üldse 'lüpsid' meid natuke kuna kui ma nüüd mõtlema hakkan siis eelmisel aastal maksime vist ka mingi 25 naela oma veelgi suurema kuuse eest.

  Aga noh, kui see tõesti nii on siis las neil kuuse müüjatel olla ilusad jõulud :)

  ReplyDelete