Friday, 11 November 2011

VIIRUSE KÜÜSIS

Seda kirjutan ma siia lihtsalt Greta haiguste kroonikaks.
Eelmisel nädalal tõusis tal ühel õhtul palavik. Sai kaks korda järjest rohtu, hommikul oli ok ja õhtul sai veel ühe doosi rohtu. Peale seda oli täiseti normaalne. Ei mingit punast kurku, nohu või köha. Me oleme juba harjunud et Greta immunsüsteem on võimeline paari päevaga pisikutest jagu saama seega ei teinud asjast suurt numbrit.
Paar päeva hiljem hakkas Greta kõhuvalu kurtma. Valu tuli krampidena, üsna harva aga tegid talle suurt valu. Palavik tõusis veel üheks õhtuks üsna kõrgele. Pühapäeva õhtul mõtlesime et kas läheks haiglasse kontrolli kuna sealt saaks kõige kiiremini tulemused teada. Kuigi me teadsime et nii väikesel lapsel veel pimesoolega ei saaks probleemi olla siis siiski ei või ju kunagi kindel olla. Kõht lahti ei olnud ja mingit oksendamist ei toimunud.
Otsustasime siiski esmaspäevani oodata ja siis oma arsti juurde minna. Järgmisel päeval oli Pete kodus. Hakkasime just autosse minema kui Greta taas näost valgeks läks, kõhust kinni haaras ja nutma hakkas. See jätkus mitmeks minutiks ja kuna olime haigla lähedal siis otsustasime ta kohe sinna viia.
Loomulikut kohe kui kõhukramp ära läks oli laps jälle täiesti normaalne, lõbus ja lobisev, ei mingit märki et kuskilt valutaks. Õnneks ei olnud haiglas mingit järjekorda ja ootamist. Tehti pissiproov (siin maal vist ei tehta üldse nii väikestele lastele vereproovi kui just tõesti midagi tõsist just ei ole). Proov näitas et mingi põletik oli kuskil. Ma ei saanudgi aru kus või mis, kuigi nad seletasid aga sel ei olnud otseselt mingit tähtsust. Andsid talle 3 päevase antibiootikumi kuuri ja palusid paari päeva pärast oma arstile helistada et täpsemad tulemused kätte saada.
See kõik toimus esmaspäeval. Eilseks ei olnud veel mingeid testi tulemusi meie arstini jõudnud. Otseselt mul jälle suva kuna rohu ju saime ja probleemi enam ei ole aga siiski. Me küll ei oleks tahtnud lihtsalt kõhuvalu pärast hakata haiglasse minema aga ma teadsin et kui me oma tavalise arsti juurde oleks läinud siis ei oleks ta meiega ilma testi tulemusteta nagu nii midagi teinud. Oleksime pidanud siis vähemalt 2 päeva ootama enne kui oleks ehk mingit rohtu saanud nii et haiglasse minek oli igati õigustatud.

Ma ei tea kas see oil sellest rohust mida Greta võttis või ei aga laps oli meil täiesti hull sel ajal. Selline vinguja ja viriseja ja nutu järel nutt. Ühel päeval istus ta lausa 4 korda trepil (karistus koht). Hommikul ärkas vinguga ja nutuga, õhtul läks magama samas tujus. Lõpuks saatsime ta tagasi lasteaeda ja oh ime, laps ei jõudnud ära oodata et minema hakata. Tuleb välja et kogu probleem oli ehk hoopis selles et tal rutiin murtud ja talt lasteaed ja baletti tund ära võetud (ok eks haigusel oli ka oma osa aga ta ei olnud otseselt haige).

No comments:

Post a comment