Saturday, 5 November 2011

PÕMM, PÕMM, PÕMM

Pilt siit
Täna, 5  novembril, tähistatakse Inglismaal Guy Fawkes Night ehk siis Fireworks Night ehk siis eesti keeles raketi õhtut. Rakette on lastud küll juba paar päeva, nagu see ikka kombeks on, sest kõik ei jõua vist õiget päeva ära oodata ja pärast ei saa pidama nii et parem oleks seda sündmust nimetada raketi nädalaks. Oma raketirohkuse poolest ületab see igati Uue Aasta vastuvõtu seega tundub Fireworks Night palju 'elavam' tähtpäev kui Uus Aasta seda on. 
Samas ei jõua mina isiklikult sel aastal aastavahetust ära oodata. Minu poolest võiksid jõulud üldse vahele jääda kuna lihtsalt ei ole tuju olla Merry ja Jolly. See aasta on olnud meie perele (Ok Greta ehk välja arvata) üks raskemaid aastaid nii emotsiooniliselt kui ka füüsiliselt. Minu teada kõik plaanid mida me pidanud oleme on läinud luhta, nii palju ümber organiseerimist ning tänu sellele on ka palju raha raisku läinud. Ma ei julge enam isegi midagi nii lihtsat pikkisilmi oodata nagu seda on lihtsalt üks pühapäeva õhtu koos sõpradega kuna reegel on juba selline et mida iganes soovid läheb untsu...
Seega ma vähemalt loodan et ehk päästab Uus Aasta meid nendest needustest mille all me praegu elame ja annab meile rohkem armu. Mingi aeg aastas peaks ju olema see pöördepunk ja minu arvates sobiks selleks kõige paremini vana aasta ära saatmine...
Ilusat ja paugurikast Guy Fawkes Night kõigile. 
PS. Greta keeldub rakette aknast vaatamast. Ütleb et see teeb teda kurvaks. See ei aita kui meie proovime seletada et kuidas saab midagi nii ilusat ja värvilist teda kurvaks teha aga tema jääb enda juurde kindlaks et raketid teevad teda kurvaks ja mingu mina ja issi neid aknast vaatama kui me tahame. Kusjuures raketiga kaasnevaid paukke ta ei karda ning toas teeb kätega kogu aeg raketi lennutamist mis lõppeb alati käsi kokku lööva BANG-iga. 

7 comments:

 1. Meil Kagu-Inglismaal kutsutakse seda ikka Bonfire Night. Eks maakohtades on võimalus Guy Fawkesi õhtut ka rohkem traditsioonilisemalt tähistada - kõigepealt ikka lõke ja alles siis fireworks :)

  ReplyDelete
 2. Minu teada tehakse siin ka suurematel platsidel nii lõket kui ka fireworks aga sel juhul on see korraldatud kohaliku majavalitsuse loal. Oma koduaias lõket ju teha ei tohi :)
  Ja jah Bonfire Nightiks kutsutakse seda ka. me kodus räägime Fireworks Night kuna see on kõige tabavam selle sündmuse kohta, Guy Faweks ei ütle näiteks Gretale midagi ja lõket me ei tee seega raketi õhtu.

  ReplyDelete
 3. Bonfire Night jah.. Yorkshires oli ikka äge, seal lapsed tegid omale Guy nukud ja küsisid pennisid. Kohe teine tunne on, et midagi on toimumas. Siin nagu ei saanud arugi.

  ReplyDelete
 4. Tuleb parem aasta raudselt! usu mind! Juba selle pärast tuleb parem, et me teile külla tuleme...ha-ha-haaa
  Ah sa ei teadnudki veel?! No tuleme jah. Vähemalt korraks, niiviisi natukeseks.Just nii pikaks, et saaks siinsed shoksid üle antud.
  Et siis suveni!

  ReplyDelete
 5. Sirtsu...ma ootan selle uue aasta alguse enne ära kui hakkan tedvustama endale et te tulete :). Ma igaks juhuks ei oota seda teie tulekut üldse kuna kardan et siis kindlasti ajab midagi selle nässu ja siis olen veelgi kurvem...aga noh tegelikult me loomulikult ootame teie tulekut suure rõõmuga :)

  ReplyDelete
 6. Motlesin et saadan sulle sokolaadi aga siis tuli kohe meelde et see sinu puhul tuju tostmiseks ei aita :| Jama igatahes, banaani voiks saata aga seda ei tasu vist posti panna :)

  P.S. Kas ma Oliveri sunnaks utlesin sulle laup voi puhap??? Pidu on puhapaeval...

  ReplyDelete
 7. MrsB, tead sellest kommentaarist täitsa aitas- parem kui sokolaad või pruunide plekidega banaan :)

  Õnneks suuremad katsumused on nüüd vist ületatud mõneks ajaks - pühapaval update-in.
  Ning sellest kuidas ma peaegu noateral pääsesin surmast või siis vähemalt suurest vigastusest kirjutan kohe varsti blogis..

  ReplyDelete