Wednesday, 30 November 2011

OO CHRISTMAS TREE, OO CHRISTMAS TREE...

Gretal on 14 detsembril lasteaias Jõulupidu. Algul oli juttu et Jõuluvana tuleb ja jagab kingitusi aga täna lugesin infolehelt et hoopis Jõuluvana abilised, ju nad siis ei leidnud kedagi kes Jõuluvana mängiks. Pete oli küll valmis ennast pakkuma AGA siis hakkasime mõtlema et Greta, kellel on nii terav silm ja kõrv, võib kergesti Pete Jõuluvanana ära tunda ja siis oleks kogu muinasjutul lõpp. Samuti oleks kurb kui Greta näeks et tema issi ei olegi tema peost osavõtmas seega sinna see idee jäigi.
Peol saab iga laps väikese kingituse mille meie peame ostma ja ära pakkima. Mulle see meeldib kuna kommikott oleks meie lapsele vaid piin. Veel aitavad lapsevanemad pidulaua katmisega. Ma ei ole veel otsustanud mida viin. Pidu kestab tund ja pool ning peol lauldakse ja mängitakse mänge. 


22 Detsembril on aga lasteaia kiriku poole peal lasteaia Jõulukontsert. Täna pidin ma allakirjutama paberile kus ma lubasin et ma kontserdil tehtud pilte ja videoid ei paneks Flicker-isse või Youtube või kuhugile mujale internetti. See sellepärast et kui lapsi lasteaeda registeeritakse siis on eraldi leht kuhu allakirjutades annad sa loa et sinu lapsest võib mõnikord pilti teha. Kuna mõned vanemad ei ole seda luba andnud siis on palutud kõikidel vanematel olla tundlik teiste vastu ja pildistada vaid omi lapsi. Videot vist ei tohi üldse teha. Hea oli et nad ette hoiatasid kuna MINA oleks ju kohe pildid siia pannud kõigile vaatamiseks. 


Kontserdil esinevad lapsed vist etendusega. Greta laulad iga päev mingeid uusi laule mida mina ei tea ja kaasa laulda ei oska. Kasvataja lubas mulle homme laulu sõnad anda et ma saaksin harjutada ;)
Koju tulnud kirjaga tuli ka eraldi teade mis ütles:
For our Christmas Concert Greta will be a Christmas tree
ehk siis et Greta on jõulukontserdil jõulupuu.


Ooo see ajas mind nii naerma. Ma juba nägin teda laval seismas - just nimelt lihtsalt seismas sest mida see jõulupuu ikka rohkemat teeb ha ha ha...
Kui Gretale seda teatasin et ta peab peol jõulupuu olema siis oli ta nii rõõmus ja ütles (inglise keeles) et siis kõik vaatavad teda ja et tal on täheke peas ja et jõuluvana paneb kingid kuuse alla....


Kui ma olin oma naermised ära naernud alles siis lõi mulle pähe see tõsiasi et kindlasti on ju siis ka kostüümi vaja. Halleluuja, nagu mul oleks veel vähe kinke osta ja pakkida ja saata ja kaarde kirjutada ja valmistada jne. Õnneks tuli mul meelde et nägin hiljuti ühes toidupoes vägevaid kostüüme ja olin kindel et üks nendest oli ka kuusepuu oma. Läksimegi siis kohe peale lasteaeda Gretaga poodi ja hurraa, kostüüm oligi täitsa olemas. Gretal läksid seda nähes kohe silmad särama ja hakkas keset poodi riideid seljast võtma (jopet siis). Kui kostüümi selga saime siis keeldus Greta seda seljast ära võtmast ning kõikide ostjate lõbuks kõndisgi sellega ringi nii kaua kui mul õnnestus ta ümber rääkida. 

Siit teile pilte meie väikesest kuusekesest liumäelNo ei saa kurta küll. Kostüüm maksis 8 naela aga kuna neil oli samal ajal ka mingi pakkumine siis kassas tuli välja et maksis hoopis vaid 6 naela. Kostüüme oli tõesti igasuguseid, tähekese oma, lamba, karjuse, kuninga, eesli, kaamli, Rudolf jne. Terve Jeesuse sünniloo näitlemiseks vajalikud kostüümid olid olemas. 

5 comments:

 1. Väga lahe kuuseke. Ma olen ka lasteaeda karumütsi õmmelnud, siili keebile okkaid külge. Aga õnneks oli lasteaeda selle 40 aastaga tekkinud piisav varu igasuguseid kostüüme et eriti ei pidanud vaeva nägema.

  ReplyDelete
 2. Nii nupsik! Mingi kuusepuude teema siis öhus, jah?! :-)
  Ilusat ootust köigile!

  ReplyDelete
 3. Oh, milline tore kuusepuu :D

  ReplyDelete
 4. Vaga lahe kuusk. Kus poest sa selle ostsid??

  ReplyDelete
 5. Sainsbury-st. Star outfit oli ka vägev. Need rohkem sellised mida ise on keerulisem teha kui karjuse või kuninga või ingli omi. Vaatasin internetist et Asda teeb ka sama laadseid aga ma ei tea kui ilusad need on kuna internetis paistab alati nats magedam kui tegelikult :)

  ReplyDelete