Saturday, 5 November 2011

HEATEGEVUSPOEST TAAS

Ma ei ole kunagi käinud Eestis nii nimetatud 'kaltsukates' või taaskasutus poodides või kuidas neid seal õieti kutsutaksegi. Olen alati tahnud küll uudishimust minna ja vaadata aga kunagi ei ole olnud aega ja kui aus olla siis on tundunud natuke imelik hakkata Eestist kasutatud riideid kaasa ostma (eriti veel kui meil ju riietest üldse puudus ei ole). Olen kuulnud aga et need poed on üsna head (oleneb ka loomulikult poest) ja asjad tihti soodsa hinnaga. Ma küll ei tea kui soodus on Eesti oludes soodus hind aga kindlasti soodsam kui poest ostes, sest poes on Eestis ikka tõeliselt kallid lasteriided.
Inglismaal hüppan ma tihti mõnda heategevuspoodi sisse et kas midagi lugemiseks otsida või lasteriideid vaadata või mänguasju (mida meil küll juba nii palju on) või niisama aega parajaks teha. Kui Greta ka kaasas on siis on tavaliselt tema see kes avaldab soovi poodidesse mängima minna kuna seal on alati palju mänguasju ja beebisid millega mängida.
Täna hommikul läksin ühte sellisesse poodi meie mittevajavaid asju ära viima ja samal ajal kui tädike mu kotte tühendas (kuna tahtsin omi spordikotte tagasi saada) vaatasin ringi. Kuna mul on paar sõbrannat kellel väikesed lapsed siis ma alati vaatan et kas on midagi ilusat nende lastele kuna väikeste laste asju on tavaliselt kõige rohkem. Üsna tihti on asjad täiesti uued, veel originaalse poe lipikuga või lihtsalt peaaegu kasutamatta (ja loomulikult on ka täiesti kulunut ja plekke täis kraami).
Sel korral jäid mulle näppu sellised asjad. 14 asja eest maksin alla £10.
Kõik poiste pikkade ja lühikeste varrukatega pluusid olid 50 penni. See all olev sametine seelik (vanemale tüdrukule) maksis VAID £1.20 ja see on meil tuntud kalli firmamärgi Monsoon oma ning näeb välja tuli uus. Ma tavaliselt ei lähe  Monsoon poodi kunagi midagi isegi vaatama kuna tean et kõik on küll ilus aga ka kallis ja näiteks Gereta vanusele, kes asjadest kiiresti välja kasvab, ei tasu hakata £30 T-särke või veelgi kallimaid kleite ostma.
Enamus asju selles hunnikus ongi selliste heade firmade omad nagu GAP, NEXT ja H&M.
Ma tean et ma ei pea kellegile midagi ostma ja et kõik mu sõbrannad ja tuttavad jõuavad ise ka oma lastele ilusaid riideid osta aga no kuidas ma saan sellise väikese raha eest nii korralike asju poodi jätta. Taaskasutamine peale kauba, Ja nii ma siis selle hunnikuga koju tulingi. Õnneks küll on ka kordi kui mitte midagi ei jää silma nii et ega ma iga jumala kord poest suure kotiga ei välju. Tegelikult ostsin ma mingi paar kuud tagasi veelgi rohkem asju ja palju ilusamad ja mitmekesisemaid ja jälle mingi £13.
Mõnikord kui mulle tundub et mõni asi on eriti odav siis mul on peaaegu et piinlik ja annan hea meelega veel paar naela neile juurde kuna lihtsalt imelik on midagi mis tegelikult poes maksab ise juba vähemalt £15  saada kätte vaid £1 või isegi 50 penniga. See kõik läheb ju heategevusse ja mitte kellegi taskusse seega ei ole mul kunagi kahju sellistes poodides oma raha 'raisata'.

PS. Jääge siis need kes oma lapse suurusega riided pildilt ära tunnevad pakikest ootama :)

5 comments:

 1. oh kui mõnusad poekesed! ma nii häid pakkumisi pole veel kuskil näinud. kohati on eesti taaskasutuspoodides siuksed hinnad et isegi ei usuks kui ei näeks. kuid ma pole nendes enam ammu käinud, äkki on vahepeal hinnad tõusnud-langenud. ja sellise hinna eest nii palju korralikke asju oleks ka mina vist ostnud. peab teile shoppama tulema :)

  ReplyDelete
 2. Eestis on väga erinevate hinnatasemetega "kaltsukaid" Kõige kallim vist ilmselt Humana kui neil uus kaup väljas. Aga väiksemates linnades leiab kindlasti väga hea hinna ja kvaliteedisuhtega poode. Kärdlas on ka üks kallis kaltsukas. Vähemalt minu meelest. Ostsin sealt Laurale teksad 9€ eest vaid seetõttu et oli kohe vaja ja sobisid/meeldisid hästi. Beebiriideid on igal pool ilusaid ja odavaid, aga suurematele lastele, eriti 8a postele läheb millegi hea leidmine juba raskemaks. Kahjuks elan nüüd enamikest kaltsukatest väga kaugel nii et pole neisse enam eriti sattunud :( Meie kodukaltsukas on Samaaria http://www.samaaria.ee/ mis on ka heategevuseesmärgiga ja suhteliselt odav. Käin seal küll põhiliselt mööblit, nõusid ja muud taolist uudistamas :)

  ReplyDelete
 3. Me saime oma portsu kätte. Suured suured tänud :)

  ReplyDelete
 4. Olge lahked. Loodetavasti Marta asjad olid oige suurusega?

  ReplyDelete
 5. Jaa, kõik suurused ja asjad on suurepärased. Ja oi kuidas mulle meeldib kui kelit ja sukkpüksid on ühest komplektist :)

  ReplyDelete