Friday, 18 November 2011

VÄIKESED DETAILID

Mina olen selline inimene kellele väikesed detailid meeldivad, või siis õigemini kellele on väikesed detailid tähtsad, või siis veelgi õigemini kellele väikesed detailid palju rõõmu valmistavad.
Paar päeva tagasi oligi mul võimalus ühte sellist väikest detaili nautida. 
Ma olen siis enne juba meie mahekastist rääkinud ja pilte näidanud kuidas nad tihti selliste väikeste nüanssidega mind üllatanud on. Sel kolmapäeval kasti avades kiskusid mu suunurgad taas vaikselt taeva poole. 
Nimelt leidsin ma kastist sellise väikese karbikese

Ma kahjuks ise seda 'detaili' nautida ei saanud. Petel oli mingi kõhutõbi juba teist päeva ja temast samuti sööjat ei olnud seega tegin kõik et Gretale see sisse meelitada. Me laps küll armastab hirmsasti süüa aga selliseid koogikesi ja küpsetisi ta hing ei ihka. Kui aus olla siis ma ei saa aru kus ta loogika selle koha peal on kuna küpsist ta sööb (kui antakse) ja ma arvan et keeksi moodi kooki ka kui seal muna sees ei oleks (aga alati on) seega peaks ju kõik hästi sisse minema. No, pool sellest ime pisikesest Inglise jõulu küpsetisest (mincepie) sain talle sisse meelitada aga teist apsu enam mitte. Ütlesin küll et seal on rosinad sees ja puha ning peal on tähekujuline küpsis aga sinna see asi ka jäi. Kahju kuna jõulud on tulemas ja igal pool mincepie-d ning sobiks hästi Gretale kuna seal ei ole muna sees aga tutkit. Noh last ta siis sööb vorstikesi topelt...


4 comments:

 1. See on kyll armas üllatus!
  Mulle mince pied hullult meeldivad. Samas ei söö ma Christmas Cake ja Puddingut.

  ReplyDelete
 2. Nii armas üllatus ja hea idee. Ma peaks kohe uurima, et mismoodi seda mince pied tehakse. Pole kunagi proovinud.

  ReplyDelete
 3. Nojah, aga mis kasu sest üllatusest, kui keegi ei taha süüa?! Mulle need ka ei maitse, liivatainas ei maitse ja see sisu sees imelik.

  ReplyDelete
 4. Vahet ei ole kuna mind toitis lihtsalt see väikene detail ka ilma söömata ning ma sain ilma tervet pakki ostmata proovida kas Gretale need maitsevad või ei.

  Mulle hirmsasti maitsevad Mince pied. Õnneks tehakse neid ka gluteeni vabasid mis küll ei ole nii head kui originaalid aga parem kui mitte midagi.
  Christams cake ja puddingut aga meie peres ei ole veel kordagi söödud....ja ma ei mäletaks et seda ka keegi meie tutvusringonnas teeks.

  ReplyDelete