Sunday, 19 September 2010

PAINSHILL PARK

Eelmisel nädalalõpul käisime siin meie lähistel olevas Painshill Park-is. Me oleme alati eelistanud nädalalõppudel oma kodukohast kaugemale sõita et uusi ja huvitavaid kohti külastada ja seega just see peaaegu et meie ukse ees oleva suur 18saj park on jäänud meil nägematta. Nüüd aga juhtus nii et 11 septembril oli see park kõigile tasuta ja me otsustasime juhust kasutada ja seal ära käia.
See vabapääs oli seoses kohaliku pidustusega (millest ma kirjutasin Inglise tänavapeo all) millest me võtsime hommiku poolikul osa ning siis veetsime pärastlõuna Painshill Pargis. Seal korraldati palju igasuguseid üritusi ja enamus oli organiseeritud kohalikke skautide poolt. Ei puudunud ka kotkaste lennutamine mis siin paistab üsna traditsiooniline olema.
Skaudi telgis oli ülesse pandud skautide vormiriietuste näitus. Riided riieteks, mind köitis pigem see et nii mõnigi manekeen nägi välja kui Michael Jackson.


Silmajäid sellised linnud, vist on mingid pardid, kes väga huvitavat häält teevad. Ma ei ole küll mingi linnu inimene aga see jäme hääl mis nende noka vahelt välja tuli pani ka mind kaks korda pead pöörama.
18 saj Hiina sild ja
kristallide koobas. Vat just selle kahe pärast ma sinna parki kibelesingi. See sild on tehtud väga imelikust kivist. Ma ei teagi millega tegu kuna ma ei leia kuskilt mingit informatsiooni selle kohta (võib olla pargi suveniiri poes oleks mingi raamat müügil olnud aga meil ei olnud aega sinna minna). Nii eemalt kui lähedalt meenutab see mulle auklikuid luid või midagi sellist.
Kust see sinna tuli või kes tegi ma ei tea.

Koobas oli ka väga huvitav. Jälle ma ei tea aga mul on tunne et need kristall tükid on sinna kellegi poolt ise tükk tüki haaval liimitud. Keegi mainis kuskil et see oli sel ajal väga moes...võib olla tõesti?
Seda väidet on kinnitamas vist ka see et restoareerimise käigus on näha sellist puidust raami mille peale on neid kristalle juba natuke panema hakatud. Igal juhul väga huvitav näeb valmiskujul välja.


Halloweeni ja Jõulude ajal korraldatakse seal lastele üritusi.

Mäe otsast avanes selline ilus vaade.
Ja seal oli isegi viinamarja istandus.
Ma ei usu et me sinna nii pea uuesti läheme kuigi koht oli väga ilus ja meil jäid osa varemetest nägematta. Lubasime aga Petega sinna kindlasti uuesti jalautama minna kui me pensioni eas oleme (ja võib olla järgmisel aastal kui vaba sissepääs jälle).

2 comments:

  1. Hahahaa, tõesti Michael Jackson :D

    ReplyDelete
  2. Vaga naljakas toesti, et Michael Jackson elab edasi veidi teistsuguses vormis :D.

    ReplyDelete