Wednesday, 9 September 2020

PAHARET

See väikene paharet ajab meid IGAL hommikul kella viie ajal ülesse (+/- 30 min). No täitsa selline tunne on nagu oleks kodus imik, kes veel normaalselt magada ei oska. 5 või enne 5 on veel natuke vara teda õue visata ja nii me siis Petega vaheldumisi erinevatel hommikutel käime temaga magamistoa ukse taga riidlemas. Mingit kasu sellest riidlemisest muidugi ei ole, aga me järjekindlat ikka loodame, et ehk saab aru ja annab meile tunnikese armu.

Kõige hullem selle asja juures on veel see, et ta mjäub sellise üsna vaikse ja ettevaatliku häälega, justkui teaks, et ta seda teha ei tohi, aga see on selline natuke mjäun ja siis jään vait ja siis natukese aja pärast teen taas ühe ahastava mjäu ja siis taas paar minutit vaikust. 
Mäjauks ta siis veel ühtlaselt, ilma pausitetta, siis saaks selle lärmi ajus ära blokkida ja edasi magada, aga kuna ta teeb seda just selliste vahedega, et me jõuame vahepeal uuesti natuke unne suigatada enne, kui järjekordne MJÄU minust kui elektrilöök läbi jookseb. 

Ausalt, mõnel hommikul me tahaks talle kohe korralikult kerepeale anda.


6 comments:

 1. Meil ka kass, kui jääb õhtul tuppa, tahab kella 3-4 ajal õue ja näub niikaua kui keegi ta välja laseb (st.mina). Kui ta aga õhtul õue jääb, pole probleemi :) Ilmselt näub ta ka õues ukse taga kui tahab tuppa, aga seda me ei kuule :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma tegin eile öösel ja plaanin täna öösel Jostenile unekooli teha. Meie uus plaan on lasta ta hommikuti õue alles siis, kui me kõik üleval olema ja ise otsustame, et nüüd on õige aeg tal õue minna. Süüa saab ka siis kui me kõik üleval oleme. Praegu on olnud nii, et kohe kui ta kelle 4 või 5 ajal häält teeb siis kas anname süüa ja kui õues juba natuke valgemaks on läinud laseme ka välja, aga sedasi ei jaksa me keegi kaua vastu pidada.

   Jostenil tegelikult chivied need varajased ärkamised hooti. Suvel läheb hommikuti vara valgeks ka võrreldes talvega. Tavaliselt magab ta ikka kas täpselt selle ajani, kui Pete kella 6-ajal ärkab või vahel isegi kauem, aga praegu on need varajased ärkamised ikka natuke liiga pikalt kestnud. Võib olla maksab meile kätte, et me ta ühel nädalalõpul üksi koju jätsime :-)

   Ööseks me ei luba Jostenit kunagi õue. Me ei saaks keegi siis korralikult magada ja muretseks koguaeg, et äkki jääb pimedas auto alla või saab rebastega kakeldes vigastada :-O

   Delete
  2. Noo jah, meil pole siin autosid ega rebaseid , aga kui täna kell 5 kassi välja käisin laskmas, siis mõtlesin sinu peale :-)

   Delete
  3. :-) Nii armas sinust!

   Meie oma ärkas ka endiselt kell5, aga oli palju vaiksem kui tavaliselt. Samas, ega ma ei suutnud pärast ärkamist ikka uuesti magama jääda, aga vähemalt sain natuke pikemalt vaikuses lamada.
   Aga tegelikult ma täitsa kardan juba lähenevat kella keeramist, sest see ajab kogu unetreeningu taas täiesti nässu.

   Delete
 2. Meie kassil käib hooti see kella viiene näugumine, aga minu meelest teeb ta seda rohkem suvel kui vara valgeks õues läheb. Me oleme mehega kokku leppinud, et ei reageeri ta varahommikusele kisale ja tavaliselt jääb ta mõne aja pärast ise vait. Uksed peavad alati olema lahti, et ta saaks majas vabalt liikuda. Kui nt magamistoa ukse ööseks kinni paneme, siis teeb ta varahommikul korralikku trianglit ukse taga ja järele ei jäta enne kui ukse avame. Kui uks on lahti siis njäub ta kusagil kaugemal ja magamistuppa äratama ei tule. Olen mõnel õhtul teda kiusanud (loe:paitanud ja süganud), et ta varakult juba magama ei sätiks ja pigem meiega samal ajal magama saaks. Lootus on, et siis magab ta ka kauem, aga alati see ei tööta :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Just, nagu mingi väikese lapsega oleks tegu! :-) Pete uurib ka tihti õhtuti, et ka Josten on ikka piisavalt päeva jooksul liikunud, et öösel uni parem oleks ja keset päeva ei lase me tal ka toas pikalt magada vaid kupatama uuesti õue, kui ta peaks tuppa tulema.

   Mulle tundub, et meil on tegu ka selles, et hommikuti hakkavad autod vara sõitma ja ta ärkab selle peale ülesse, sest 4-5 ajal hommikul on meil ikka veel üsna pime. Talvel vahel aitab see, kui hommikuti küte automaatselt peale tuleb ja siis meeldib talle sooja radika juures veel mõnuleda, aga vahel jälle ärkab just selle peale, et radikad hakkavad häält tegema.

   Meil on nii elutubade kui ka Greta ja meie magamistoa uksed alati kinni. Me ei taha et ta öösel hakkaks elutoa vaippa kraapima või segaks Gretat öösel ja meile ei meeldi voodis koos kassiga magada. Vahel oleme hommikuti magamistoa ukse ta mäjugumise peale lahti teinud, aga siis ta läheb pigem just rohkem hulluks ja hakkab me voodit kraapima. Ainult siis, kui Pete vanasti hommikuti kella 6 ajal tööle läks tuli Josten minu tuppa ja oli hästi rahulik ning jäi kohe me voodis magama.
   Igal juhul täiesti piin. Ma olen täna juba kella 4-st üleval ja kogu päev on kui raisatud, sest lihtsalt nii padja tunne on koguaeg.

   Aga headel perioodidel on ta nii tubli poiss. Õhtul tuleb meiega koos ülesse ja kõnnib ise ilusti kontorisse magama, samal ajal kui meie veel peseme ja samuti magama läheme ning hommikul kas magab kauem kui meie või istub väga vikselt me magamistoa ukse ees ja ootab me ärkamist!?!
   Sellistel hommikutel ma ärkan ja mõtlen, et ei tea kas ta on ära surnud, et maja nii vaikne on :-D :-D

   Delete