Thursday, 24 September 2020

KUI SEE VAID OLEKS ÜKS PAHA UNENÄGU

Üldse ei ole blogimise tuju olnud. Ma ei mäleta, et ma oleks kunagi aja möödumist nii pikisilmi oodanud, kui nüüd. Ma ei jõua selle aasta lõppu ära oodata. Jõuludest on mul täiesti suva ja võiks vabalt vahele jääda. Ma tahan et oleks juba kevad ning koroonale lõpp tehtud. 

Ma ei jõua enam hommikuti kuulata kui mitu tuhat inimest taas on oma tööst ilma jäänud ja kui mitu sada tuhat kohe jäämas, või et alates märtsist on juba 2.7 miljonit inimest töötud või väga, väga madalate sissetulekutega. Ennustatakse, et see number võib tõusta kuni 4 miljonini.

Paar päeva tagasi kuulutati välja uued piirangud, mis suure tõenäolisusega kestavad järgmised 6 KUUD ja välistatud ei ole ka uus karantiin, kuigi täielikku, üleriigilist karantiini, püütakse iga hinna eest vältida. 
Käisin eile poes ja märkasin, et vetsupaberi ja pasta riiulid olid juba hõredad! Meil oli loomulikult just vetsupaber otsa saanud ja mul oli vaja uus pakk osta. Gretale oleks pastat ka vaja olnud võtta, aga jätsin võtmata, sest ma ei tahtnud paanika tekitajaks hakata. 

Kahe miljoni vähihaige diagnoos ja ravi on häiritud või katkestatud, sellele lisaks kõik teised kriitiliste või vähem kriitiliste haigustega inimeste ligipääs arstiabile. Vaimse tervise probleeme või depressiooni põdevatest inimestest rääkimata. Praeguses olukorras kannatavad aga ka juba muidu vaimselt tugevad ja hakkajad inimesed, sest see lihtsalt ei ole normaalne, et inimesi sedasi isoleeritakse ja et neil on keelatud omavahelised kontaktid ning ära võetud nende tugisüsteemid.  

Ja samas on valitsuse veebilehel kirjas, et Covid-19 ei ole Ühendkuningriigis enam ohtlike haiguste nimekirjas ja et sellesse surevus on madal!! Ja seda juba alates 19 märtsist 2020!!!!!!!! 
https://www.gov.uk/guidance/high-consequence-infectious-diseases-hcid?fbclid=IwAR0pmNHRECFA49LBF8NMRyd_Yub3o1I8_Z1aCJrST7IvYGX_frXoXcSzU-Q
Ma ei saa enam üldse aru mis toimub ja kui aus olla, siis ei proovigi. Otse loomulikult kardan ka mina Covid-19 jääda, sest ma ise kuulun samuti osaliselt riskigruppi ning Pete haigestumine tähendaks meile 0 sissetulekut, aga tahes tahtmata ei saa ma ennast peatada mõtlemast, et kui tegu ei ole enam tapva haigusega, siis miks 'tapetakse' selle viiruse nimel nii paljusid teisi inimesi ning tõmmatakse kogu majandusele vesi peale!?
See ei saa olla või jääda uueks normaalsuseks, sest sellise elu juures ei ole enam midagi normaalset. 

Tänase seisuga on ÜLE MAAILMA natuke alla miljoni inimese koroonasse surnud (maailmas elab 7.5 billionit inimest)
Keegi võiks siia kõrvale ka neid numbreid panna mida isolatsioon ülejäänud inimestega teinud on. 

Kurb on vaadata kui palju see pandeemia on siinsete noorte haridust kahjustanud. Mul on südamest kahju nendest koolilõpetajatest kellelt rööviti võimalused edasiõppimiseks ülikoolis vaid sellepärast, et valitsuse otsustas lasta algoritmil anda õpilastele ennatatud eksamitulemused (sest kõik eksamid jäeti sel aastal ära), ega võtnud arvesse iga õpilase õpetajate objektiivseid hinnanguid. Paljud jäid ilma väga headest ülikoolikohtadest ja oma unistustest...näiteks saada arstiks või olla esimene põlvkond, kel oleks olnud võimalus ülikooli minna.
Ja kuigi mingil hetkel valitsus tajus millise suure kaosega nad hakkama olid saanud ja püüdsid asja parandada, siis oli see kahjuks paljude õpilaste jaoks juba liiga hilja.

Vaesed noored, nagu sellest kõigest oleks veel vähe olnud, nüüd süüdistatakse neid ka selles, et koroona numbrid tõusevad. Juba käivad jutud, et arvatavasti peavad üliõpilased jõuludeks ülikooli karantiini jääma. Koju oma vanemate ja pere juurde ei saa, istub oma väikeses ühikatoas ja sööd jõululõunaks pot noodles ning kui tahad vetsu minna, siis tõmbad kaitseriided selga.

Tahes tahtmata jääb mulje, nagu tahaks valitsus iga hinna eest noortest lahti saada. Esiteks proovitakse igal võimalikul viisil neid haridusest ilma jätta, siis võetakse neilt töölemineku ja teenimise võimalused ära ja need, kel õnnestub siiski mingil viisil kogu selles jamas ellu jääda, saavad elu lõpuni kõrgeid tulumakse maksata ja riigivõla orjad olla.

MASENDAV!...

Ma ei tea kuidas eelnevatel aastatel on olnud, aga mulle ei ole küll varem silma jäänud, et juba esimesel septembrinädalal nii paljud koolilapsed valusa kurgu ja nohu käes vaevlevad. Seda veel ajal, kui meil on/oli õues pikalt olnud TÄIELIK SUVI (24-29 kraadi sooja)! Täna on alles esimene jahedam päev mis näeb rohkem sügise moodi välja.

Ma vist eelmises postituses mainisin, et ka Greta kurtis kohe üsna kooli alguses valusat kurku, aga kuna palaviku ja koroonasümptomeid polnud, siis käis koolis edasi. 
Greta ei ole mitte kunagi septembris haige olnud ning kogu 7 kooliaasta jooksul on ta vaid paar päeva koolist haiguse tõttu puudunud. Samas ma aga ei imesta ka, sest kui lapsed on 6 kuud 'kinni' istunud ja neilt on ära võetud normaalne kehaline liikumine, siis vist ei tule üllatusena, et organism nüüd palju nõrgem on kui varem. 
Greta puhul kahtlustasin ma ka maski kandmist, sest minu arvates on maski ette pannes ja siis uuesti ära võttes ja uuesti ette pannes palju suurem võimalus mõni pisik endale maski külge haakida ja seda siis takistamatult maski ees kandes sisse hingata. 

Ja alates sellest nädalast peavad Greta koolis kõik õpilased koridorides maske kandma. Õnneks siiski mitte klassis või õues. Ehk siis kui klassist välja tulevad panevad maski ette ja lähevad õue, kus nad maski ära võtavad ja siis kui uuesti tundi lähevad, panevad taas ette ja klassis võtavad ära...ja nii mitu korda päevas.
Maski kandmise otsuse üle anti lastevanematele ja õpetajatele hääletusõigus, mille tulemusel suur enamus õpetajaid ja lapsevanemaid maskide kandmise poolt hääletasid. Kuna see otsus võeti vastu demokraatlikul teel ka meid kaasates, siis mul ei ole ühtegi kobinat selle nõude vastu. Kõige tähtsam, et koolid ikka lahti püsiksid ning lastelt kooliskäimis võimalust ära ei võetaks.

Greta haigus kestis kokku ehk 5 päeva, aga kahjuks olime sunnitud ta ikkagi üheks päevaks koju jätma, sest Greta kartis koolis liiga tihti nina nuusates endale üleliigset tähelepanu tõmmata. Nohuga koolis käimine ei ole meil küll keelatud, aga samas me ka ei tahtnud, et keegi teda igaks juhuks koroona testi oleks saatnud tegema. See oleks puudumist veelgi pikendanud. Kindlam oli ta lihtsalt üheks päevaks koju jätta ja asi sellega ära lahendada. See oli küll väga raske otsus, sest me kõik teadsime, kui paljust ta selle ühe päevaga koolist eemal olles ilma jääb, aga midagi ei olnud parata. 

Greta jutu järgi on ka teised ta klassikaaslased päeva või kaks koolist puudunud ja sama kehtib ka osade ta algkooli sõbrannade kohta.

Sellele lisaks juhtus ka veel nii, et Greta käis eelmisel laupäeval oma algkooli parima sõbrannaga linnas shoppamas. Kaks päeva hiljem tuli välja, et selle tüdruku pinginaabril on koroona ja kogu klass pidi karantiini jääma. Greta oli sõbrannaga pea kaks tundi linnas ninapidi koos ja kõik võimalused koroona saamiseks olemas. Kusjuures sõbrannal oli samuti valus kurk ja nautke nohu samal ajal kui nad linnas käisid. 

Ma nüüd ei teagi, võib-olla see valus kurk on ka tegelikult mingi laste koroona üks vorme või sümptomeid. Test seda küll ei näita, sest sõbranna enda testitulemus oli negatiivne, aga kes seda teab. Või siis lihtsalt ongi mingi imelik nakkav nohuviirus sel sügisel liikvel ja lapsed lihtsalt palju tundlikumad selle suhtes. Eelmistel aastatel on nad ju isegi oktoobri keskpaigas veel koolis välisbasseinis ujunud ja kellegil pole midagi viga olnud.

OK, aitab halast! Mul juuksed nagunii juba suurest ärritusest püsti :-)14 comments:

 1. Ohkan koos Sinuga...soovin öelda toetava sõna, kuid olen samasuguses segaduses nagu Sina. Mul on samuti kahju laste haridusest, sest näen, mida tähendab olla eneseisolatsioonis kui teised klassikaaslased on koolis. Sisuliselt kodus eneseisolatsioonis olijaga ei tegele keegi. Ei eelda, et õpetajad peaksid eriliselt kohtlema vms, kuid ära ei saa unustada, et see ei ole lapse enda valik. Veedame nädala algusest koos aega kodus, mina teen tööd sama intensiivselt kui kontoris, kuid laps - igavleb või teeb 100% trenni, et mitte kaotada enne hooaja lõppu vormi. Võistkonnakaaslane, kes osutus Cov19 positiivseks, on ilma eriliste haigusnähtudeta!!! Samas peab selle ühe positiivse tulemuse tõttu koolist, trennist, igapäeva tööst eemal olema ... arva ära kui palju inimesi... ma lugesin kokku oma peas lihtsa arvutusega kokku pea 200 inimest. Vaatamat sellele, et kõik teised võistkonnaliikmed, keda testiti ja osutusid negatiivseks ning kes lähevad esmaspäeval uuesti testima.
  Mulle tundub üha rohkem, et tegemist on inimkatsega ja kaugel ei ole see aeg, kus igaüks kapseldub oma kesta ja välisilmaga kontakti ei oma - seda lihtsam on läbi segaste sõnumite inimeste pähe pugeda ja sinna kummalisi mõtteid poetada. Eestis elades vaatan ümberringi toimuvat hüsteeriat, koolides vahetustega koduõpe jms - ja seda kõike vanuseastmes, kus tehakse juba valikuid edasiõppimiseks - oma elu kujundamiseks.
  Saadan kallistuse, virtuaalselt, ja tea, et mõtlen Sulle ning ootan pikisilmi taaskohtumist! Pidage vastu ja hoian pöialt...tulemas on keerulised ajad.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Aitäh toetavate sõnade eest! Kallistan vastu!

   PS. Neli viimast sõna oleksid võinud oma kommentaarist ära jätta ;-)

   Delete
  2. Oh, mind küll...no mitte ei taipa õigel ajal näppe klaviatuurilt eemaldada.

   Delete
 2. Mina kallistan ka. Olen iga päev Sinu postitusi igatsenud ja rõõmustan elumärgi üle isegi selle nukrast toonist hoolimata.
  Meil on kooli sisevõrgus õpetajatele näha "gripimeeter" ehk kunagi linnugripi (vist? või oli see seagripp?) ajal tehtud nädalaste puudumiste üldarv ja protsent. Vist mitte kunagi varem ei ole juba septembri alguses olnud nii palju puudujaid. Keskmise poja klassis oli mingil nädalal igapäevaselt kohal 8-9 last, aga nimekirjas on neid 18. On olnud ka suur segadus ja teadmatus, milliste kergete haigusnähtudega peab laps koju jääma ja millistega mitte, aga ikkagi... ka meie lapsed ja mina olime mingis imelikus kurguvaluviiruses, mis just suuremaid poisse piinas päris ebameeldivalt. Meil küll tuli ka kehv ilm täpselt esimeseks septembriks, ainult käesoleval nädalal on suvi tagasi olnud. Vähemalt saabusid eile ministeeriumi ja Terviseameti juhised, kustmaalt koju peab jääma, nüüd on allergikud ja niisama-nuuskajad katkukahtlustest vabad. Noorima lapse prantsuse keele õpetaja näiteks teeb pidevalt hübriidtunde ehk avab iga tunni ajaks zoomis või maeiteagimis keskkonnas virtuaalklassi, nii et puudujad saavad tundi jälgida, aga ise ütleb, et see on ikkagi väsitav lisatöö ja puudujate jaoks poolik lahendus.
  Ma pole Eesti töökaotuste- ja haigete raviga seotud probleemidega avaldatavaid uudiseid jälginud, meil on siin teised teemad (roosakleidimees jms taoline jama), aga selge on, et kogu koroonaga kaasnev muudab maailma päris vastikul moel. Kui kauaks, ei tea keegi.
  Aeg-ajalt keegi ikka küsib, mida ma olen koroona-ajast õppinud. Minu aus vastus on, et tuleb kasutada kõiki võimalusi reisimiseks ja muude ärakeelatavate asjade tegemiseks igal hetkel, kui see võimalik on, iial ei tea, millal midagi päevapealt ära keelatakse.
  Vähemalt tuleb olla tänulik, et täna veel ei ole meil maskikandmise kohustust. Niigi palju head selles absurdis.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Aah, nii armast Sinust!
   Ma tegelikult olen mustanadi kausta paari järgmist postitust kirjutanud küll, aga hirmus raske on saada teksti jooksma ja lõpuks lihtsalt löön käega ning jään parema blogivaimu päeva ootama :-)

   Jäin su jutu peale ise ka mõtlema, et mida mina olen koroona-ajast õppinud. Minu suurim silmade avaja (eye opener) või õppetund on olnud see, et mul on olnud võimalus pealt näha ja kogeda kui tähtis on igale inimhingele teiste inimeste olemasolu ja 'puudutus' ja seda ka palju laiemas ringis kui vaid oma pere või kaaslase näol. Mitte, et ma seda juba varem ei oleks teadnud, aga kohe kindlasti ei ole mul varem olnud võimalust seda nii ehtsalt pealt näha ja isiklikult tunnetada.

   Mind paneb imestama kui palju mind ennast mõjutab emotsionaalselt see, et hetkel on nii paljudelt inimestelt ära võetud omavaheline füüsiline kontakt. Kas või see, et kaks võõrast inimest kohtudes ei saa enam kätt suruda või põsemusi teha või kedagi toetavalt puudutada. Mulle teeb isegi haiget, kui ma telekas näen inimesi saadetes üksteisest meetriste vahedega istumas või seismas, sest selline käitumine on nii inimloomuse vastane ja ebanormaalne. Kontrast on meeletu kui vaadata saateid või filme mis on filmitud enne koroonat :-(

   Delete
  2. Mis põsemusidest sa räägid! Kahjuks oleme juba sealmaal, et tänaval inimestest möödudes kargavad paljud teistest eemale nagu pidalitõbisest. Olen märganud vähem silmkontakti, naeratusi ja üldse pingevaba olekut. Poes on eriti ebameeldiv, väldin seal käimist nii palju kui võimalik.

   Delete
  3. Ma ise ei ole selliseid reaksioone veel kogenud. Inimesed naeratavad ka maskiga ja on viisakad. Arusaadavalt hoiavad distantsi, aga ka tihti pigem austusest teise inimese vastu, kui et nad ehk ise kardavad lähedal olla. Näiteks kui on kitsad vahed poeriiulite vahel ja keegi su taga ootab, et sa edasi liiguks, siis et pigem oodata või mind panna kiirustama nad küsivad, et kas see on minu poolt OK kui nad minust lähedalt mööda lähevad.
   Kindlasti on inimesed erinevad ja eri piirkonnas käitutakse erinevalt, aga õnneks on meie kandi inimesed siiski endiselt suuremas osas viisakad ja huumorimeelega. Kõik saavad aru, et praegu lihtsalt on selline erakordne aeg, aga samas loodavad ja usuvad, et see on siiski mööduv. Ma käin poes hea meelega. Meeldib kontakt teiste inimestega ja sõbralik vestlus poetöötajatega tõstab tuju kogu päevaks :-)

   Delete
 3. Ühinen häda ja halaga. Elu normaalrütm on ikka kõvasti häiritud, isegi kui see kõik on justkui vajalik (selle üle vaielda ei oska, sest ei ole ju epidemioloog). Kommunikatsioon, mis meediast inimestele tuleb, on väga segane - ühed ütlevad, et ei tasu üle paanitseda; teised jällegi hoiatavad, et iga nohu ja köhaga tööle minev (ja kooli ja trenni jne) inimene paneb ohtu teised inimesed enda ümber. Ja võta nüüd kinni keda siis uskuda - seda, kes ütleb, et ärgem mõelgem üle, või seda, kes just nimme vastupidi ütleb, et juba nohu ja köha on probleemiks.

  Töökohtade kadumine ja inimeste tööpuuduse suurenemine on muidugi ka suur probleem. Siin olles ärritab muidugi see, et Eesti vist ikkagi ei plaani toetada turimisettevõtteid, aga see on ju üsna suur protsent riigi sissetulekutest ka tulevikus; tundub väga lühinägelik arvata, et on vastuvõetav päris suure osa elanikkonna sissetulekutele vesi peale tõmmata. Vaimse tervise puhul olen nii paljudelt inimestelt oma tutvus- ja sõpruskonnas kuulnud, et isegi neil, kellel on väga terve ja tugev psüühika - ka neile on COVID ajudele hakanud mõjuma. Ei taha isegi teada, kuivõrd raske on neil, kellel võib olla probleeme näiteks ärevuse vms häirega, sest praegune on ainult sellele nagu kütuse lõkkesse lisamine.

  Positiivsust on pigem raske näha, kuigi eks seda tuleb ikkagi kõige kõrvalt üritada. Eestis on ka natuke (suve)sooja ilma olnud, mis on tore :)

  Jõudu ja jaksu meile kõigile sellel keerulisel ajal....

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jah, Eesti puhul vist tõesti on turism see, mis suurima löögi on saanud. Eriti kui arvesse võtta, et Eestis on ju elu suuremas osa sellest koroona ajast olnud siiski väga vaba ja enamus kohti avatud võrreldes meiega. Minu suurim paanike ei ole koroona ise, vaid sellega kaasnev majanduslangus, sest see mõjutab KÕIKI ühel või teisel viisil.

   Jah, jõudu ja jaksu meile kõigile :-)

   Delete
 4. Mõtlesin ka su peale, kui polnud tükk aega kuulda, et kas on midagi juhtunud. Õnneks kõik "new normal". Ütlen seda suure irooniaga, sest ei mõista samuti, mis toimub. Ma ei usu valitsuse poolt avaldatud küsitlusi, mille järgi üle 60% inimestest toetab kehtivaid piiranguid. 80% olevat nõus kohe enese vaktisneerimisega, mis kõlab veel hullumeelsemalt! isiklikult kohtan vaid rahulolematuid ja stressis inimesei seoses praguste vabaduste ja inimõiguste piirangutega. Kuskil pole kuulda, et suured inimõiguste kaitsjad häält teeksid, kõik vakka nagu kuldid rukkis. Sellepärast, et peavoolumeedias on otsustatud, et kroroona meetmete kahtluste alla seadjad on kohe pahad ja irisejad inimesed, kes soovivad vanaema surma ja ei täida valitsuse poolt üha rangemaks ja küsitavamaks muutuvaid ettekirjutusi. Nende loogika jääb arusaamatuks ja nad on nii ülbed, et isegi ei vaevu meile, lollile rahvale, selgitama, mis ja milleks, kui kaua ja mis on kõige selle eesmärk. Eriti jõhker on laste ja noorte kallal kasutatav vägivald, vähemalt 600 Glasgow ülikooli üliõpilastest peavad 2 nädalat toas istuma, kuna neil avastati koroonaviirus. See, et väga suur hulk teste annab vale-positiivse tulemuse, ei huvita kedagi. Terved noored inimesed pannakse kohe õppeaasta algul koduaresti ja juba räägivad valitsuse asjapulgad jõulude tühistamisest! Viimati oli Cromwell, kes sel protestantlikul maal jõulud tühistas. Koduaresti on sunnitud ka need pered, kui näiteks lapse klassis keegi positiivse tulemuse sai. Miljoneid inimesi peaks selle loogika järgi 2 nädalat toas istuma! Mille pärast, et 0.1 % väga vanad, haiged ja dementsed inimesed võivad vanadekodus koroonasse surra. Just selline oli UK statistikaameti info, keskmine surijate vanus on 82 aastat, mis ühtlasi on keskmine eluiga UKs. Mul on suur mure noorte pärast, kelle kaela jäävad maksta kõik need miljardid, mida valitsuse kassas justkui imeväel juurde toodetakse . Mure on laste vaimse tervise pärast, kes on sunnitud üles kasvama sellises paranoilises hüsteerilises maailmas. Olen nõus sinuga, arvan ka, et hingamine läbi saastunud riideräbala ei ole tervisele hea ja tekitab lastel-noortel veel rohkem hingamisteede haigusi. Olen vihane valitsuse peale, millel praegu puudub otsustuskindel ja lugupeetud juht, et kogus see tsirkus lõpetada ja tunnistada, et peame viirusega elama õppima.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nii armas et sa sedasi mõtlesid, aga tihi võib siinne vaikus ka tähendada seda, et ma lihtsalt ei ole leidnud vaba hetke blogimiseks, sest blogimine võtab nii palju aega. No ja kui otsest vaimu või tuju ka pole veel peal, siis võtaks kirjutamine veelgi kauem aega ja sellises olukorras ma lihtsalt löön käega.

   Tead, mina ei võta ühtegi küsitlus enam tõsiselt. Kuulsin eile raadiost, et mingi küsitluse järgi on üle 50% inimestest nõus tulumaksu rohkem maksma, et seda koroona laenu tagasi maksta!!! Ma tahaks teada kes või kus need inimesed olid? Palju neid üldse kokku oli, kellelt see küsimus küsiti? Äkki küsiti vaid kümne rikkuri käest?
   Sama lugu selle vaksiiniga. Ma tean ise ka inimesi kes on nõus kohe uut vaksiini saama ja mul ei ole sellega probleemi. Vaksiini tegemine või mitte, et tekita ka mulle endale valiku raskust, sest mina seda endale kohe kindlasti ei tee, sest minu puhul oleks see väga suur risk. Ma tahaks enne näha statistikat, kui mitme mingit haigust põdeva inimese peal nad katseid teevad, et öelda, et see on ohutu kõigile.

   Jah, praegused numbrid näitavad, et suurem osa surijatest olid üle 82 aastased ja need kes põdesid juba mingit lisa haigust eelnevalt. Ning kui vaadata mis praegu toimub Hispaanias, kus oli kasutusel kõige rangem karantiin ja see mis Rootsis, kus asja võeti vabamalt, siis...

   Kahjuks on Boris sunnitus tegema just selliseid otsuseid nagu ta teeb, sest muidu süüakse ta elusalt ära. Liiga suure rahvaarvu pärast ei saa ta võtta riske nagu Rootsi seda tegi ja ega tegelikult vahet ei ole mida ta teeb või ei tee, sest 'opposition' vaidleks ikka vastu, et nemad oleks või teeks kõike paremini.

   Delete
  2. Maksude tõstmise osas ma tean vastust, poolt on need, kes ise makse ei maksagi. Šotimaal on näiteks vaid 40% elanikest maksumaksjad, neilt ei küsi keegi. Boris pole peale haiguse põdemist enam sama inimene, pole temas järel otsustkindlust ega tahet ega midagi.

   Delete
 5. Mida olen koroonast õppinud? Koroona on paljastanud inimkonna intellekti piiratuse. Einsteinil oli kahjuks õigus. Koroona läbi on tõestust leidnud, et enamik inimes käitubki karjaloomana, teeb nii nagu juhtoinas käsib. Ja siis imestame, kuidas inimesed 30ndate Saksamaal küll nii lollid võisid olla! Koroona on tõestanud kui manipuleeritav on rahvas meedia poolt, skeptikud ja isemõtlejad on vähemuses ja needki on surutud alternatiivsetesse meediakanalitesse jutuubi sügavustes. Koroona läbi on kinnitust leidnud, et ebatervislikud eluviisid tasuvad end täiega ära, kui viirus ohustab, sii terve ühiskond pannakse isolatsiooni,keelatakse inimeste vaheline normaalne suhtlemine selle nimel, et päästa enesehävitajate elusid, süüdistades kõiges noori, kes viirust enese teadmata levitavad ja "vanaema surma" soovivad.

  ReplyDelete
 6. See pole ju mõistlik, kui juba veerand UK elanikest peab isolatsioonis olema nagu BBC rõõmsalt teatas. Loodan südamest, et tuhandete protestijate hääled täna Londonis Borisini jõuavad ja midagigi liikuma hakkab normaalsuse poole.

  ReplyDelete