Saturday, 11 March 2017

GRETA SÜNNIPÄEVAPIDU SUGULASTEGA

Greta sünnipäevapidu sugulastega ei ole igaaastane traditsioon, aga sel aastal oli meil kindel plaan ka sugulastega üks korralik sünnipäevapidu maha pidada. Tavaliselt on Gretal neid sünnipäevapidusid korraga nii palju, et meil lihtsalt ei ole enam jaksu, vabu nädalalõppe või raha veel ka eraldi pidu kõikidele sugulastele korraldada. Sel korral aga juhtus nii, et Greta pidu koolilastega toimub alles aprilli lõpus ja väikesed pidustused eraldi inimestega jätsime üldse ära ning selle asemel otsustasime hoopis sugulased koogile ja kohvile kutsuda. 

Pidu sugulastega toimus 4 märtsil, laupäeval, ehk siis päev enne õiget päeva.
Sünnipäevalaps külalisi ootamasKuigi Pete üks õdedest elab meist üsna kaugel ja tavaliselt suguvõsa igale sünnipäevale või sündmusele kohale ei saa tulla, siis kutse saadetakse ta perele ikkagi iga jumala kord. Sel korral aga juhtus nii hästi, et Pete õel oli mehega just Londonisse tulek plaanis (nad ööbivad tavaliselt siis Pete ema juures) ja seega ka ideaalne võimalus Greta sünnipäeva tähistamisest osa võtta.

Kuidagi juhtus nii, et tordil olevad küünlad olid sellised mis ära puhudes ise uuesti ja uuesti süttisid. Greta puhus neid küünlaid kohe mitme sünnipäeva eest ette ära nii et võhm väljas, aga küünlad ei andnud sugugi alla, süttisid aga aina uuesti põlema. Lõpuks ei jäänudki meil muud üle kui küünlad kraanikaussi visata kus nad siis veega kokkupuutudes särisedes ja susisedes hinge heitsid. 

Pete vend tegi õnneks sellest puhumisest ka video

Kuna peol olid koos kõik õed-vennad, siis Pete ema soovis,et keegi teeks lastest ühe ühise pildi. Tundus väga lihtne soov, eks ole. Mis see siis ära ei ole neli täiskasvanut ühe pingi peale ritta seada ja kaameraga üks klikk teha. Pärast tuli muidugi välja, et kümmet last on ka kergem pildistada, kui neid nelja. Ma tegin vähemalt 20 pilti ja kõigist nendest piltidest osutus vaid ÜKS selliseks kus keegi ei lollitanud, kus kõigil korraga silmad lahtid olid ja kus juhtumisi ka kõik korraga korraks MINU kaamerasse vaatasid. 

Kuna pildistajaid oli rohkem kui üks, siis isegi siis, kui neile kindlad käsklused kätte jagati, millal mingisse kaamerasse vaadata, ei olnud need neli tegelast selleks suutelised! 
Lõbus oli meil kõigil, aga noh selle lõbu arvelt siis ka vaid ainult üks normaalne pilt, mis omakorda oma kvalideediga just eriti ei hiilga.
Siit vaid mõned näites nendest teistest piltidest


Kaks järgmist fotot olid vaid lõigatuna enam-vähem normaalsed
See pilt on ka lõigatuna üsna ilus (Pete oma vanema õega)
Ja nagu sellest tsirkusest veel vähe oleks olnud, siis ma tegin ettepaneku, et kui juba pildi tegemiseks läks, siis tasuks ju ikka üks pilt ka koos ema ja isaga teha. Kamandasin kogu 'lastekarja' sohvale ema-isa kõrvale istuma ja kogu nali läks uuesti lahti. Küll olid ühe jalad liiga harkis ja käed vale koha peal, küll ühe rinnad liiga kortsus või naeratus liiga hobuselik. Sarvede tegemisest ja kaamerasse mitte vaatamisest rääkimata.
Lastelastega oleks pildi tegemine väga libedalt läinud, kui poleks olnud jälle neid suuri õdesid-vendi, kes pildistamise ajal lastele igasugu käsklusi hüüdsid. Vaata siia, ära nii naerata, keel suhu, pea otseks jne. Pärast pilte vaadates tuli välja, et see oli hoopis Pete ema, kes pildistamise ajal millegipärast hoopis seina paistis passivat??

No ja siis sellel ühel pildil, kus vanaema enam vähem kaamerasse vaatas, hüüdis Pete midagi Gretale, kes siis kohe muidugi hüüdja suunas vaatas. Ja muidugi just selle pildi ajal ei jõudnud ka välk ennast uuesti laadida ja seega tuli pilt pealekauba ka veel udune.
No vähemalt said nii lapsed, kui lapselapsed, ühel või teisel viisil koos jäädvustatud ja ajaloo tarbeks talletatud. Tühja sest kvaliteedist või kaamerast mööda vaatavatest pilkudest.


5 comments:

 1. Väga kenad pildid! Eriti kena sinust, nii ilus naeratus!
  Aeg läheb nii kiiresti eks ole.

  ReplyDelete
 2. Nii armas pere teil! Ja tegelikult nii armas oli see pildistamise lugu. Ja pildid olid ilusad kõik. 😀

  ReplyDelete
 3. Pildid on väga kenad! Mulle meeldib väga, kui taustaks on aken ja lilled ja valgus - kuidagi selline helge, looduslähedane ja värviline tundub. Ja kõikidel on väga ilus naeratus!

  ReplyDelete
 4. Teil on ikka nii mõnus pere ja hubane kodu:) Sa oled väga õnnelik inimene, ausalt. Ja palju õnne veel kord kõigile asjaosalistele!

  ReplyDelete
 5. Aitäh kõigile ilusate sõnade eest!

  Ma igaks juhuks lisan, et jah, ma tõesti olen väga õnnelik, et mul nii tore pere ja suguvõsa (ka minu poolne mitte ainult Pete poolne) ja kõik muu sinna juurde kuuluv, aga see ei tähenda samas seda, nagu meil mingeid muresid või probleeme elus üldse ei oleks.
  Kokkuhoidva ja toetava pere ning suguvõsaga on aga tõesti kohe kindlasti probleeme kergem lahendada või ületada samamoodi nagu ka rõõmsaid hetki koos nautida :)

  ReplyDelete