Sunday, 12 March 2017

SÜNNIPÄEVAHOMMIK

Nädalalõppude sünnipäevahommikud on omamoodi piin, sest nädalalõpul tahaks ju ikkagi natuke kauem kui kella seitsmeni magada. Õnneks neid nädalalõpule langevaid sünnipäevi on siiski vähe ja seega asi sees siis nüüd ühel pühapäeval ka äratuskella helinale ärgata pole. Ikkagi lapse sünnipäev.

Kuna meil eelmisel päeval juba oli pidu sugulastega ja korraliku sünnipäevatordiga, siis päris sünnipäevahommikuks serveerisime Gretale kahest rõngaspontsikust moodustatud number kaheksa, mille sisse torkasime ühe number kaheksa kujulise säraküünla. Päris küünaldega ei julgenud me enam uuesti katsetama hakata, sest kes see ikka jõuab lõputult neid küünlaid kaks päeva järjest ära puhuda. 

Meilt sai Greta väikesed kingitused, aga kõikidel sugulastel ja tuttavatel palusime Gretale raha kinkida. Seda juba sellepärast, et Greta ei oska enam mingeid asju tahta niisama küsimise peale ja nii mõtetu oleks siis niisama hakata mingitest kataloogidest või Amazonist otsima mida keegi talle kinkida võiks. 
Raha omamisel on aga mängus palju rohkem plusse, kui mingi mänguasja saamisel. Esiteks see tunne, et tal on oma raha mida ta oma tahtmise järgi kasutada saab. Greta oskab oma rahaga väga hästi ringi käia ja seda hinnata. Kui ta näiteks enne soovis sünnipäevaks mingit paari asja, siis nüüd kui tal on oma raha ja võimalus endale neid asju osta, siis ta ei torma sugugi neid ostusid teostama. Mõtleb, arvutab ja arutab, aga asja ära ei osta ka siis, kui jutt käib vaid 6 naelasest asjast. Olgu öeldud et sünnipäevaks sai ta kokku üle 80 naela. (Hetkel käib jutt siis internetist asjade ostmisest, sest kuskile poodi ta väga tihti ei satu)

Samas ta ei ole üldse kitsi ja on lahkelt nõus oma raha ka teistega jagama. Eile külas olles tuli jutuks kaminatest ja jutukäigus teatas ta pererahvale suure innuga, et ta võib vajadusel neile kamina õhupalli osta (selline asi mis kamina korstna avasse pannakse, et sealt tuult tuppa ei puhuks), sest tal on palju raha. 
Samuti olen ma peaaegu kindel, et ühel üleriigilisel heategevuspäeval, mida ka koolis järgmisel või ülejärgmisel nädalal tähistatakse, on ta nõus oma rahast sellele organisatsioonile annetust tegema.
Aga see selleks...

Greta andis oma sünnipäevale hindeks 10/10
Tegelikult ootas meid 5 märtsil ees ka veel üks teine tähtis sündmus. Nimelt läksime me Greta sünnipäeva puhul ühte super ägedasse kohta. 
Mis kohaga aga tegemist on sellest juba järgmises postituses. Hoiatan juba praegu ette ära, et tulemas on hullult palju pilte :) 

1 comment: