Saturday, 25 March 2017

SHOPPAMINE

Ma tavaliselt toidupoodidest riideid ei satu ostma, kuigi meil müüakse suuremates toidupoekettide poodides üsnagi normaalseid riideid väga hea hinnaga, aga kui mõnikord nendesse suurtesse poodidesse satun toitu ostma minema, siis läheb alati hulluks raha kulutamiseks. Eile sõitsin ühest sellisest poest mööda ja otsustasin korraks sisse hüpata. Autost välja astudes veel mõtlesin, et kas võtan üldse poekoti kaasa, et mul pole poest otseselt peale ühe asja midagi vaja. Jätsingi koti autosse. No ja kui ma olin seal poes vaid 10 minutit jõudnud olla, oli mul poekorv juba nii paksult asju täis, et ma pidin käru järele minema. 

Gretale ostsin ka hunniku asju lootes, et nagunii osa ei sobi ja saan siis tagasi viia ning raha tagasi, AGA nagu kiuste sobisid kõik asjad nii hästi. Gretalt küll kasseerisin hiljem natuke valuraha (6 naela) sisse temale ostetud riiete eest, sest nii tundus õige, et ta ise ka natuke oma rahaga seda riietehunniku ostu toetaks. 
(Dinosaurusega pusa on küll Nextist ostetud, mis mulle samuti tee peale ette jäi ja kus veel viimast päeva suured allahindlused olid).
Eriti hea meel oli Gretal Pokemon pluusi üle, sest ta on meil ju nüüd suur Pokemon fän (kuigi mingitest Poekmon arvuti või mobiili mängudest ei ole tal õrna aimugi :)
Endale ostsin ka üheksa pluusi-kampsunit-särki. ÜHEKSA!!! Ma ei tea, mis mul viga oli. Ma pole vist küll kunagi korraga nii palju asju ainuüksi endale ostnud. Kusjuures see number oleks veelgi suurem olnud, aga õnneks olid neil osad asjad minu suuruses otsa saanud.

Ning kujutage ette, riietele lisaks ostsin ma sealt poest veel lõpuks ka terve hunniku igasugu nõusid!! 

Ühel hetkel seisin ma mingi riiuli eest koos ühe eaka naisega. Me mõlemad vaatasime riiulil olevaid asju ja kiitsime kui ilus üks või teine asi oli. See nägi tegelikult välja nii, et tema juhtis mu tähelepanu asjadele mida mina ise ei olekski üldse riiulil tähele pannudki ja mina siis kiitsin takka ja tõstin ühe asja teise järel OMA korvi. Selle eaka naise korv aga püsis samas üsna tühjana. Õudne lause. Õnneks oli mu korv siis juba nii täis, et rohkem juurde ei mahtunud ja ma olin sunnitud käru järele minema ning kui ma tagasi tulin oli see ostma innustav naine juba plehku pannud.

Ma tunnen lausa häbi, eriti kui võtta arvesse, et mu oma laps alles üks päev palus mul tulla temaga mänguasjade poe ukse juurde ootama nii kaua kui ta sõbranna endale mänguasju valis, sest tema jaoks oli poes nii palju ahvatlevaid asju mille peale ta samas ei tahtnud raha kulutad. Kusjuures tal oli rahakotis samal ajal mingi 60 naela ja ta oleks saanud vabalt ühe juba ostetud mänguasjale lisaks veel mõne väikese asja osta. Nii, et minu värskelt 8 aastane laps teab täpselt kuidas kiusatusega hakkama saada samas kui mina vaid tõstan ühe asja teise järel ostukorvi/kärusse. 

Aga nõude üle on mul hea meel, sest ma olen juba väga pikalt soovinud selliseid natuke romantilisema lõikega taldrikuid, aga pole selliseid kuskil peale Ikea näinud ja noh Ikea omi ma ei soovinud. Nüüd sain just selliseid mida otsisin ja veel ka väga hea hinnaga.
Probleem nüüd vaid selles, et ma tahan neid taldrikuid paar tükki juurde osta mis tähendab, et ma pean sinna poodi uuesti tagasi minema. Kes teab võib olla on neil nüüd neid otsmata jäänud asju ka minu numbrites ja siis veel see ilus pitsiline kollane kleit Gretale, mille ostmata jätmist ma pärast kahetsesin...ja... Ohtlik värk igal juhul! 

Õnneks võtan sel korral Pete piduriteks kaasa ja Greta ehk ka suudab mind ahvatlustest eemale juhtida, no ja raha pole ka õnneks enam järgi :)

No comments:

Post a Comment