Monday, 13 March 2017

ÜKS REKLAAMKLIPP

Nii kaua kui ma siin oma järgmist postitust, sellest ägedast kohast kus me Greta sünnipäeval käisime, kokku klopsin, panen ma siia teile vaatamiseks ühe auto reklaami. Täpsemalt siis VOLVO reklaamklipi. 

Minu jaoks on Volvo natuke nagu Apple, et kord kui oled saanud tunda kui mugav ja 'kodune' on see toode, siis on raske sellest lahti lasta ja mingi teise margiga asendada. 

Ma mäletan, et aastaid tagasi, siis kui abielu või pere omamine veel isegi kuskilt otsast ei koitnud, nägin ma ühes ajakirjas ühte Volvo reklaami. Reklaamipilt nägi enam vähem välja selline, et ühe metsa ja põldudega ääristatud tee ääres oli peatunud Volvo. Pereisa seisis auto ees ja pereema pissitas auto taga väikest last nii nagu väikeseid lapsi teeääres ikka pissitatakse :). 
Minu jaoks oli sellel pildil (reklaamil) kõik nii idülliline ja harmooniline. See hetk, need värvid ja need inimesed. Tegelikult ei midagi erilist, erakordset või suurejoonelist, lihtsalt üks väikene hetk ühe pere igapäevaelust, aga kohe oli tunda, et see pilt sümboliseeris ühte tugevat, turvalist ja teineteise eest hoolitsevat peret. Just nii nagu seda on ka Volvo autod ise-tugevad, turvalised ja sinu eest hoolitsevad.

Mulle jättis see pilt nii sügava mulje, et ma rebisin selle otsejoones ajakirjast välja ja panin hoiule, sest seal pildil oli kõik see millest mina unistasin. Sel hetkel mul muidugi ei olnud õrna aimugi, et mõned aastat hiljem saab mul olema nii mees, Volvo, kui ka laps keda ma samamoodi auto kõrval metsateel pissitan. 

See välja rebitud ajakirjaleht seisis mul aastaid sahtlis. Peaks isegi praegugi veel kuskil alles olema. Ma proovisin küll leida, aga peale kolimist on mul osa pabereid ja kaustasid veel lahti pakkimata ning seega ei õnnestunud leida. Ka internet ei suutnud mind aidata.

Paar päeva tagasi nägin ma telekast uut VOLVO reklaami ja mind valdas seda reklaami vaadates enam-vähem sama tunne, kui kunagi aastaid tagasi seda ajakirjareklaami nähes. Mitte, et sel korral oleks tegu olnud minu unistusega kuidagi, aga lihtsalt minu jaoks on see videoklip kuidagi eriti seksikas...aga samas taas ka jälle nii perekeskne (eriti kui vaadata suurelt ekraanilt, volume põhjas ja veel ka õhtul pimedas). 

   

No comments:

Post a Comment