Friday, 14 November 2014

KOLM KARU

Tulemas on taas paar kooli postitust. Ega elus hetkel ei olegi palju midagi muud kui kool ja nädalalõpud.

Teisipäeval käisin ma kooli ja kodu vahet 4 korda. Hommikul viisin lapse kooli, tulin tagasi. Siis läksime Petega kella 14.30 ajal uuesti, et laste ühte väikest etteastet vaadata (millest ka see postitus tuleb) ja siis tulime tagasi. Kuna Gretal on teisipäevati peale kooli sporditrenn siis lapsele läksin uuesti järgi kell 16.30 ja sõitsin temaga koju. Vaevalt sai ta midagi hamba alla kui pidime juba taas uuesti kooli poole lastevanemate koosolekule sõitma, sest meie ajaks oli 17.30 (sellest tuleb järgmine postitus).

Selles postituses räägin ma teile niinimetatud Kolme Karu teemalisest etteastest. Kontserdiks oleks seda vale nimetada, kuna tegemist ei olnud vaid laulmisega ja etendusega ei olnud ka tegu, seega etteaste oleks vist kõige õigem kirjeldus. Tegu siis draama ja muusika grupiga. Nagu ma siin olen korra eelnevalt maininud, siis Greta koolis ei toimu teisipäevati peale lõunat tavalised tunnid vaid see on aeg kui õpetajad tegelevad tundide ettevalmistamisega ning plaanimisega seega nemad lastega ei tegele. Lapsi aga ei ole selleks ajaks kuskile unarusse jäetud, või niisama mänguväljakul mängima, vaid lapsed on kõik omavahel gruppideks jagatud ja iga grupp tegeleb 6 nädalalt järjest (või oli see 9) teatud alaga. Aladeks on siis kas prantsuse keel, kunst, muusika ja draama, multisport (ehk siis tund kus erinevaid spordialasid tutvustatakse), aiandus (need tunnid on kooli 'põllumaal') ja midagi veel mis mul praegu meelde ei tule. 

Greta on viimased 6 nädalalt olnud muusika ja draama grupis ja nüüd siis kui 6 nädalat täis sai tehti selle grupi vanematele väikene show.
Teemaks oli Kolm Karu aga tegu ei olnud vaid kolme karu muinasjutuga. Oli laulu, oli luuletusi, oli videoklippe ja näitlemist. Lapsed isegi õpetasid meile milliseid erinevaid tüüpe karusid on olemas. Olgem ausad, ma päriselt ka ei teadnud, et nii palju erinevaid liike eksisteerib.
Algul käis osade emade seas jutt, et ei tasu sellelt etteastelt palju oodata. No nendelt vanematelt kellel on koolis ka vanemaid lapsi ja kes on vist siis ka seda asja varem näinud. Ma ei tea millest nad küll rääkisid, sest see 20 või 30 minutiline etteaste oli lausa SUUUREPÄRANE! Pärast samade emadega rääkides kinnitasid ka nemad, et olid valet infot jaganud ;)

Greta kooli muusikaõpetaja on üks imeline inimene. Selline hästi entusiastlik ja täis üllatavaid ideid. Ta tegeleb kooli jazz bändiga, kooriga, draama ja muusika ringiga, laulutundidega jne. Greta vanused veel koori laulma ei võeta, aga järgmisel aastal paneme Greta sinna kindlasti laulma. Ma juba tean, et Gretale see meeldiks.Ühe luulelise lõigu olid nad filminud kooli aiamaal. Tegu on ühe tuntud lasteraamatuga 'We're Going on a Bear Hunt'. See on selline luulevormis lugu. Nende grupp oli aga luuletuses sõnad ära vahetanud vastavalt nende ümbrusele.

Üldse tehakse Greta koolis palju videoid laste tegemistest ja siis pärast näidatakse lastevanematele või lastele endile õppe eesmärgil. 
Alles hiljuti tegid nad ilmateadet. Kuna nad parajasti õppisid ilmasümboleid ja seda mis maadest UK koosneb (Inglismaa, Shotimaa, Wales ja Põhja Iirimaa) siis igale lapsele anti (võimalik, et nad said seda ka ise valida) üks ilmasümboli kaart mille nad siis videos UK kaardile paigutasid. Greta ültes, et Inglismaal sajab lund ja pani lume kaardi Inglismaa peale. Seda videot näidati ka meile paar nädalat tagasi kui toimus Greta klassi avatud assembly-il (sellest ma kirjutan mõnes teises postituses mis see assembly täpselt on ja mis seal toimub, praegu läheks jutt liiga pikaks)
Kas ei ole äge idee sedasi lastele UK osad kaardil selgeks õpetada ja see õppimine ka sedasi ilmastiku õppimisega siduda? No ja arvake kas lastele endile meeldis ühte sellist videot teha ja pärast seda vaadata… ja noh õppekavas olevaid eesmärke õppida? :) Mina igal juhul ei uskunud omi silmi kui Greta kodutööks oli kaardil ära värvida ja märgistada erinevad UK osad ja Greta teadis ilma mingi abita täpselt ära kus oli Wales, kus Shotimaa.

Sorry, ma kaldusin natuke teemast eemale :)

Ma filmisin ja tegin palju pilte sel päeval seal Kolme Karu show-l, aga kahjuks ma ei saa neid videosid siin teiega jagada, kuna seal on nii palju võõraid lapsi peal. Ühe video ühest kolme karu laulust siiski julgen siia panna.
Hästi naljakas oli kui üks väikene pealtvaataja koolilaste eeskujul karu häält tegi just siis kui laul lõppes. Seda jäi natuke ka sellele videole. Kõik puhkesid südamest naerma. 

1 comment:

  1. Ei jõua ära imestada, et tegemist on kooliga. Väga kift!

    ReplyDelete