Thursday, 13 November 2014

PALUN, PALUN...

Kuna jõulud lähenevad super kiirusega siis ma üks õhtu vestlesin Gretaga kingituste teemal. Mul oli mingeid vihjeid vaja. Greta ei osanud algul midagi öelda, aga siis läks jutt sujuvalt lumekuninganna kleitide peale ja Greta ütles, et kas ta saaks nii Elsa kui Anna kleidi. Et palun, palun emme kas saaksin. Mina ütlesin selle peale, et ära minu käest küsis, et ega mina sulle neid kleite ei too, et sa pead jõuluvanale ütlema.

Kui ma siis toast lahkudes Greta pobina peale ümber pöörasin avanes mulle selline pilt
Ma soovisin lapsele head ööd ja soovitasin tal palvetamise asemel jõuluvanale kirjutada :)

7 comments:

 1. Just täna avaldas Marta ka soovi et soovib Elsa kleiti, jutt algas sellest et ta ütles et tal on vaja kõrgeid lumekingi :)

  ReplyDelete
 2. See Elsa pildiga, mille Laura talle tõi on täielik lemmik, isegi ühe öö magas sellega :)

  ReplyDelete
 3. Nii armas, kuidas Gretal peas kõik jõuluvana, jumal, jeesuslapsuke ja beebi George segi on:)

  ReplyDelete
 4. Ingrid, noh need tal kõik lemmikud :)
  (beebi George võib ka mis tahes teise beebi vastu vahetada :)

  ReplyDelete
 5. Väga huvitav :-) Minu omad käisid/käivad nunnade lasteaias ja õpetatakse igasuguseid palveid ja mismoodi Jeesus ja Jumal neid õpetab, armastab ja kasvatab, aga selle peale pole kumbki tulnud, et midagi ise vastu küsida. Väga kaval tüdruk sul :-)

  ReplyDelete
 6. Riina, sinu lastele õpetatakse täpselt kes jumal on ning su lapsed on ju kirikus käinud ja teavad millised need palved seal teie katolikus kirikus tegelikult välja näevad :)

  Greta teab vaid paari piiblijuttu ja on palvetamist näinud läbi mõne filmi näiteks. Matilda on vist üks selline film ja tavaliselt lastefilmides lapsed palvetavad midagi paludes :)

  Koolis õpivad nad ka usutunnis jumala ja kristlusega seotud asju ning 'about values', aga koolis nad ei palveta.
  Näiteks sel nädalal õppisid nad usutunnis selliseid asju:
  Paddington Bear has visited with a backpack full of objects to help us understand some of the ways Christians celebrate Christmas (e.g. advent candle, cards, Christmas pudding, nativity figures, CD of carols etc.).

  Nii, et ma ei usu, et Greta puhul on tegu kavalusega vaid pigem sellega, et tema jaoks jookseb Jumal ja Jõuluvana oma olemuselt natuke ühte :)

  ReplyDelete