Friday, 24 July 2009

ESIMENE PÄEVAD EESTIS

Kord kohal siis ei läinud kaua kui suur rallitamine kohe lahti läks. Vanaemal (emal) oli reede töölt vabaks võetud ja nii me siis võtsimegi ta kohe endaga kaasa et talle vanalinna tutvustada. Ja jah... kuigi elab teine ise pea et iga päev vanalinnas siis millegi pärast avastab ta paljusi kohti ja vanalinna ilu alles siis kui meie Eestisse tuleme ja vanalinnas ringi kolame. Noh aga eks ta nii olegi et kui kodus elad siis käid välismaal turismi kogemusi saamas ja kodu on lihtsalt kodu ilma kõike nüansse nägematta. Ja nii ka temaga, reisib teine nagu hull ringi aga oma vanalinna ei tunne.

Alustasime oma tuuri Balti jaama poolt. Tantsupeo maitse saime suhu müüri ääres tantsivatelt Taani rahvatantsijatelt. Need kirevad rahvariided sobisid nii hästi sinna tornide vahele. Kes teab, võib olla kui ajalugu oleks teistmoodi läinud siis oleksgi see linn nüüd Taanlastele kuulunud ja nemad OMA linnamüüri ääres tantsinud...Ära sai ka vaadatud seoses Lillefestivaliga korraldatud aiakeste väljapanek-näitus, mida iga möödamineja sai tasuta nautida.Silma jäid ka paar Vanalinna kodutut- või võib olla oleks õigem öelda et vanalinna äärset kodutut. Mind see alguses segas et ühe korraga kohe nii palju kodutuid ja nii turisti roheks kohas kõigile imetleda aga samas pani see mind jälle sidet ajalooga leidma kuna keskajal ju ka vaesemad inimesed ja kerjused kuulusid ühe uhke ja korraliku linna juurde. See peaaegu et näide sellest et tegu on korraliku ärilinnaga.Edasi liikusime Snelli pargist läbi. Oh, kui me Eestis oma vanalinna korteris elaksime siis ma käiksin vist iga päev seal pargis Gretat kärutamas. Minu meelest nii ilus koht. Vahepeal võis täitsa ära unustada et tegu on linnaga ja mitte maakohaga.
Sealt edasi liikusime Vabadussamba poole. Ette jäi üks huvitav 'mänguväljak', nimelt mõeldud koertele. Me ei olnud enne sellist asja näinud et koertel kohe oma mängumaa koos redelite ja hüppepuude jne.
...ja jälle paar ilusat vanalinna torni


Jõudsimegi omadega Vabadussamba juurde. Mulle isiklikult jättis see täitsa OK mulje. Algul plaanide järgi internetist vaadatuna tundus see kuidagi palju rohkem kalmistu moodi. Samuti ei olnud ma kindel kuidas küll selline püstitis vanalinnaga kokku sobiks aga ei häirinudgi nii palju. Vabadussammas peaksgi ju Vabadus väljakule kuuluma. Kahjuks ei sattunud me seda hilja õhtul tuledes nägema. Huvitav oleks Vabadus väljakut aasta pärast näha kuna seal ju praegu veel suured ehitustööd käimas.

Sammas nähtud liikusime edasi vanalinna poole. Kirik kahe erineva nurga alt.Pillimängijad

Sellel pildil olev abielupaar pakkus end lahkelt meist koos pilti tegema. Loomulikult oli tegu turistidega kuna ega kohalikkel selline 'teiste inimeste eraellu sekkumine' ei ole ju tavaks. Tuli välja et nad olid Brighton-ist ja me jäime nendega kohe päris pikalt juttu rääkima...ime ei olnud et veel ka koos kohvi jooma ei läinud.


Väiksed tiirud raekoja platsil.Nukuteatriga tutvumas. Näitasime Gretale et paari aasta pärast toome ta sinna mõnd toredat etendust vaatama.
City Bike


Ja alles siis olime oma suure tiiruga lõpetanud ja sõitsime tagasi koju. Vot just selline pikk päev oligi meil...puhkus oli ametlikult alanud.

2 comments:

  1. Vaga kihvtid pildid. Lillenaitust nagime meie ka, pilte ei taibanud teha.

    ReplyDelete
  2. Sellised koerte jalutusaiad on Kanadas t2itsa olemas ja v2ga tore lugeda, et Eestis ka on selliseid kohti, ja et ka korteri-inimene saab omale kutsut lubada. Igayhel ju pole suurt aeda, kuhu oma lemmik jooksma ja mangima lasta.

    ReplyDelete