Wednesday, 1 July 2009

KÜSIMUS


Kas 4 kuuse lapse kahte hammast peaks juba hambapastaga pesema või aitab kui lihtsalt harjaga üle käia?

8 comments:

 1. Pastat pole vaja esilagu. Küll sa oled tubli :) Minu lapsed hakkasid hambaid pesema siis kui nad juba ise hambaharja käes hoidsid.

  ReplyDelete
 2. Noh eks selle hambapesu rutiini, harjumuse tahaks juba varakult sisse seada et parast ei oleks probleemi, eriti veel kui hambad juba olemas. Muideks hambaarst kutsus meid juba arsti tooli istuma et harjutada....ma loodan et ta seal saab harjutamas kaia kohe ikka mitu aastat enne kui plommimiseks laheb.

  ReplyDelete
 3. Ikka aind harjaga.
  Ma ei mäletagi, millal meil hambapasta tuli.. päris hilja.
  Me ka nii vara ei pesnud. Jälgisin hoopis, et piimaga magama ei läheks ja võimalikult kaua magusast eemale hoida. Neljakuusele muidugi ei anna keegi magusat niikuinii. Aga aastasele juba ikka taheti anda..

  ReplyDelete
 4. Tegelikult ongi kõige ebameeldivam asi lapse kasvatuse juures käia temaga hambaarstil. Kõik sõltub ka muidugi hambaarstist. Meil hambaarst ootas väga kannatlikult vist pool tundi kuni Johanna oli nõus näoga hambaarsti poole istuma, muidu oli tagumik upakil kõhuli hambaarstitoolis, siis veel läks jupp aega kuni ta suu lahti tegi. Kuigi oleme ka käinud väga varakult hambaarstil nö.harjutamas enne kui tõesti puurimiseks läheb. Piimahambad on ikka väga kerged lagunema. Üks teine kohutav katsumus oli siis kui Laural ei tahtnud piimahammas ära tulla ja püsihammas juba igemest välja kasvas. Vaene laps kartis nii hirmsasti et isegi pärast KOLMANDAT tuimestust ütles et on valus. Saa siis aru. Hambaarst ei taha ju haiget ka teha. Aga rohkem enam poleks tohtinud tuimestust süstida ja siis tõmbas Laura röökimise saatel hamba välja. Loomulikult ei tundnud ta midagi, aga kui ikka hirm on nii suur...

  ReplyDelete
 5. Ega tavaliselt esimesed hambad ei tulegi nii vara kui 3 kuuselt seega juba selleparast lykkub kindlasti hambapesu edasi ja loomulikult oleneb ka peredest ja tavadest.
  Mina olen vist ainus inimene kellele meeldib hambaarsti juures kaia...valjaarvatud suur arve parast. Loodan et suudan selle armastuse edasi anda ka Gretale kuna ega tegelikult ei ole ju yldse valus, eriti veel tuimestusega (mida mina lasen vaga harva teha - kardan systi rohkem kui igasugu puurimist jne)
  Paljudel inimestele on see aga kui foobiaks saanud kui lihtsalt sona hambaarstgi kuulevad.

  ReplyDelete
 6. Mina hakkasin ka kohe alguses pesema, ikka vaid veega. Ei maleta millal hambapastat kasutama hakkasime, aga maletan, et kaua aega ei osanud ta seda valja sulitada ja soigi niimoodi koik pasta iga kord ara :|

  ReplyDelete
 7. Liina, seda minagi motlen et kui seda kasutada siis nagu nii lutsub selle kohe ara ja laheb otse kohtu. Meil hambaarst juuli lopus siis saab naha mida huvitavat nad meile seal soovitavad. Arvan et soovitavad hambapastat ja pakkuvad neil myygil olevat ja poe omast 10 korda kallimat 0-12 kuusetele moeldud pastat :-)

  ReplyDelete
 8. Minu omadel tulid hambad suht hilja, aga kui hambad v2ljas, siis hakkasin neid ikka sudima, aga ...
  Selle varase harjutamise kasu v6i selgub hiljem ja s6ltub lapsest. Kui terve elu korralikult hambaid pesta, siis vist polegi vaja plommida.
  Pea 3ne tydruk s00b endiselt enamus pastat 2ra ja n6uab, et ta ise peseb. Pea 5ne poiss laseb nyyd juba korralikult pesta, enne k2is v6itlusega. Suurematele saab jutuga asja selgeks teha, et s00bik ja pisik jne.

  ReplyDelete