Friday, 19 December 2008

VEREPROOV

Pidin eile arsti juures veenist verd andma. Lisan kohe siia et ma ei ole eriti süstlate sõber ja minevikus sellised vereimemis protsetuurid lõpesid alati minestusega. Aastatega olen tublimaks saanud ja kui enne kindlasti arste hoiatasin et ma minestada võin ja end arsti kabinetis olevale voodile heitsin siis tänaseks olen juba nii hea vormi saavutanud et ei ole isegi vaja neid enam hoiatada....
AGA ...eile hakkas siis õde mu paremast veenist verd võtma ja kuigi ta tundus ise natuke kartlik olevat kui ta seda tegi ning nõela sisse lükates oli päris valus siis juhtisin enda mõtted mujale. Kui arvasin et ta oli lõpetanud tuli välja et ta oli kahest pudelikesest vaid ühe täis saanud ja ütles arstile et Oi järsku sai otsa. Ma ei saanud aru mida ta selle all mõtles kuna tundsin kohe kindlasti et verd mu kehas veel küllaga aga ju see oli siis mingi arstiteaduse alane koodi sõna mis minule palju midagi ei öelnud.
Hoopis tuli välja et ta peab otsast peale alustama ja mu teisest käsivarrest. Noh egas midagi kui peab siis peab. Minestama ma veel ei hakanud ja ulatasin talle lahkelt oma teise käe. Jälle jõudsin märgata et ta käed kuigi kindlalt ei alustanud selle protsetuuriga ja jälle suutis ta seda nõela valusasti sisse torgata ja siis veel seda edasi tagasi seal liigutada. Töö tehtud ja kaks pudelit minu verega täidetud ja asi nagu lõpenud KUID EI....

Äkki tunnen kuidas mu käsivars ülevalt muskli juurest kangeks läheb ja väga valusaks. Ma ei saanud aru mis toimus aga tunne oli nagu hakkaks veresoon lõhkema. Proovisin oma kätt liigutada samas arstiga teistest asjadest rääkides aga tunne läks ainult hullemaks. Koorin siis oma käevarre paljaks ja märkan et see hakkab imelikult paiste minema ja valu suuremaks. Mainin seda siis ka arstile kes seda vaatas ja nõustus et väike paiste on tekkinud jah aga kuna midagi muud nähtaval ei olnud ja tema ju minu valu ja seda kangeks läinud käe tunnet ei tundnud seega lohutas ta mind et kõik on OK.

Ok siis.... aga natukese aja pärast hakkas paistetus ka tekkima kohale kust nõel sisse läks ja see oli juba selline sinakas paistetus...ja loomulikult seda nähes ei olnud ma enam nii tugev et mitte minestus tunnet tunda. Lõpuks olingi siis voodi peal lamamas jälle (jumal tänatud et igas ruumis ikka voodi on) ja nemad minu vererohku mõõtmas samal ajal vatitupsuga pinget surumas mu käele kus verevalum oli. Nii ma siis seal lamasin. Mõlemad kaed ära torgitud ja sinakad ning siis veel vererõhu aparaadiga täis pumbatud. Õnneks mul pilt täitsa eest ära ei visanud ja peale 10 -15 min lamamist olin valmis jälle püsti tõusma ja varsti ka lahkuma. Arst ütles et mõnikord verd võttes läheb osa verest veenist välja ja kehasse või nahka või kes teab kuhu ja siis tuleb sinna suur sinikas. Samuti lisas ta ka veel et kahjuks jääb see valu ja käe kangus veel paariks päevaks kestma.

Ma ütlen ma ei ole sellist kogemust veel enne läbi elanud. Ok väikese sinika ehk olen peale vereproovi saanud aga peaegu et halvatud käe tundega ma küll enne ei ole arsti kabinetist lahkunud.
Õnneks on võimalik autorooli ka ühe käega keerata kuigi ringliiklusel täisringi tehes on see üsna keeruline. Magada sain ka öösel kuidagi aga kätt täiesti sirgeks või kõveraks panna ei saa. Kõige imelikum selle asja juures oli veel see et eile mu käele vaadates ei olnud seal midagi näha et kas oleks sinine või paistes kuigi valu oli nii suur et isegi kui pluus kergelt vastu nahka silitas siis oleks tahtnud karjuda. Õnneks täna hommikul on käsi natuke sinisemaks ikka läinud kuna ma juba hakkasin kahtlustama et äkki nad hoopis süstisid mulle sisse mingi väikese tulnuka muna.

Ma ei tea mis tundega ma järgmine kord vereproovile lähen. Loodan kogu hingest et nad mulle seda süstla foobiat jälle kallale ei ajanud.

PS: pean samas ka mainima et mõlemad arstid oli äärmiselt lahked ja hoolitsevad nii et ma ei süüdista neid või kaeba nende üle selle jutuga siin.

Pildid tehtud yle nadala hiljem.

3 comments:

  1. oihh, see on kyll p2ris hirmutav. võibolla olid sa liiga tundlik ka ning verevõtukoht läks sellest paiste vms. loodan, et oled selle aja pääle juba tervem! :)

    ilusat vana-aastalõppu kah!

    ReplyDelete
  2. Ah ha, kasi on ikka veel sinine voi siis oigemini mustakas lilla ja valulik...kuid mitte yldse selle koha pealt kust verd voeti. See oli puhtalt arsti syy et ta ei pannud survet kaele parast noela valja votmist. Mul ei ole kalduvust kergelt siniseks minna kui end ara loon jne. Ilusat vana aasta loppu sulle ka.

    ReplyDelete