Wednesday, 31 December 2008

ILM

Kui jõulude ajal oli meil paar päeva õues isegi +15 sooja siis nüüd paar viimast päeva on olnud kraadiklaas miinustes – ning seda isegi eile keset päeva mis on siinsetes oludes Londoni külje all üsna haruldus. Kasutasin seda juhust ja tirisin eile õue tuulduma kõik meie tekid ja padjad ja matratsi katted lootes et külm temperatuur tapaks silmaga nähtamatud voodi elukad. Isegi kella 2 ajal päeval oli veel mu auto akenad jääs kuigi selleks ajaks ei olnud rohkem kui –1 kraadi ehk. Loomulikult ei olnud mul vastavat vahendit millega aknaid puhtaks kraapida kuna mis mõtet on sellist instrumenti endale muretseda kui ehk kord 2 aasta jooksul seda kasutada saad.

Panin autole mootori sisse ja puhurid viimase peale ning alustasin akende kraapimist mingi plastmass vidinaga. Kui ma aga natukese aja pärast tahtsin auto ust lahi teha siis minu suureks üllatuseks see mul ei õnnestunud. Proovisin siis tagumist ust ja see oli sama moodi kinni 'kleepunud'. Autos olid loomulikult mu kott, telefon ja kodu võtmed ...ning auto mootor käimas. Asi tundus üsna koomilisena ja ma juba kujutasin ette kuidas ma seal lihtsalt seisan ja ootan kuni bensiini paak vaikselt tühjaks jookseb ja mina ehk siis saan kohalikku raamatukokku sooja minna. Imelik ju ka autot üksinda tänavale käima jätta ja ise ära minna. Kui mul vähemalt oleks mu rahakott taskus olnud oleksin naabrite juurest endale AA kohale kutsuda (firma kellega meil on kindlustus ja kes iga autoga seotud häda korral kohe kohale tuleks ja aitaks) aga kuna mu nende liikmekaart oli rahakotis ja ilma selle spetsiaalse numbrita ei saa midagi siis ei olnud mul lootust et ka nemad mind päästma tuleksid. Pete liikmekaart on alati temaga kaasas ja oleksin ka tema kaudu abi saanud AGA nagu meil juba on selline mobiil telefonide ajastu siis ainuke number mida ma peast tean on meie kodu number ja minu enda mobiili oma ning Pete numbrit ma peast ei tea....pean selle nüüs kohe kindlasti ära õppima.

Tegelikult kestis see arutelu mu peas vaid ehk minuti kuna kui ma auto neljanda ukse kallale läksin avanes see ilma probleemidetta ja ma olin päästetud.

Tegelikult mulle selline külm ilm väga meeldib vahelduseks ja loodan et seda natuke kauemaks kestab. Lumi oleks muidugi veel kõige toredam aga noh seda vaevalt. Muidu on kogu aeg samasugune ilm ja ei saa arugi kas on sügis, talv või kevad ja selline samasus on üsna väsitav ja jama.

No comments:

Post a Comment