Monday, 29 December 2008

JÕULU NÄDAL
Jõulud möödusid lausa lennates. Reedel saabus ema ja juba laupäeval läksime Londoni muusikali vaatama ('Sound of Music' Helisev Muusika).

Pühapäeval käisime oma kohalikus väikeses kirikus küünlavalgel jõululaule laulmas ja tüüpilist inglise jõulukoogikesi ning hõõgveini söömas/joomas.Esmaspäeva veetsime emaga pea terve päeva Kingstonis shoppamas.Oli ju vaja veel viimased ostud teha pankrotti läinud Woolworths poes kus kogu kaup oli kõvasti alla hinnatud. Isegi poe riiuleid ja kassamasinad läksid müügiks kuigi neid meil vaja ei olnud ja seega jätsime ostmata:-). Mul on üsna kahju et see pood igalt poolt tänaseks kadunud on kuna sealt poes oli alati suur valik mänguasju hea hinnaga ja muud nipet näpet.Ema proovis kõvasti meie majandust natuke turgutada oma ostmistega. Meil oleks temasuguseid turiste siia rohkem vaja :-)
Kingstonis ei olnudgi nii hull kuna inimesi oli väga vähe arvestades sellega et oli paar päeva enne jõule. Teisipäeval käisime ka jälle poodides sel ajal kui Pete tööl oli ja õhtul läksime korraks IKEAsse. Nimelt oli meil sealt vaja midagi osta ja seda enne uut aastat kuna meil oli odavus kaart mis tuli veel selle aasta sees ära kasutada. Ikeasse on ka kaval just enne jõule minna kuna seal ei olnud pea ühtegi hinge....ja ka ei olnud seal palju mingit kraami järgi. Jõuluasjad olid kõik otsas ja toidupood oli ka nagu pankroti äärel...kuigi meie saime õnneks omad asjad ilusasti kätte.Ja siis oligi juba 24 ja Eesti jõulude aeg.


Lõuna ajal käisime korraks külas meie heal tuttaval Jenny-l. Vahetasime kingitusi, sõime ja vestlesime ja tulime koju jõulusööki valmistama.


Sel aastal oli meil plaanis algul hanepraadi teha. Meie orgaanilise/mahe boxi kaudu aga oleks hani meile maksma läinud üle 70 naela. Toidupoes olid küll haned natuke odavamad aga see eest nii suured et oleksime seda ühte hane vist nädal aega söönud...nii et otsustasime hoopis pardi kasuks mis meile on alati väga maitsenud. Loomulikult ei puudunud meie eesti päraselt toidulaualt ka korralikud verivorstid ja hapukapsas tänu emale kes need Eestist endaga kaasa tõi...ning otse loomulikult oli õhtu kokaks minu kallis abikaasa.


Ning siis oligi aeg jõulukinkide kallale asuda.

Järgmisel päeval, ehk siis Inglise jõulude ajal olime me külla kutsutud Pete venna Pauli juurde.
Boxing day ehk siis 26 detsembri veetsime traditsiooniliselt Pete vanemate kodus kuhu alati kogu suguvõsa kokku tuleb jõuludeks. Kokkuvõttes olid kõik päevad väga meedivad ja jõulud mõnusad.
Kui majanduskriis me plaane segamini ei löö siis järgmine aasta veedame jõulud Eestis.1 comment: