Monday, 15 December 2008

JÕULUPUU

Eelmine nädal ostsime ka kuuse ära. Pete tuli töölt varem koju üks päev ja seega õnnestus meil kuuske minna valima päevavalgel. Valik oli tõeliselt suur ja tundus et sel aastal olid kuused palju ilusmad. raskusi ei olnud leida sealt suurest kuuse merest ilusat vaid valida see õige paljude ilusate seast. Lugesin ühest blogist et Kanadas müüakse kuuski kokku seotult. Ma ei tea kuidas on lood Eestis aga meil on ikka kõik kuused lahtised – saad ise katsuda ja keerutada neid ja kontrollida et oksad ei ole murdunud jne. Kui oled oma lemmiku välja valinud siis pannakse see sellisest suure toru kujulisest masinast läbi mis kuusele võrgu ümber mähib et oleks mugav autosse mahutada.

Seekord saime teada et neil on ka tüve lihvimis masin mis kuuse tüve alt sobiva paksusega teeb et siis kuusejalga ära mahuks. Kasutasime seda juhust suure rõõmuga ainult et kui koju jõudsime tuli välja et meie kuusejalg oli kitsam kui see mis seal ajanduskeskuses oli ja seega pidi Pete ikkagi oma tööriistakasti välja tirima.

Peale suurt madinat ja kleepuvat kuusevaiku sai ka tüvi sobiva paksuse ja kuusk sai ilusti püsti pandud ....ja oh seda mõnusat lõhna. Eriti mõnus on see kui hommikul tulla ülevalt korruselt alla ja kogu alumine korrus lõhnab kuusevaigu järgi...just nii nagu vanasti Eestis.

Me oleme märganud et võrreldes eelmise aastaga on palju vahem jõulutulesid majadel. Ära on kadunud sellised üli värvilised tuled ja kiikuvad jõuluvanad ja kuused ja muud nik-näk mis meile tegelikult üldse ei meeldi ja rohkem on selliseid lihtsaid valgeid tulesid mis annavad palju rahulikuma ja jõululikuma tunde. Üsna meie lähedal aga on siiski ka üks selline maja mis ÜLENI värvilistes tuledes ja jõuluvanades ja põtrades jne ja nende kaunistused olid väljas juba novembri kuus... Ma küll ei tahaks olla nende nahas ja aasta lõpus üli suurt elektriarve saada!

Veel peaaegu et nädal ja jõulud ongi siin. Tegelikult alustasime jõululõunategea kuu alguses ja pea iga laupäev ja pühapäev on meil keegi külas olnud või meie ise kellegil jõulusöömal käinud. Reedel tuleb ema ka Inglismaale nii et pidu võib alata....

3 comments:

 1. Kena kuusk teil! Oleme tavaliselt sedasorti puu ostnud kohalikust kuusekasvandusest, aga sel aastal on hinnad tunduvalt kõrgemad, niisiis võtsime tavalise norra kuuse, ilus kahar ja lõhnab suurepäraselt. Okkaid ta vist nii hästi kinni ei hoia, aga meil ta suures veega täidetud nõus ja piserdasin teda natuke juukselakiga, see pidavat puud kauem värskena säilitama.

  Häid jõule!

  ReplyDelete
 2. Meil ka kinniseotud kuused. Vbl kuskil farmis saab lahtisena.

  Need tuledes majad on ägedad. Eriti, kui lapsega jalutad :D

  Ise ma muidugi nii palju ei tuletaks.

  Ilusat jõuluaega!

  ReplyDelete
 3. Pariselt ka voi - et kinnised? Uskumatu. Meil kohe kindlalt lahtised nii kohalikes ajanduskeskustes, farmis kui ka B&Q-s ning isegi yle tee olevas vaikeses lillepoes....kysisin ka Pete kaest et kas tema on kuskilt siin neid kinniselt nainud myygil ja ta ytles et mitte kunagi.

  Kui ema siia tuleb siis viime ka tema vaikesele autosoidule et talle neid varvilisi tulukesi naidata :-)

  ReplyDelete