Sunday, 6 July 2008

VIIMANE PÄEV PRANTSUSMAA PINNAL


Viimane päev siin Prantsusmaal. Lend tagasi Londoni oli alles kell 10 õhtul ja seega jäi meil kogu päev veel ringi kolamiseks. Otsustasime siiski juba hommikul Toulouse poole sõitma hakata. Pakkisime asjad kokku ja jätsime hüvasti Pete vanematega ja off we went.Nautisime veel viimast korda mägist maastikku ja tegime pilte. Kuna tee peal jäi ette ka see MONTSEGUR–i lossivaremed (nunnaklooster) mis kõrgel mäetipus asus siis otsustasime ikka selle ka ära vaadata.


Lossi ennast nägime juba kaugelt. Lähedale jõudmine aga võttis palju kauem aega kui arvata oleksime osanud ja kui me lõpuks kohale jõudsime saime aru et pool teed on alles ees...seda aga jalgsi mööda konarlikku mägist teed. Kuna olime ära pakkinud vastavad jalanõud ja energiat oli meil ka vaja kokku hoida tervekeks ees olevaks päevaks ja hilisõhtuks siis jäi meil selle lossi käega katsumine ikkagi ära. Olen kindel et vaade sealt kõrgelt alla oleks olnud vapustav.
Keerasime auto ringi jätkasime teed Toulouse poole. Plaanis oli ka esimeses ettejuhtuvas bensujaamas paak täis tankida. Oleme märganud et Prantsusmaal on bensiinijaame iga nurga peal ja seega olime kindlad et selle leidmisega ei sa ka nüüd probleemi olema. Sõidame ja sõidame aga bensukast ei ole haisugi. Nool on juba peaaegu et nullis ja kuna meil oli rendi auto siis ei teadnud me kui null on null (oma autol teame et siis saab veel üksjagu sõita kuigi näitab nulli). Lõpuks panime Tom Tom–i bensiinijaama otsime ja leidsimegi ühe mingist külakesest. Pinge langes ja kõik tundus ilus jälle KUNI auto peatasime ja beniini hakkasime võtma. Prantsuse päraselt oli bensiinijaamas lõuna ja avamiseni üle tunni aega. Hakkasime teist jaama otsima. Õnneks leidsime selle ikka enne kui paak tühjaks sai ja üle jäänud sõit Toulouse laabus sujuvalt.


Kohale jõudes oli meil veel 4 tundi aega poodides käia – hurraaaaa. Poode oli palju aga enamus kaupa tundus jamana, eriti riided ning hinnad olid ka kõrgemad kui meil. Samuti märkasin et enamus kingapoodides on kingad lihtsalt karpidega põrandal. Inglismaal ei ole ma sellist asja enne näinud kui mitte just kuskil vabriku poes kus ma kõinud ei ole.


Toulouse peaväljakul juhtus olema samal ajal ka mingi suur karneval või pidu. Lähemale jõudes tuli välja et seal oli homode paraad. Plats oli täis kallistavaid samast soost paare ja vannivahtu (mis nägi kaugelt lume moodi välja).


Poodides kolatud läksime sööma ja siis jõe äärde õhtu päikest võtma. Nüüd olemegi juba lennujaamas lennuki ootamas ja mina seda teksti arvutisse trükimas.
Ahhhh we love France!
VIVA LA FRANCE

No comments:

Post a Comment