Tuesday, 8 July 2008

PÄEV 4- CARCCASSONNEHommikul naeratas meile aknast päikene. Täna oli meil plaanis sõita linna nimega Carccassonne. Pete ema ütles meile et Carccasonne vanalinn meenutas talle Tallinnat ainult et tema arvates oli Tallinna vanalinn palju ilusam. Tema fotode pealt meenutasid mõned oraanzid torni tipud jah Tallinna vanalinna.
Otsustasimegi siis ise ka selle koha üle vaadata . Sõit sinna kestis alla 2 tunni ja tee viis meid mägedest eemale rohkem Prantsuse sisemaa poole. Seega ei olnud meil enam ümberringi nii võimsat loodust aga päike säras taevas ja meile oli sellest küllalt.
Kohale jõudes nägimegi vanalinna müüri mis asus kõrgel mäetipus (pyrenees mägede kõrval oli see mägi küll vaid tilluke) ja meenutas natuke vaadet Toompeale Baltijaama poolt. Jah tornid olid enamuselt siniste katustega ja majad ka vanema välimusega kui Tallinna omad aga mingi sarnasust siiski võis leida.


Linna sisenedes tervitasid meid kõigepealt kitsastel tänavatel olevad suveniiri poed ja neid oli seal küllaga. Tundus et kogu see müüri sisene osa oli neid paksult täis. Sammusime neist vapralt mööda (isegi mina kes tavaliselt nagu magnet poodide küljes ripub) otse lossi poole. Loss ise midagi erilist ei olnud, me oleme nii palju losse näinud ja seega on meid raske üllatada aga vaated tornidest olid küll suurepärased. Müttasime nii sama ringi. Sõime lõunat, jõime kohvi, sõime jäätist (kahte viimst küll vaid Pete kuna mulle on sellised mõnud keelatud). Lossi ümber olevad tänavad aga olid küll väga armsad ja meenutasid Tallinna vanalinna tänavaid. Kergesti võis ettekujutada keskaja inimesi seal toimetamas.
Müüride vahelt lahkudes vaatas meile vastu surnuaed. Selles oli midagi väga lummavat kuidas ta seal päikse käes sirgelt seisi. See vaatepilt lausa kutsus mind sinna jalutama. Ma nii oleks tahtnud seal kauem aega veeta ja huvitavaid fotosi võtta. Veelgi rohkem oleks ma tahtnud seal paar päeva istuda ja midagi kirjutada – see oli sellist inspiratsiooni õhku täis. Vaikne ja üllas….aga samas kutsusid mind ka all–linnas ootavad poed kuhu ma pidin Pete meelitma hakkama…

Homme on meil plaanis minna mäe otsa nunnakloostrit külastama ja Ühes kohalikus koopas ära käia.

No comments:

Post a Comment