Thursday, 10 July 2008

PÄEV 2 - FOIX

Hommikul ärkasime teadmata mis kell oli. Pete seadis sammud kohe köögi poole (nagu alati) mina jätkasin magamist. Mingeid plaane me ette tänaseks päevaks ei olnud teinud nii et võisin vabalt voodis lösutada. Pete vanemad oli otsustanud täna mägedesse matkama minna ja olid juba lahkunud.
Pea andsin ka mina tellimused hommikusöögiks ja kokk Pete (Pierre) alustas kokandamisega. Peale hommikusööki otsustasime minna väikesesse linnakesse nimega Foix et tutvuda sealse lossiga CHATEAU DE FOIX. Enne sõitu alustades jõudsime veel 2 korda riideid vahetada kuna ilm oli väga muutlik. Üks hetk tibutas ja siis kohe paistis päike. Lõpuks võtsime veel hunniku riideid endaga kaasa mida me hiljem ka õnneks kasutasime.
Nii imelik (ja samas ka mõnus) on näha et siin Prantsusmaal on peaaegu et kõik poed kinni kella 12 ja 2 vahel. Isegi suured toidupoed. Vaid mõned üksikud kohvikud ja restoranid olid lahti. Sama lugu oli ka lossiga, see ei olnud lõuna ajal lahti. Mis siis ikka, kõndisime nii sama linnas ringi ja imetlesime ilusaid prantsuse majakesi. Põikasime sisse ka ühte kirikusse ja kui vihma hakkas sadama peatusime kohvikus. Peale väikest prantsuse inglise keeles rääkimist tuli välja et kohviku omanikut olid hoopis inglased ja seega saime sujuvalt vaid inglise keelele üle minna. Nad on siin elanud juba üle 11 aasta ja oskasid meile infot anda Andorra kohta. Nimelt oleme me siin Pyranees olles vaid 1 tunni kaugusel Andorrast ja meil on tahtmine ka sinna korraks sisse hüpata. Samuti mainisid nad et sellist imeliku ilma kui sel aastal ei ole nad veel kogu oma 11 aasta jooksul siin kogenud.


Ok, vihm jäigi juba järgi ja me seadsime sammud Lossi poole. Loss ise oli kõrgel mäe otsas ja sealt avanes võimas vaade alla linnale ja ümbritsevatele mägedele. Mingeid ajaloolisi fakte ma siin ei hakka selle lossi kohta andma aga lossist endast saate pilte näha siin ja kes lisa infost on huvitatud siis seda saab inglise keeles lugeda siitChâteau_de_Foix,


No nii, ajalooliste vaatamisväärtustega tutvutud ja nüüd võis sammud seada poodide poole (mitte Pete suureks rõõmuks aga kuna ma olin tema jutu järgi ennast hästi päeva jooksul üleval pidanud siis ei olnud tal palju pretensioone selle vastu). 30 minutit hiljem kõndisingi juba kinga karbiga ühest poest välja ja järgmise 10min jooksul suutsin oma rahakotti majapidamis poes veel 12 euro võrra kergendada. Kui aus olla siis Inglismaa kõrval tundub siin kõik nii kallis. Alles ma lugesin Postimehest artiklit kus öeldi et inimesed käivad välismaalt riideid ja jalatseid ostmas kuna Eestis on nii kallis. Paljud käisid ka Prantsusmaal. Kui need hinnad on tõesti Eestiga odavamad siis peaksid kõik küll Inglismaale ostma tulema kuna seal veelgi odavam.

Sellega siis see tänane päev lõppesgi. Koju tulles päevitasime veel natuke aias ja valmistasime õhtusöögi ning kohe vartsi oligi aeg magama minna.

No comments:

Post a Comment