Tuesday, 4 May 2021

NIISAMA ELUST JA OLUST

Meil hakkavad asjad tasapisi normaliseeruma. 

Kaks nädalakest veel ja siis peaksime me elud jõudma tagasi peaaegu normaalse elu staadiumisse. Peaaegu siis selles mõttes, et distantsi ja maski kandmise piirangud vist veel jäävad jõusse mõneks ajaks ning päris igasse riiki ei saa ka veel reisida, aga kõik ülejäänud kohad tehakse lahti ja inimesed võivad taas sõpradel ja sugulastel külas käima hakata. 
Ja kui kõik plaanipäraselt läheb, siis juuni keskel lõppevad KÕIK piirangud ja koroonaga seotud seadused tühistatakse ning me oleme VABAD.
Kui aus olla, siis ma ei mäletagi enam milline see elu enne koroonat oli või mida kohe varsti algava vabadusega peale hakata...


Panen ajaloo tarbeks siia ka mõned koroonaga seotud numbrid kirja.
 
3.mail 2021 oli Euroopas koroona seis selline:
(UK-s oli uusi nakatunuid 1649 ja koroonasse suri vaid 1 inimene)

Esimese vaksiinisüsti on 2.mai seisuga UK-s saanud 34 505 380 inimest ja kaks doosi 15 500 949 inimest. Vaksineerimisega oleme me maailmas teisel kohal Iisraeli järel. 
 

Muud juttu ka

Kuna meil läks tolmuimeja siin mingi aega tagasi katki, siis ma olin sunnitud tolmuimeja asemel harja kasutama. 
Harja kasutamine on ikka TÄIELI ÕUDUS ja PIIN. Ma ei tea, kuidas küll inimesed tänapäeval ilma tolmuimejata hakkama saavad? Mul ei ole tegelikult harjaga pühkimise vastu midagi, põranda pesemiseks kasutan nagunii põrandapesuharja pidevalt, aga tolmust ja kassikarvadest ei ole küll vaid harja abiga võimalik lahti saada. Hari ei tee midagi muud, kui võtab kõik tolmurullid ja karvad enda külge kinni ja proovi sa siis sellise harjaga kuidagi põrandaid puhastada. Mõnikord jääb üldse selline tunne, et ma vaid oma lõbuks lennutan neid tolmurulle mööda maja laiali, mitte ei korist. 
Ja üldse, KUST TULEB majja sellises koguses tolmu pidevalt?? Ma ei korista kord nädalas, vaid pea iga päev!


Ma ei oleks siin mingi pagana põrandaharjaga jamama hakanud kui ma oleks sobiva uue tolmuimeja suutnud välja valida või siis isegi leida mõne sellise, mida ma tahtnud oleks. Ma nii lootsin, et võib olla saan ma oma vana tolmuimeja parandatud ja uuesti töökorda, aga kahjuks öeldi meile parandusest, et uus mootor läheks maksma 200 naela ja filtril pidi ka mingi vidin puudu olema. Kuna masina harjapea oli samuti juba üsna kulunud, siis poleks parandamise peale mõtet olnud nii palju raha kulutada. Selle summa eest saaks juba poest uue...kuigi mitte nii hea tolmuimeja kui mu vana oli :( :(

Nädalalõpul ei jäänudki meil muud üle kui minna shoppama. Mul lihtsalt ei olnud enam jõudu ja närve järgi selle harjaga siin vehkida.
Ma ei mäleta enam millal me viimati sedasi kõik koos linnas shoppamas käisime. Vahepeal oli ju meil siin koroona olukord isegi selline, et Petega koos toidupoodi minemine oli pooleldi kuritegu.
Sel ajal kui me Gretaga riidepoes talle riideid ostmas olime, jalutas Pete niisama linna peal ringi ning jõi kohvi, aga ülejäänud shopingud tegime koos. 

Ühes suures kaubamajas olles mõtlesin, et mul polegi ühtegi sellist pilti mälestuseks tehtud, kus inimesed tänaval maskidega ringi käivad ja kuna maskiaeg hakkab meil kohe varsti siin riigis läbi saama, siis otsustasin selle vea kärmelt parandada. Tegingi siis kaubamajas ühe pildi, aga kui ma pärast seda pilti kodus vaatasin, siis selle pildi järgi küll aru ei saaks et meil siin mingi koroona möllab. Enamus inimesi on pildile jäänud sedasi, et maskid ei paista üldse välja. Ma pean järgmine kord linna või poodi minnes uue pildi tegema.


Kuna Greta on viimase aastaga pea kõikidest oma riietest välja kasvanud, siis esimesena seadsime sammud Primarki. Mitte et see mu lemmik pood oleks, või ma sealt Gretale riideid tahaks osta, aga tema vanusele ja suurusele ei olegi enam kuskilt eriti riideid osta. H&M lasteriiete alt veel mõned asjad leiab, täiskasvanu poole peal pole eriti midagi sellist, mida ta tahaks selga panna ja ega mingeid teisi poode polegi enam temasuguste jaoks. Selles mõttes on Primark väga hea, et seal on vähemalt väga laialdane valik ka nendele, kes pole enam lapsed, ega ka veel naised ning hinnad ka täiesti taskukohased. Loomulikult ei ole seal kõik riided kvaliteetsed, aga vähemalt leidub seal ka täiesti ilusaid ja korralike asju. Mina isiklikult ei salli ühtegi sünteetilisest materjalist riideeset või voodipesu, aga nad müüvad seal ka asju, mis on näiteks orgaanilisest puuvillast tehtud.  

Kokku ostsime Gretale £100 eest 17 riideeset (pluss mulle ühed odavad bikiinid). Kuna Primarkis ei olnud veel riietusruumid rahvale avatud, siis ostsimegi selle mõttega, et toome koju proovida ja pärast viime osad asjad tagasi. Kodus tuli aga välja, et Gretale sobisid kõik asjad peale ühe paari shortside ja ühe pluusi! Ma tegelikult salamisi siiski lootsin, et saan osa raha tagasi, aga nii palju siis lootusest. Õnneks Greta maksis osade asjade eest ise ja hiljem kandis mu arvele veel ka ekstra 15 naela lisaks, nii et päris paljaks ta meid ei röövinud.  


Aga teate kui imelik on minna riietepoodi ja avastada, et riietusruumid/proovikabiinid on lahti? Me ei ole saanud aasta aega poes riideid selga proovida. No suurema osa aastast pole riietepoed tegelikult ju üldse lahtigi olnud, aga see vähene aeg kui olid, siis riideid poes selga proovida ei saanud. 
Ma küsisin poetöötajalt lausa kaks korda, et kas tõesti on nüüd proovikabiinid lahti, sest see tundus nii imelik ja ma arvasin, et võib-olla ta ei kuulnud mind mu maski tagant õigesti. 

Riiete shoppamise vahepeal käisime ikka tolmuimejaid ka vaatamas ja ostsime lõpuks ikkagi kõige odavama Dyson varstolmuimeja ära. Neid 600-700 mudeleid ma üldse ei hakanud kaalutlemagi ja seega pidin leppima 30 minutise akuga
(mis täisvõimsuse juures töötab vaid 10min!!!), aga kuna me saime seda ka poes testida (töötaja kallas meile ühest teisest masinast tolmu ja sodi nii peos olevale vaibale kui ka puupõrandale), siis veendusime, et imeb hästi ka ilma täisvõimsuseta. Sellegipoolest aga ei saa sellise masinaga muidugi tervet maja korraga ära koristada ja seda peab tegema jupi kaupa, aga midagi pole teha. 
Meie valitud mudeli puhul oli plussiks ka veel see, et imejaga tuli kaasa ka eraldi otsiks kõvemate põrandapindade jaoks (kallimatel masinate puhul oleks pidanud selle pea soovi korral eraldi £65 eest lisaks ostma) ja see liikus tõesti palju sujuvamalt mööda põrandat kui kallima mudeli oma. Samuti meeldis meile odavama tolmuimeja värv ja see sobib ka me koduga paremini kokku, kuigi sel pole palju tähtsust, sest me hakkame seda silma alt ära kapis hoidma. 
Homme, või siis õigemini täna, sest teie loete seda teksti täna, testin ära kui hea masinaga siis lõpuks tegu on ja kui osutub viletsaks, siis viime poodi tagasi. 

Mul õnnestus endale ka shoppingu käigus (mitte Primarkist) kaks paari pükse saada (hirmsasti oli uusi vaja) ja isegi ühe seeliku. Ma ei uskunud oma õnne, sest hästi istuvaid pükse on nii raske leida ja ka sellisest tavalisest pikemast seelikust olin ma juba mõnda aega unistanud. Lisa boonusena muidugi veel see, et kõik need asjad olid alla hinnatud ja kõik kolm asja maksid kokku vähem, kui seeliku oleks üksi täishinnaga maksnud. 

Seelik näeb välja selline

Greta nägi Primarkis näomaske müügil ja tahtis hirmsasti ühte endale katsetamiseks osta. Ta pole näomaske kunagi teinud ja tahtis proovida. Ma küll ütlesin talle, et tema nahale ei ole veel mingeid näomaske vaja ja selliste maskidega peab ettevaatlik olema, et nad näonahka ei ärritaks (eriti veel kui tegu on tundmatute firmade odavate maskidega), aga kuna mul oli nii raske poekott õlal ja ma ei tahtnud enam seal poes pikalt aega veeta, siis lasin tal ühe ise kiiresti välja valida ja ta enda raha eest osta. Greta valiski siis mingi panda pildikesega pakikese välja. 

Mina ei kasuta näomaske ja seega ei tea näomaskidest suurt midagi. Ma kujutasin ette, et pakist tuleb mingi möga välja mis siis näkku määritakse. Kui Greta läks järgmisel päeval kodus vannituppa maski näkku panema hakkas vannitoast õige pea hirmsat itsitamist kostma. Ma läksin vaatama, et milles asi ja vannituppa astudes vaatas mulle selline Panda tüdruk vastu :D :D
Sellist asja ei osanud ma küll oodata. Küsisin Greta käest igaks juhuks üle, et ega ta juhuslikult ei otnud mingit lastele mõeldud näomaalingu või maski kleepekat :DJostenist ka paar sõna.

Josten on meid nüüd VÄHEMALT kaks kuud IGAL hommikul enne kella 6 ülesse ajanud. Teate kui vastik tunne see on keset sügavat und kassi mjäugumise peale üles ärgata. Ma proovisin igasugu erinevaid taktikaid, et ta vait jääks või et teda treenida kauem magama, aga täiesti tulutult. Osaliselt olid kindlasti süüdi ka linnud, kes hommikul just sel ajal hirmus kõvasti laulma hakkasid ja Jostenit arvatavasti õues kutsusid. 

Lõpuks õppisime, et ega midagi muud ei aita kui Josten lihtsalt kohe õue lasta ja seda me siis ka korda mööda hommikuti tegime, aga probleem oli selles, et kui ma olen juba korra hommikul üles äratatud, siis mina enam uuesti magama ei saa jääda. Ok, nats enne kella 6 hommikul ärgata ei ole just suur katastroof, aga Jostenil hakkas see mjäugumise aeg tasapisi iga hommikuga aina varajasemaks nihkuma kuniks eelmise nädala alguses hakkas ta meid juba kella 4.45 ajal äratama!!! 
Nii vara hommikul ei saanud me teda isegi veel välja lasta, sest õues oli pime aga nii varajane ärkamine muutis mind terveks päevaks täielikult zombiks. Petel õnneks vähemalt seda probleemi ei ole, et ta peale ärakamist hommikuti uuesti magama ei saaks jääda, aga sellegipoolest häiriv.

Asi jõudis juba sinnamaani, et ma hakkasin hommikuti automaatselt 5 minutit enne Josteni mjäugumist ärkama, sest mu kehakell oli juba nii hästi välja treenitud. 

Sel nädalalõpul sai mul aga karikas täis. Kuna meil olid pikad riigipühad, siis otsustasin et saagu mis saab, aga me peame seda tegelast hommikuti täielikult ignoreerima ja laskma tal mjäuguda ja me ukse peale hüpata nii palju kui ta tahab, sest muidu ma lähen küll hulluks. Me paneme ööseks magamistubade uksed kinni, et Jostenil ei tuleks kommet meie või Greta voodisse ööseks magama tulla ja meid ka veel öösel segada. Ma ei suuda hommikuti enne viit üles ärgata ja siis päeval normaalse inimesena funktsioneerida.

Ma ei hakka siin juttu enam pikemaks ajama, aga ütleme nii, et kahe hommikuga on meil õnnestunud asi nii kaugele saada, et Josten teeb küll hommikuti natuke häält, aga jääb siis vait ning lamab sedasi Pete kontori uksepiida juures kuniks me ülesse ärkame. Isegi kord kui me oleme juba ülesse ärganud ja toast välja tulnud, ei torma ta kohe püsti vaid ootab kui me ütleme, et ta võib nüüd meiega alla tulla!!!!


No täitsa segane kass! 
Ma küll endiselt ärkan automaatselt 5 ajal, aga vähemalt vaid lühikeseks ajaks ja loodan, et homme hommikul ei pea me ka enam pead padja alla peitma et Josteni mjäugumist summutada... Samas võib muidugi ka nii juhtuda, et kuna ma siin nüüd meie edusammudest kirjutasin, siis rikkusin sellega kogu asja ära ja homme hommikul algavad kassi lauluharjutused taas täies hoos. 

Kassi ahastus

Josten meil tegelikult ei istu sedasi laua peal, aga Greta kasutas teda korraks tsirkuse kassina ja nipsutas sõrmi ning andis Jostenile käsu lauale hüpata ning Josten hüppaski. Josten päriselt ka hüppab sedasi käsu peale näiteks sohvale meie juurde istuma, kui me sõrmenipsu teeme. Ta tihti jääb meie ette põrandale istuma ja seda käsku ootama enne kui sohvale tuleb. 
Raamatud

Läksin üks päev raamatukokku kolme raamatut ära viima ning plaan oli seal otsejoones välja kõndida, aga kahjuks jäi mulle uute raamatute riiul ette ja taas juhtus nii nagu alati. 
Üks pildil olevatest raamatutest ei ole värskelt ilmunud. Selle haarasin kogemata pilti tegema hakates teiste kodus olevate raamatukogu raamatute hulgast kaasa. Tänaseks olene nende hulgast juba kaks ja pool raamatut ära lugenud + veel kaks raamatut mida pildil pole...


Üks just loetud raamat oli see


Otsustasin seda sellepärast lugeda, et Greta pidi seda emakeele tunni tarvis lugema, sest sel veerandil nad analüüsivad seda teost nii põhjalikult kui võimalik. Ehk siis nad hakkavad juba praegu õppima kuidas 15-16 aastaselt kirjanduseksamil mingit teost analüüsida. Huvi pärast tahtsin teada mis jutuga on tegu, sest ma olen sellest raamatust ka varem kuulnud. 

Raamatu lugesin ühe päevaga läbi ja APPIKENE kui kurb see oli. Korraks isegi mõtlesin, et Greta jaoks nii vale raamat, sest tal on surma teemaga niigi keerulised lood ja nüüd valib õpetaja nende jaoks sellise raamatu välja. Lugedes mõtlesin ka et kuidas Greta küll oskab kogu seda teost analüüsida, sest tegu on üsna mitmetahulise jutuga ja kas ta üldse jutu mõttele pihta saab, aga loomulikult on neil ju õpetaja, kes nendega koos töötab ja seega teab mida selles eas lastelt oodata või mida neile õpetada ning Greta on tihti palju targem kui ma eeldan.

Sama raamat on ka eesti keeles ilmunud ja raamatust on ka tehtud film, kuigi see pidi olema raamatust natuke erinev. 

Rahva Raamatu lehel on Mariann Vendelin hea lühikese kokkuvõtte raamatust teinud mille ma osaliselt siia kopin. Ma ise ei oska sedasi raamatuarvustusi kirjutada, eriti veel nende raamatute kohta mida ma inglise keeles lugenud olen.


Postituse lõpetuseks ka natuke krimi juttu. 

Nimelt liikus kuskil siin meie piirkonnas ringi keegi hull, kes suvaliselt mootorsaega puid maha saagis. Inimesed olid juba täitsa paanikas, sest õudne on näha ilusaid suuri puid sedasi maha lõigatuna, aga keegi ei teadnud kellega tegu oli või miks keegi üldse sellist asja teeb. Kokku jõudis see hull hävitada ligikaudu 35 puud.

Asi läks juba nii kaugele, et inimesed lõid kohe eraldi Facebook grupi kuhu kogunes kokku üle 900 liikme ja osad inimesed hakkasid ise erinevaid valvepatrulle moodustama ning öösiti erinevates piirkondades valvet pidama et kurjategijale jaole saada. Loomulikult oli asjast teadlik ka politsei ja politseile kanti ka kohe igast uuest juhtumist ette et neil aidata kurjategijat kiiremini tabada. Lugu jõudis isegi BBC uudistesse.


Üleeelmisel nädalal õnnestus politseil elanike abiga kinni nabida 24-aastane mees, kelle autost ja kodust leiti mitu mootorsaagi ja puutükke/puru. Kohalikud elanikud andsid politseile teada millist autot arvatavasti kahtlustav puurajuja kasutab ja tänu nendele andmetele õnnestus politseil mehele jälile saada.


Kahjuks lugesin ma mõned päevad hiljem, et politsei oli lasknud mehe taas vabaks, aga ma ei mäleta enam täpselt miks. Kui ma ei eksi, siis oli põhjus selles, et neil polnud piisavalt tõendeid tõestamaks, et just tema see puu lõikaja oli, sest kedagi vaid saagide omamise pärast ju arreteerida ei saa. Samas on nüüd vähemalt teada millise autoga see mees sõidab ja kui puud peaks taas kuskil langema hakkama, siis on vähemalt teada keda kõigepealt jälitama hakata.


Ma südamest loodan, et kes tahes neid puid maha lõikas ei hakka mingil hetkel inimesi maha saagima.

Ka teine meie maakonnas toimuv krimi juhtum jõudis täna BBC uudistesse. Nimel sattusid paar 12 ja 13-aastast last haigalasse, sest nad olid söönud komme, mis nägid küll kommide moodi välja, aga mis tegelikult sisaldasid kanepit ja mis on tegelikult ebaseaduslik kraam. Ma olen sellistest juhtumitest ka varem kuulnud ja lapsevamaid hoiatati taas, et nad oma lastega vestleks ja ei lubaks neil sõpradega õues käies kellegi võõra käest komme vastu võtta või osta. 

Edit:
Nii, olen nüüd terve maja uue tolmuimejaga üle käinud ja olen VÄGA RAHUL! Ühe aku mahuga sain alumise korruse tehtud ja peale laadimist ülemise. Mis mulle aga endiselt arusaamatuks jääb on see, et kust tuleb me majja nii palju tolmu!? Või siis õigemine kus kohas see tolm peidus on. Kuna ma alles üleeile koristasin maja korralikult ära ja pesin isegi põranda ära, siis täna ei olnud meil siin isegi toa nurkades lendlevaid väikeseid tolmurulle. Ja isegi koos tolmurullidega ei näe me maja kunagi räpane või tolmune välja, aga vaadake seda pilti mis ma peale tolmuimeja tuhendamist tegin. Hoiatan juba ette, et see pilt saab rõve olema.


Kogu see tolmuhunnik tuli tänase koristamise käigus tolmuimejast välja!!!!!
Kuidas see võimalik on??

See paneb mind mõtlema, et kui meil tolmukotiga tolmuimeja oleks, siis me peaks neid kotte vist küll iga paari päeva tagant vahetama. 

EDIT:
Lisan siia ka pildi uuest tolmuimejast15 comments:

 1. Mulle meeldib su seelik! Kas see on white stuff? Julgen kahelda, et 21. juunist maskid kaovad, valitsuse asjapulgad hämavad selle koha pealt ja olen valmis kihla vedama, et see tsirkus niipea ei lõpe.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Püksid ostsin Fat Face-st ja seelik on jah White Stuff poest :) Eile kui ma sealt pilti postituse jaoks otsisin, siis oli neil neid seelikuid veel alles, aga ma ei tea kas täna ka veel.

   Delete
 2. Põrandaharja palju parem alternatiiv on põrandapühkija. https://www.byroomaailm.ee/puhkija-kuivataja-mclean-laius-35cm
  Kasutan seda harja asemel viiendat aastat ja olen ülirahul. Pääseb ligi ka peenikestesse ja madalatesse kohtadesse, ei keeruta üldse üles tolmu, pühib nii kuiva kui märga,teleskoopvarre tõttu sobib eri pikkusega pühkijale. Ja see kummiliist on vahetatav (kulumise märke ei paista veel). Selle külge saab ka kinnitada lapi põranda pesuks. Eraldi tuli osta vars ja ots, hind oli umbes 35 eurot kokku, kui õigesti mäletan.
  (Kui seda koristamise koolitusel proovida sain , olin nii vaimustuses, et ostsin omale ja kinkisin ka emale.)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Vot selline hari oleks tõesti palju parem olnud!

   Mulle tuli nüüd meelde, et meil tegelikult oli kunagi ammu natuke sama põhimõttega hari täitsa olemas. Ostsime siis, kui vanas kodus elasime köögi jaoks, aga kuna pärast kasutasime väga vähe, siis jäi lihtsalt seisma. Peaksi kuuri vaatama, et kas võtsime siia koju endaga kaasa või viskasime ära. See meie vana hari oleks ka kohe kindlasti palju parem olnud kui see, millega mina siin viimased kuud põrandaid 'pühkinud' olen.
   Kahju kohe, et ma varem siia hädaladama ei tulnud ja sinu soovitust ei saanud, aga väga hea, et nüüd olen targem :)

   Samas nüüd pole mul enam ühtegi harja vaja, sest ma olen ÜLI rahul oma uue Dysoniga :)

   Delete
 3. See on igivana küsimus kust tekib tolm ja kuhu kaob raha :)

  Mina ärkan öösiti 2 korda. Kui koer tuleb näkku ähkima ja tahab minna väikesesse esikusse jahedamasse magama ja kui kass õue küsib. Kui kass õhtuti juhtub õue jääma (me eraldi teda kutsumas või otsimas ei käi) siis pääsen ühe ärkamisega.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Oh, see kuhu raha kaob on meil väga täpselt teada. 3/4 suurest summast kaob igasugu maksude ja arvete peale (kõik summad on juba eelnevalt teada) ja see natuke mis taskurahaks järgi jääb seda on nii vähe, et raske märkamatult kulutada. Samas kust sellises koguses 'tolmu' põrandale tuleb on tõesti endiselt müstika. Mööbel ja aknalauad jne nii tolmuseks samaks ei lähe üldse.

   Ma ei teagi mis hullem oleks: kaks korda öösel ärgata või hommikul vara. Mõlemad variandid tunduvad hullumoodi piinana.
   Raske töö see koduloomade pidamine.

   Delete
 4. Huvitav et meil meedia räägib kuidas igalpool koroona uuesti pead tõstab ja meil juba teatakse ette et kolmas laine tuleb XD HUVITAV, sest kõik ju kannavad maske ja nii paljud juba vaktsineeritud ka! :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ma täpselt ei tea mis teil seal Eestis toimub ja palju inimesed ka päriselt maske kannavad ja distantsi peavad. Meil on olnud VÄGA pikalt VÄGA ranged reeglid ja näiteks välismaale niisama omalõbuks ei saa me ikka veel lennata ning oma tuttavatel ja sugulastel kodus külas käia ja eks tänu sellistele rangele reeglitele ja suurele vaksineeritute arvule on meil nüüd ka numbrid väga väikesed ja vabadus ukse ees. Eks seda muidugi ole näha, kui pikaks ajaks seda vabadust jätkub, aga vähemalt mõneks ajaks kindlasti.
   Nii et selles mõttes ei saa oma olukorda mõne teise riigi järgi võrrelda.

   Samas ma pidevalt loen ja näen kuidas teil käivad inimesed reisimas, Spa-des ja peavad pidusid ning külastavad sõpru ning sugulasi. Sellisel juhul ei ole ju palju kasu sellest, et osa inimesi poes või bussis maski kannavad või kodus istuvad kui teine osa inimesed eraelus ikka inimestega maskivabalt kokku saavad.
   Ma olen aru saanud ka seda, et teil võis koroona karantiini jäänud inimesed endiselt poes, apteegis või jalutamas käia, samal ajal kui meil ei olnud selline asi lubatud (see muidugi ei tähenda, et mõned inimesed sellest seadusest kinni pidadasid, aga paljud siiski pidasid).
   Numbrite järgi oli teil ju ka alles hiljuti asi ikka väga, väga hull, aga kui näiteks praeguse India olukorraga võrrelda, siis pole hullu midagi.

   Delete
 5. Üks võimalik tolmu allikas võib olla see suur tee, mis teie majast päris lähedalt mööda läheb. Samas peaks siis olema teil uksed-aknad pidevalt lahti või siis vähemalt aknalauad tolmused, aga pole ju.
  Aga oot, teil on ju vaipkate maas, eks? Selle sisse koguneb küll hirmsas koguses tolmu ja ilma tolmuimejata seda kuidagimoodi välja ei saa. Tuttuus imeja imeb ka muidugi eriti tugevalt. Äkki see suur tolmukogus tuli kõik vaipadest?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Tänavalt tuleb kindlasti mingis koguses tolmu, kuigi meil ei ole siin kunagi teed nii tolmused kui Eestis, aga samas me ei hoia aknaid eriti lahti. Tuulutame küll kord päevas ja Greta toa ning Pete kontori tilluke aken on natuke lahti sel ajal kui Greta on koolis ja Pete töötab, aga tolmuallikaks seda kindlasti pidada ei saa. Ja aknalauad ei ole tolmused, või siis eks ikka teatud aja tagant on, aga mitte nii, et ma pean kord nädalas neilt tolmu pühkimas käima. Kui aus olla, siis ma tõesti pühin kodus tolmu ehk kord kuus, kui sedagi (ma täpset arvestust ei pea ja tavaliselt ei tee seda terve maja peal korraga), sest rohkemaks pole vajadust.

   Majas on meil ülepõranda vaibad vaid meie magamistoas ja väikeses kontoris, ülejäänud majas on vaid puupõrandad. Neid imedes tuleb jah oma osa seda tolmu, vaibakiude ja Josteni karvu, aga ikkagi kui vaadata seda kogust mis hiljem tolmuimejast välja tuleb, siis see lihtsalt ei ole võimalik, et seda nende vaipade sees nii palju on! Elutoas ja tv/külaliste toas on ka põrandavaip ja kui nendelt tolmumimejaga üle käia, siis nende seest tuleb küll palju vaibakarvu kui tolmuimejaga üle käia, sest need on villased vaibad. Samas vaibakarvad on selgelt kollased ja ikkagi imeväikses koguses.

   Kõige rohkem tolmu ja karvu lendab just puupõrandatel ringi (Greta toas ja allkorrusel). Karvad kuuluvad eranditult Jostenile. Ma arvan, et oma osa on ka põrandaküttel mis tolmu lendama paneb. Allkorrusel on trepi juures kohe üks kindel koht kuhu tolm koguneb ja palju on ka trepil.

   Meil tegelikult oli põrandaharjale lisaks kasutusel ka üks väga vilets väikene tolmuimeja, mille me pööningu koristamiseks eelmisel aastal ostsime, aga no see on nii mõtetu ja meeletult vilets imeja, et ma hakanud seda siin üldse mainima. Sellega ma ikka proovisin vaibakatteid vahepeal imeda nii et päris koristamata need ei jäänud, aga loomulikult kui ikka korraliku masinaga üle käia, siis on tulemus mitu, mitu korda parem.
   Aga see ei lahenda ikkagi tolmu saladust, sest ka varem, kui ma oma vana Dysonit kasutasin, imestasin ma imetava tolmukoguse üle. Sa ju oled ise siin käinud ja näinud, et me ei ole mustad või räpased inimesed ja me kodu ei ole hooletusse jäetud, aga seda suurema õudusega ma seda tolmuimejast tulevat tolmu vaatan :O.

   Aga mida siin ikka kurta, pean lihtsalt iga päev imema ja saan seda nüüd õnneks nüüd ka teha :) Täna imesin terve allkorruse ära ja tolmukogus oli väga väike :)

   Delete
  2. Te olete minu meelest väga puhtad inimesed! Seda kummalisem on, et teil üldse tolmu tekib.

   Delete
  3. Mjaa. Millise Dysoni mudeli kasuks siis lõpuks otsustasite? Sellel tolmuimejamargil on nii palju andunud fänne, et hakkan juba ise vaikselt selles suunas mõtlema... meie senine (15-aastane) küll töötab veel, aga mugav ta küll ei ole...

   Delete
  4. Dysonit julgen soovitada küll. Ma üldse ei ütle, et teise firma masinad head ei oleks, aga ma ise olen täielikult Dysoni usku ja tean, et need kestavad kaua ja on tõesti mugavad kasutada. Eks see ole natuke nagu ka Apple toodetega, et kord kui oled juba kasutaja, siis suure tõenäolisusega ka jääd kasutajaks.

   Samas eks iga inimene pea ise kaalutlema mis mudel just talle ja ta kodule kõige paremini sobiks.
   Meie ostsime Dyson V7 Absolute mudeli. See on kõige odavam varstolmuimeja mida nad teevad (meie maksime £299). Minu esialgne mure oli, et meie kodu koristamiseks jääb 30min akust ja väikesest tolmukonteinerist väheks, samas ma ei olnud nõus 60min akuga imeja eest £600-£700 maksma. Selle mudeli juures meeldis aga jälle nii värv, kui see, et tuli kaasa eraldi pea kõvade pindade koristamiseks (ma seda peamiselt kasutangi).

   Täna olen oma uue tolmuimejaga VÄGA rahul. Palju mugavam kui me vana imeja, kuigi ma armastasin väga ka mu vana masinat. Meie maja jaoks just paras igas mõttes, aga ma ei oska soovitada kas ka teiste inimeste jaoks, sest majad ja inimesed on erinevad :) Kõige parem oleks kui sa saaksid seda kas siis poe või kellegi tuttava juures enne proovida. Mina olen teiste juures kasutanud ja just sellepärast kartsingi et 30min akust jääb väheks.

   Delete
 6. On teil alles treenitud kass! Meil on igal suvel see mure olnud, et kass hakkab järjest varem ärkama, noh ikka nii 4 ajal. ühes foorumis soovitati teda ignoreerida, aga meie kass ei ole nii viisakas kui Josten, ta võib vabalt mitu tundi magamistoa ukse taga lõhkuda! Lihtsam on end voodist välja ajada ja talle süüa anda. Aga siis on jah raske uuesti magama jääda.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Meil langeb iga aasta see varajane ärkamine just natuke enne kella keeramise aega. Ma ei teagi millest see on tingitud. Eks üks osa ole sellel, et varem läheb valgeks ja teine see, et linnud hakkavad kevadel hommikul vara hirmus kõva häälega laulma.

   Eks igal kassil ole oma põhjus miks ta nii vara omanike äratama hakkab. Mõnedele kassidele meeldib öösel jahtida ja seepärast jooksevad nagu segased öösel majas ringi. Meie Jostenil õnneks seda kommet ei ole ja ta läheb õhtul meiega koos samal ajal ilusti kontorisse oma korvi sisse magama ja magab seal kuni (vara)hommikuni.

   Ma arvan et meie Josten tahab hommikuti pigem pissile (või siis kakale) lindude kutsele lisaks. Kui ta on juba korra oma liivakasti kasutanud, siis hea meelega ta sinna uuesti pissida ei taha. Ainult siis kui tõesti teist võimalust ei ole, siis kasutab.
   Üks vahe vist ärkas ka sellepärast, et tahtis süüa, aga siis me hakkasime õhtuti talle lisatoitu andma (või siis jätsime ta kaussi) ja hommikul andsime peale seda kui me kõik olime juba üleval. Vahepeal isegi kaalutlesime 'timer'-iga söögikausi ostmist mis siis oleks teatud kellaajal ise avanenud ja JOsten oleks oma söögi ilma meie abita kätte saanud. Ainuke miinus selle juures oli see, et kuna Josten sööb peaeinena märga toitu ja meil on köögis põrandaküte, siis me ei kujutanud ette, mis sellest toidust saab, kui see küttega põrandal ööläbi seisab (meil küll küte ei ole ööläbi sees, aga kui temperatuur langeb majas alla 17 kraadi, siis lülitub automaatselt ise sisse. Ma olen kindel, et talviti teeb seda kindlasti ka köögi põrandaküte vähemalt korra kui mitte rohkem.

   Praegu paistab, et täielik ignoreerimine töötab, sest kuigi ta korraks hommikul väga vara teeb paar mjäud, siis ta jääb peale seda vait ning jääb Pete kontori ukse juurde lihtsalt meie ärkamist ootama. Meid see väike mjäu ei sega enam ja saame ilusti edasi magada. Mina tavaliselt teen nagunii silmad juba 6.15 ajal lahti ja kui mu enda pissihäda juba liiga kangeks läheb, siis lasen ta kuskil 6.30 ajal välja ja pärast vedelen veel mõnda aega voodis edasi. Greta ärkab kell 7 aga mina saan kuni 7.30 voodis olla kui tahan :)

   Delete