Wednesday, 7 May 2014

HAMBALUGU 2

Siin on väike vaikus olnud, aga sellest vaikuse põhjusest kuulete juba mu järgmises postituses mis hetkel pooleli on. 

Tahtsin vahepeal vaid ruttu öelda, et käisin täna Gretaga hambaarstil seda uut ja viltust hammast näitamas. Hambaarst ütles, et ta näeb selliseid asju iga päev ja muretsemiseks ei ole üldse põhjust. Hammastega midagi peale ei hakata ja midagi kuskilt välja ei tõmmata. 
Mingi aeg kui piimahambad loksuma hakkavad ja välja tulevad siis keel lükkab selle viltuse hamaba ilusti omale kohale. 6 kuu pärast peab nagunii uuesti ülevaatusele minema ja siis hinnatakse olukorda uuesti. Hetkel sai Greta igaljuhul kiita, kuna tal on väga ilusad hambad ja ta on (meie oleme) nende eest hästi hoolitsenud.

Gretal mingit hirmu hambaarstile mineku puhul ei olnud. Kõigutas rõõmsalt jalgu ooteruumis oodates ja ooteruumi telekast lastefilmi vaadates. Toolile istus ka ilma mingi kõhkluseta, pani prillid ette ja lasil hambaarstil oma hambaid üle lugeda. Loodan, et selliseks jäävad ta hambaarstil käimised pikaks ajaks.

5 comments:

 1. Me küsisime täna hambaarstil käies täpselt sama asja kohta ja saime täpselt sama vastuse :) ainult et meil on järgmine ülevaatus alles kahe aasta pärast nii et eks me siis ise jälgime.

  ReplyDelete
 2. Seda on julgustav kuulda :)

  Meil on korrapärased hambaarsti juures kontrollil käigud ja hambahügeeni puhastused iga 6 kuu tagant ka siis kui midagi viga ei ole. (Gretale puhastust määratud ei ole veel, see vist rohkem vanematele).

  Teine asi muidugi paljud sellest reeglist kinni peavad, seda enam kui iga käigu eest peab üsna suure summa välja käima. Õnneks laste eest ei pea maksma ja ma tahan kindlasti Greta hambaarstil käimised regulaarseks muuta.

  ReplyDelete
 3. ma ju ùtlesin sulle :)

  enne kui haktakse midagi vàlja tòmbama... selleks peab ikka vàga karm olukord olema suus!

  ReplyDelete
 4. Meil on aga juba tee ortotondi juurde ees. Oskari suured hambad ei mahu talle suhu ara. Ega see mingi ullatus meile pole aga loodan et need 'rauad' mis suhu pannakse vaga oudsad ei ole :|

  ReplyDelete
 5. Liina, me ka kaisime ka ortotondi juures 6k tagasi, aga vaatavad uuesti nyyd siis 6k parast. Enne kui midagi valja t6mbama hakkavad ootaksid nad ara, et k6ik piimahambad oleks eest ara ja uued valjas, muidu tuleks ilmselt mitu oppi teha.

  ReplyDelete