Friday, 29 June 2012

PIKK VAIKUS

Oeh, nii kiire on olnud, et mul pole olnud aega siia isegi midagi kirjutada ega ka meie saladuses hoitud puhkusekohta veel avalikustada. Suurema osa ajast olen ma jännanud worldpressi blogiga.

Nimelt oli mul vaja panna Greta lasteaia fotod ülesse. Nad käisid restoranis pizzat tegemas ja ma tegin paar fotot. Olin sunnitud valima wordpressi kuna seal on hea postitusi salasõna alla panna ning lastevanematel oleks blogi kujul hea pilte vaadata.
Ma olen mitu korda proovinud wordpressiga sina peale saada aga no ei õnnestu. Kui oleks jutt vaid paarist piltist siis ehk ei oleks probleemi aga mul oli neid 100 ringis. Ei ole mina veel leidnud kuidas saaks korraga mitut pilti panna ilma et ma neid peaks üks haaval postitusse sisendama. Korra ma leidsin sealt kuskilt mingi kasti kuhu ma sain nad kõik ka korraga panna ja siis vaid nupule vajutada ning volaaaa AGA minu suureks masenduseks läksid kõik need fotod paremale poole ning siis ma ei leidnud kuskilt taas nuppu kust neid keskele saaks nihutada.
Egas midagi panin neid siis üks haaval. Võttis hirsasti aega. Kord kui olin 60 maha saanud ja hakkasin lisama ülejäänud 40 siis olid need eelmised 60 äkki tina tuhka kadunud. Nagu ma aru saan siis wordpressil ei ole vist sellist automaatset salvestust mis iga natukese aja tagant su tehtud töö mällu talletaks. Väga võimalik ka et mina lihtsalt ei tea kust seda sättida saaks või kuidas oleks õigem teha. No see selleks, kuidagi ma siiski lõpuks sain läbi pisarate ja higi kõik fotod ilusti blogisse aga kuigi see eraldi postituste salasõna alla panemine on ahvatlev siis ülekolimist bloggerist minu blogi puhul küll toimuma ei hakka.

Praegu olen isegi nii kaugele jõudnud et olen suutnud kõik 1000 puhkuse pilti ära töödelda (pealiskaudselt) nii et lootust on, et ehk saan mõned nendest koos jutuga ehk täna või homme blogisse. Lubada siiski ei julge kuna pühapäeval lendan Gretaga Eestisse ja mul taas kohvrite pakkimine ees...öäk!

8 comments:

 1. näed, ennem läks meelest öelda - kuigi siin läheb nüüd kuumaks, soovitan ikka paar pika varrukaga pluusi kaasa võtta ;)

  ReplyDelete
 2. Wordpressis on automaatsalvestus kyll.

  ReplyDelete
 3. Teed 100 pilti aktiivseks ja laed WP galeriina üles. Easy Peasy. Pole vaja sada tundi higistada. Samas saad kasutada mida iganes online galeriid. Mina kasutan hotmaili oma.

  ReplyDelete
 4. Kas sa mõtled selle galerii all seda kui mitu väikest pilti lähevad korraga postitusse ja siis nendele eraldi klikates avanevad?
  Online galerii??? Näed ma ei tea isegi mis see on ja kuidas toimib. Mul oli tähtis et pildid ka teatud järjekorras tulid seega oli seda jändamist veelgi rohkem.
  Kui kui wordpress automaatselt salvestab siis kuhu ta salvestatud teksti pildid salvestab kuna minu omad lihtsalt kadusid ära?
  Kui liiga tehniliseks läheb siis ei ole vaja seletada kuna vaevalt et ma sinna enam uuesti 100 pilti korraga laadin ja oma blogi kolima samuti ei hakka seega võib olla kui ma uuesti hätta jään siis pöördun kohe sinu poole :)

  Mul on tunne et kui sa tahad ja oskad kõikide nende eraldi nüanssidega mängida mida Wordpress pakub siis on see väga hea blogimiseks aga kui tahad lihtsat ja kiirelt blogida siis on blogger etem.

  ReplyDelete
 5. Mina laadin bloggerisse ka ükshaaval, ilmatuma aja võtab. Nüüd pakub ka varianti et viis pilti korraga, aga ma pole aru saanud mis järjekorras ta need siis paneb.
  Kindlasti ei tea ma pooli asju mida blogger võimaldab ...
  Head reisi :)

  ReplyDelete
 6. Kersti, kohe kui ma aega saan siis ma emailin sulle ja õpetan kuida saad pilte panna korraga nii palju kui tahad. Sinu blogis on see imekerge ja ei võta üldse aega :)

  ReplyDelete
 7. Suured tänud, aga kiiret sellega pole :)

  ReplyDelete
 8. Head Eesti reisi! Lootsin, et ehk saab teid varsti siin n2ha, aga v6ta n2pust ...

  ReplyDelete