Friday, 1 June 2012

KUNINGANNA JUUBELI PIDUSTUSTE EEL

Meil on Inglismaal käimas suured ettevalmistused Kuninganna 60 aastat troonil olemise pidustusteks. Pidustused kestavad lausa 4 päeva ja selle puhul on meil nii esmaspäev kui ka teisipäev vabad päevad. Tänavaid hakati juba nädal enne ehtima lippudega ja poeakendele on ilmunud vastavad dekoratsioonid. 
Mitte just kõige parem näide aga paremat praegu ei ole
Isegi poodides on paljud tooted pakitud lipuvärvidesse. Mulle see peaoärevus meeldib. Õhus on kohe tunda teistsugust atmosfääri. Inimesed on ärevil ja rõõmsad. Lastel on koolides kuninganna auks pidustused ja hommikuti on tänavatel näha lapsi kes on lipu värvides ning kannavad naljakaid kostüüme. Isegi Greta lasteaias oli neljapäeval pidu. Kohe kui Greta sõna pidu kuulis läks laps nii rõõmsaks et pidi ühe väikese tantsu tegema. 
Hommikul ei jõudnud ta ära oodata et lasteaeda pääseks, ma igaks juhuks ikka kontrollisin, et ega ta ei ole valesti aru saanud ja et ei arva et temal sünnipäev on. Eelmine õhtu saime lasteaiajuhataja käest emaili kus ta küsis kas me oleksime sellega nõus kui nad pakuksid lastele pidupäeva puhul fish and chips ja kui nad ostaksid chipsid kõrval asuvast kohvikust (kala teevad ise lasteaias). Loomulikult andsime oma nõusoleku.
Homme alustame meie oma pidustustega. Kui meil siin on vahepeal olnud fantastilised ilmad siis loomulikult pühade ajaks lubatakse vihma ja kradiklaas langeb mitme pügalal võrra allapoole. 
Meil on Greta lasteaiast kaks ema (koos isadega) kellega me eriti hästi läbi saame ja tihti midagi koos teeme (nendest vanematest räägin aga teine kord :). Homme lähemegi suure kambaga piknikut Hampton Courti pidama kus toimub juubeli pidustuste raames palju üritusi. 
Pühapäeval tahaksin hirmsasti minna Thamesil toimuvat 1000 laevast/paadist koosnevat Kuninganna auks korraldatavat paraadi vaatama aga ma ei ole kindel kui keeruliseks sinna minemine kujuneks. Ma ei oska hästi ettekujutada kui palju rahvast kokku tuleb ja kas ün üldse võimalik saada jõekaldal mingi koht kus seda paraadi hästi vaadata saaks ja pilte klõpsutada. Tahaks siiski proovida kuna see on ikkagi harukordne ja ajalooline sündmus ja omaette elamus.
Esmaspäeval või teisipäeval läheme kindlasti kuskile Street Partyle.
Mainin siin veel ära et käisin Gretaga üks päev juuksuris. Kuna ilmad olid vahe peal nii kuumad ja lapsel pea kogu aeg märg siis lihtsalt otsustasin et suveks on parem lühikene soeng. Olen tulemusega väga rahul, nüüd ei pea hommikul midagi muud tegema kui vaid kaks klambrit pähe suruma ja kogu lugu. Tegelikult saab väga hästi ka ilma klambritetta. 

6 comments:

 1. Ma ei teadnudki et nii palju tooteid endale uue jubilee kuue on saanud, poes ju jalutan kommidest/küpsistest kaarega mööda. Igatahes väga kihvt.

  Mina olen muuseas esm ja teisip tööl. Pidu teeme pühapäeval ühtede wimbledoni sõprade juures :)

  ReplyDelete
 2. Anonymous = Liina

  ReplyDelete
 3. Liina, unustasin jah et sa ju teise puhkuse graafikuga kui ülejäänud Uk töötajad.
  Ilusat pidu teile homseks!

  ReplyDelete
 4. Toodete seas oli kõige veidram vist kuninganna pildiga oksekott. Samas, küllap on tootele tarbijad ka olemas, tänavapidus võiks ju vajadusel vinna öökida, mille sillutisele.

  ReplyDelete
 5. Jah, eks neid Kuninganna teemalisi suveniire ole sadu. Oksekotti nägin ka telekast, ei tea kas British Air kasutas neid oma lennukites Juubeli ajal :),? Oleks võinud ju:)

  ReplyDelete