Tuesday, 5 June 2012

PIDU ON LÄBI

Tänane Jubilee hommik algas meil sellise vaatepildiga. 
Muideks algamise all pean silmas kell 5.15. Ma ei mäleta millal meie peres viimati nii varajane äratus oli. Igal juhul siis kui mina olin suutnud ennast peale 9 voodist välja ajada ootas mind allkorrusel Kuninganna. Kroon peas, vihmamantel seljas ja mingi küünal suus. Kui ma talle reipalt tere hommikut soovisin sain vastuseks et teda kõnetades tuleb öelda 'Your Majesty'.
Pange tähele seda triibulist poiste tudukombet mille ma talle eile ostsin. Mulle meeldisid need triibud ja see et see oli parajalt õhuke ning ühestükis (et selg magades paljaks ei tule). Kui Pete selle kostüümi lapsele eelmisel õhtul selga pani siis ei saanud Greta aru mis toimub. Oli Petele öelnud et mis hullu asja see emme mulle ostnud on, et I'm not a baby anymore. Kui Pete talle sahtlist roheliste otstega sokid ka veel jalga surus ning siis ta peegli ette tõstis hüüatas laps kohkunult: 'I look like a boy'
Suurema osa päevast vaatasime telekast Kuninganna 60 troonijuubeli suurejoonelist lõpetamist.
 Kõigepealt jumalateenistust St. Pauli katedraalis Tõlla sõit läbi Londoni Buckinghami paleesse. Minu jaoks, kes ma olen kõikides nendes kohtades käinud, ärkas ajalugu nagu ellu. Kõik need ajaloolised ehitised said eluvaimu sisse ja andsid meile elava vaatepildi sellest kuidas nad on teeninud Kuningannasid ja Kuningaid juba sajandeid. Kohati lausa uskumatu.
 Lehvitused rõdult Kui paljudel inimestel oli sel nädalalõpul uhke tunne olla inglane siis ka mina tundsin suurt au, et ma kõigile pingutustele vaatamata siiski siia mandrile pidama jäin ja omamoodi väike osa sellest maast nüüd olen.
Greta ja Pete läksid vahepeal Kingstonisse tuulutama ja tänavapidustusi otsima.
 Leidsidgi ühe ja Greta suureks rõõmuks oli seal üks tädi kes tegi lastele õhupalli loomakesi. Tädi olevat olnud äärmiselt tore ainult et õhupallide väänamine võttis tal kaua aega.Kohe nii kaua et järjekorras oodates jäi Greta issi kukil korraks magama.
 Seda fotot nähes sain ma kohe aru et see laps küll terve ei ole.


Greta oli loomulikult üli õnnelik oma hobuse üle aga kui ta koju tuli siis sai issi minu käest nahutada. Nahutada sellepärast, et esiteks oli meil kokkulepe et Greta pidi kindlasti täna päeval magama (mis muidugi jäi ära kuna nad nii kaua väljas ringi hulkusid) ning et ta ei pannud tähele, et laps omadega läbi on. Nüüd magabki teine siin minu kõrval kõrges palavikus, mis ka ei ole ime kui viimase kolma päeva jooksul on nii palju tehtud ja seda kõike ilma kosutava päevauneta. Ai, ai, ai...

Sellele vaatamata võin kuulutada juubelipidustused kordaläinuteks ja tõeliselt suurejoonelisteks. Ma tunnen nagu ma oleks ise väike osa sellest muinasjutust mis ajalukku läheb ja mida ma kindlasti elu lõpuni mäletan. Kahju et Greta natuke vanem ei olnud, et ka talle sellest mingid mälestused oleks jäänud aga kes teab võib olla kordub see sündmus 10 aasta pärast uuesti. Ma loodan igal juhul küll.
God Save the Queen 

5 comments:

 1. Viimati Londonis olles jäi St Paul'is k6rge piletihinna t6ttu käimata, oleksin lapsele näidanud ilusat katedraali. Vanasti oli maks ainult torni külastamise eest. Mu meelest on inetu pühakotta sisenemise eest raha küsida, Jeesusele see ei meeldiks. Aga eks St Paul's olegi rohkem tourist attraction kui palvetamise paik.
  Ahjaa, mu mulje oli, et sotlasi jättis see triangel suht külmaks.

  ReplyDelete
 2. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 3. Ma ei mäleta täpselt aga minu teada kui mina St Paul'i külastasin, mitu aastat tagasi, siis oli sissepääs tasuta. Kui ema ja tädi siin olid siis vaatasin et oli jah piletiga aga kuna pühapäeval oli jumalateenistuste tõttu kinni siis jäi meil see käik ära.

  ReplyDelete
 4. Elizabeth teeb kõigile nii pikalt ära, et tema järglased saavad heal juhul üldse mingid tühised paarkümmend aastat troonil olla. Kui neid üldse lastakse, siin pidustuste käigus näidatakse saateid ka rahulolematutest.

  Aga tähistamist on kena ka siit vaadata, olin eile ka kodus haige ja tervitasin kuningannat Jägermeisterit rüübates. Lõpuks hakkas päris hea.
  Eriti meeldis mulle see suurte Union Jackide spaleer. Ja madamil oli päris hea sinine kübar ka. Mida ei saa Camilla kohta öelda. Üldse ma mõtlen, et keegi võiks seletada, mis värk brittidel nende kübaratega on.

  ReplyDelete
 5. Uskumatu naine see teie Kuninganna. Pikka valitsemisaega talle!

  ReplyDelete