Thursday, 5 April 2012

SÜNNIPÄEVA ESIMENE UPDATE - KINGITUSTE LAVIIN

Lõpuks ma siis jõuan nii kaugele et saan siia ehk paar Greta sünnipäeva postitust ka ajaloo tarbeks kirja. Alustame kingitustega. Viimase sünnipäevaga sai Gretale küll selgeks see et tema sünnipäev on märtsis. Kui enne oli veel jutt 5ndast märtsist siis nüüd on laps kindel mis kindel et tema sünna kestab kogu märtsikuu. Kingitusi ja sünnipäevakaarde jätkus vaat et peaaegu igaks päevaks. Iga kord kui uksekella lasti jooksis laps uksele ja sirutas juba käe välja et kingitust vastu võtta. Ma enam sünnipäevadega mingeid norme kellegile peale ei pane kuna kahel rindel võitlemisega läheks ikka väga raskeks seega keskendun jõulukinkide piiramisega ja sünnipäeva jätan rahule.
Üks päev saabus meile selline pakk.
Mul ei olnud algul õrna aimugi kellelt see tulla võis. Minu teada olid kõik kohalikud kes Greta sünnipäevast midagi teadsid juba oma tervitused teele saatnud ja seega ei olnud nagu kedagi enam järgi kes pakki oleks võinud saata. Pakk ise oli imeilusti kaunistatud.
Kui Greta lõpuks koju tuli ja ümbriku avas vaatas meile vastu rukililledega ümbrik
ja ümbriku seest tuli välja kaart mida ma nagu kuskil olin juba näinud. Siis jõudis mulle kohale et tegu Mermaid-iga kelle blogist ma seda kaardi enne olin näinud, vaadake ise siin see on :) Väga äge kaart ja
veelgi ägedam pakkepaber mille sündi saab näha siit. Ma võin teile öelda et päriselus näeb nii kaart kui ka pakkepaber palju ilusamad välja kui ühegi pildi peal. Tõeline kunstiteos. 
Ega Greta küll pihta ei saanud kellelt see kink tegelikult tuli, kuigi ma näitasin talle arvutist Annabeli pilte, aga rõõmus oli ta sellegi poolest. Nii et suured tänud Mermaid-ile meeldiva üllatuse eest!
Sugulastelt tellisime sel aastal puidust autoparkla. Läksime jälle ühise kingi peale välja et vältida 4 väikest kingitust. Gretal oli üks plastmassist parkla juba olemas mis võttis palju ruumi ja mis mulle eriti ei meeldinud ning mille lifti oli nii raske opereerida, et keegi pidi pidevalt last sellega aitama. Kuna Gretale meeldib autodega mängida siis ma arvasin et ehk talle meeldiks midagi sellist. Kui aus olla siis mul võttis üsna palju aega et väljamõelda mida sugulastelt paluda kuna tundus et Gretal on juba kõik võimalikud mänguasjad olemas. Õnneks nüüd, pea kuuaega hiljem, võin tõdeda et kink on läinud asja ette ja et Greta mängib sellega üsna tihti. Veel on sellega see hea asi et Gretal on palju sõpru kes on poisid ja nüüd kui nad külla tulevad on nad sellest parklast väga vaimustatud ja on rõõmsad et Greta juures on autosid millega mängida. Muideks ma olen aga täheldanud et eriti just poiste lemmikuks meie juures on kujunenud puidust mänguköök. Mõned kokkavad seal kuni koju minekuni ja autod jäävad üldse tahaplaanile. Plastmassist autoparkla on aga juba uue õnneliku omaniku leidnud.
Meie üheks kingituseks Gretale oli elektrooniline hambahari mida Greta on juba pikka aega soovinud. Kuna seda saab kasutada alles alates 3ndast eluaastast siis me lubasime talle et kui ta 3seks saab siis saab ka selle hambaharja. Nüüd jõudis siis see aeg lõpuks kätte ja laps oli üli õnnelik. Algul küll keeldus sellega hambaid pesemast kui mootor töötas aga Pete õelaps lahendas selle probleemi meile ära öeldes Gretale lihtsalt et ava suu ja torkas põriseva harja talle suhu. Greta ei teinud sellest mingit suurt numbrit ja tegi mida tüdruk käskis ning peale seda on meil hari igapäevaselt kasutuses.
Siit siis ülejäänud kingidMa olin kindel et sain siia kõik kingid 'kirja' aga ikka tuli välja et ühe pehme karumõmmi, mis naabrimehed kinkisid, suutsin  väljajätta ning ühed näovärvid (facepainting) mille saame kätte peale munadepühi. Raha sai ka aga noh see juba otsas seega pilti ei ole ega tulegi :)
Nii et võite ise näha et ega see ikka normaalne ei ole kui üks väike laps üle 20 kingi sünnipäevaks saab aga nagu ma mainisin ei suuda mina enam selle vastu võidelda ja ainukeseks eesmärgiks on et ehk järgmisel aastal õnnestub meil sünnipäev koos kõikide kinkidega ühel päeval maha pidada kogu märtsikuu asemel.

14 comments:

 1. kui põnev oleks olla laps tänapäeval! :) ma mäletan enda lapsepõlve kõige uhkemat ja elektroonilisemat kingitust - vanaisa kinkis suure kõndiva nuku, millele selja sisse need suuuured pirakad veneaegsed patareid sisse käisid! oi küll oli kihvt :)

  aga minul on lastele jõle raske alati kingitusi teha. isegi parimatelt sõpradelt ja sugulastelt alati küsin, et mida VAJA on, et jummmala eest midagi asjatut ei kingiks, mis niisama ette vedelema jääks, sest mina kuulun ka sellesse koolkonda, kes igasuguseste põrisevate-plärisevate lelude üle õnnelik ei oleks ja neid siis piiraks ja lapse eest peidaks. hahaha, teoorias vähemalt, hea on ju unistada! :D

  sain siin kerge šoki (või no tegelikult lihtsalt hämmeldusin), kui käisime ühe sõbra poja sünnipäeval, kui ta sai 1-aastaseks. ja inimeste hulk sünnipäeval oli meeletu ja kinkide hulk oli KOHUTAV! ja kingitud oli ka asju 4-6 aastastele mõeldud. mul oli siis valus ja kahju vaadata, kuidas aastane pätakas neid kalleid ja elektroonilisi asju lihtsalt igale poole viskas :S ime et katki ei läinud...

  ReplyDelete
 2. No pole ime et ühele nii armsale pisikesele tüdrukule kõik kinke teha tahavad :)
  Nii ilusad värvikirevad asjad.

  ReplyDelete
 3. Illustr. Ma pean nentima et suurem osa asju oligi minu poolt välja valitud ja siis soovitatud teistele mida Gretale kinkida (näiteks need puidust asjad).

  Meil siin ongi vist vanemate ja sugulaste vahel kombeks saanud et iga kord küsitakse mida kinkida kuna tõesti lastel on nii palju asju juba olemas ja huvid erinevad et ise millegi geniaalsega välja tulla on tõesti raske. Suuremad lapsed saavad tavaliselt raha et siis ise midagi kallimat saadud rahast osta.

  Pete õetütar sai eelmisel aastal 4seks ja kui me ta sünnipäeva peole läksime pidime pikali kukkuma kuna see nägi välja nagu mingi pulm- kokku oli 47 last. Kujutate ette siis 47 last ja 47 kingitust!!!!!
  http://knightscastle-alice.blogspot.co.uk/2011/09/big-party-for-small-girl.html
  Meie lapsel sellist pidu küll kunagi ei tule juba kas või sellepärast et ma ei lubaks siia majja 47 kingitust :)

  See 1 aastase näide on siin riigis üsna tüüpiline. Eelmisel aastal palusin ma kolmel tädil kambapeale kollase puidust telefoni Gretale osta. Lõpuks nad leppisid ja ostsid kolme kingi asemel ühe. Kui Greta telefoni pakist lahti võttis hakkasid nad hädaldama et see ju ei tee isegi mitte häält kui nuppudele vajutada et mis laps sellisega peale hakkab. Võin ausalt öelda et meie mänguköögi kõrval on see laste teine suur lemmik millega IGA laps külla tulles mängib. Kõik teevad ise vastavaid hääli mida vaja ja räägivad pikad jutud maha. Ma olen surm kindel et kui see oleks olnud selline elektrooniline telefon mis piiksub ja robotlikult räägib siis oleks see toanurka seisma jäänud ja lapsed oleks sellega mängides ruttu huvi kaotanud. Mul oli peaaegu võimatu seda nendele tädikestele selgeks teha kuna nemad jäid ikka kindlaks et telefon peab häält tegema :)

  ReplyDelete
 4. Mis asjad need sinine ja punane nupp on? Kas enam ei saagi pilte suuremaks klikkida, või asi minu arvutis?
  Meil ka suuremad lapsed juba saavad raha. Laura ja Johanna ostsid omale mobiilid ja Johannes suure Lego komplekti :)

  ReplyDelete
 5. Kersti see nuppudega asi on pasun :) Greta tahtis seda sünnipäevaks saada seega me kinkisime.

  Jah nüüd on bloggeris nii et kui pildile klikkad siis läheb slideshow peale ja ühekaupa eraldi enam pilte vaadata ei saa ja neid suuremaks klikata.
  Juba nõme et nad nii tegid, mulle üldse ei meeldi. Nii mõnigi ei ole sellise formaadiga rahul aga vaevalt et blogger seda tagasi muudab. Pete tegi mulle vahepeal mingi koodi muutmise et sai vanamoodi tagasi aga ma ei suuda sellega iga kord jamama hakata seega jätsin nii nagu on.

  ReplyDelete
 6. Oi, sul on palju ilusam foto kaardist! Pätsan selle ära ja panen sinu nimega blogisse :) Võib ju?

  Tead see kingi saatmise idee tuli täiesti ekspromt.. jalutasin poes ja nägin puslet ja mõtlesin, et ohoooo.. edasi läks juba Peppa joonistamiseks. Õnneks Annabel oli kohe nõus. Mulle ka see kaart väga meeldis :)Peppa on üks osa suurest pildist. Ja tore, et üllatada saime. Tegelt ma teadsin, et me üllatame ja see andis veel eriti õhinat juurde :D

  Aga muidu täitsa toredad kingid, mis sest, et 20. Hullem saab olema, kui laps on koolis. Ma olen kogu aeg mõelnud, et kyll oleks hea, kui saaks vanematele anda nimekirja.. et paluks seda ja seda asja. Kas raamatut või mängu või paki vildikaid. Eelmisel aastal ma tegelikult oleksin saanud, sest teadsin juba neid vanemaid ja meil oli kaheksa last ainult niikuinii.. aga lõpuks lõin käega, et las siis üllatavad. Üllatasidki nii, et osad asjad on nüüdseks charity peos.

  Sel aastal mõtlesin peo teha spordikas ja kutsuda umbes 20 last.. et lõpetavad ju kooli ja enam ei kohtu jne.. Aga siis just see kingituste teema pani mind mõtlema.. Ega siis üks laps ei kingi ühte asja, seal on ikka rohkem.. iga asi eraldi pakitud.

  Aga õnneks tahab plika oma aias pidu, nagu eelmisel aastal, ja see paneb piirid. Üle kümne lapse siia ei mahu. Ja sel aastal ma teen küll nii, et lasen kinkida kas kinkekaardid või konkreetsed asjad. Loodan, et pole "rude". Mulle väga meeldiks, kui antakse vihje või konkreetne soov. Endal ju lihtsam.

  Noh, kingtused on üks teema, aga teine on see, et miks peab olema 20- 30 last.. Ega need ei ole ju kõik südamesõbrad. Parem teha väiksem intiimsem pidu tõeliste semudega. Ma usun, et siin kinkide pärast kutsutaksegi nii palju lapsi. Või näitamise pärast, et vaata, kui ägedad me oleme :D

  Ega Easter on ju teine teema, kus sugulased heldivad. Kunagi ühes inglise peres nägin ikka väga suurt shokolaadimunade kuhja..

  ReplyDelete
 7. Mermaid, Pildid võid vabalt näpata :)

  See kaart muideks meeldis Petele ka väga. Tavaliselt ta ei märka või siis kommenteeri sünnipäeva kaarte (no enamus ju poest ostetud ka) aga selle kohta ütles kohe eraldi et talle see meeldib. Et tegelikult ei ole otseselt Peppa nägu aga seda enam püüab tähelepanu. Selle lillelise ümbriku jälle võtsin endale mälestuseks :) ja et kunagi järgi teha kellegile.

  Ma arvan et kuna meie oleme ikkagi välismaalased siis ehk antakse meile andeks kui me asju teist moodi teeme. Arvan et kui sa seletad et lapsele hirmsasti meeldivad need ja need asjad või kinkekaart sellest poest siis nad saavad ilusti aru ja võib olla isegi teed neile teene et nad ei pea ise midagi välja nuputama.
  Kui mu lapsele tuleks 40+ last peole siis ma küsiks raha (paluks igalühel 3 naela kinkida). Kolm naela oleks väike summa aga kambapeale saaks üle saja naela kokku ja selle eest saaks juba midagi väga korralikku osta.

  Aga jah ma ei tea mis siis hakkab toimuma kui laps kooli läheb. Tegelikult oli sel korral Greta sünnal vaid 2 last lasteaiast ja üks poiss keda juba beebieast tunneme ülejäänud kõik sugulased ja tuttavad seega see kinkide number ei vähene :)

  ma siiski praegu veel sellepärast ei muretse. Naudin suve enne kui jõulud jälle tulevad ja kogu trall uuesti lahti läheb :).

  Easter munadega õnneks meil probleemi ei ole kuna kõik juba teavad et ma olen range magusa piiraja Gretaga seega keegi ei julgegi meile sokolaadidega külla tulla :) Täna just piilusin ühe tuttava poolt Gretale antud munadepüha kingituse sisse et kontrollida et ega seal jumala pärast mingit suurt sokolaadimuna ei ole:) Õnneks ei olnud, oli hoopis suur Hello Kitty vannivahu vedelik millega ma tal loomulikult vanni ei luba minna kemikaalide sisse ligunema aga ta võib väga õnnelik olla kuna saab siis sellega kranikausis vee sees mängida :)

  ReplyDelete
 8. Huvitav, meil on kyll mammadega alati enne synnipäeva jutt, et mida vôiks vôi vaja oleks. Samuti teeme me tihti mitme peale kingitusi, just et saaks yhe korraliku, mitte kolm jublakat.
  Mis puutub koolilastesse, siis mulle just tundub, et nyyd läheb lihtsamaks, sest neid môtetuid mänguasju jääb aina vähemaks. Triinu ei ole see aasta veel yhtegi mänguasja kingiks saanud, osad on muidugi veel tulemata. Koolilapsele saab ju juba vajalikke asju kinkida. Triinu sai näiteks käekella ja tantsutrenni riided.
  Aga selline autogaraaz on meil ka, väga kasutuses. Plantoysiga on ju see tore asi, et järgmiseks tähtpäevaks saab siis kohe järgmise osa tellida. Meil on nende autotee kah.

  ReplyDelete
 9. Suusi, teil seal Itaalias on siis igati asjalikud mammad :)
  Võib olla ka sellepärast et teil väike koht ja enamus emasid tunnevad teineteist üsna hästi? Plus Itaalias ei ole sellist ostmise hullust kui meil siin seega selline koos ostmine on täitsa seletatav.

  Ma ei kujutaks siin sellist asja aga hästi ette et lastele kambapeale üks kink tehakse. Ma küll pead anda ei julge aga nii palju kui mina erinevate peredega töötanud siin olen ja nii palju kui ma inglasi tunnen siis seda ei ole veel ette tulnud. Inglased on oma kommetes ja harjumustes liiga kinni et sellist asja korraldada. Sünnipäeva pidusi on küll koos peetud aga siis on mõlemale lapsele eraldi kingid toodud. Isegi vist õpetajatele ei tehta ühist kinki paljudes koolides.

  Võib olla keegi kellel vanemad lapse kui meie Greta oskavad seda paremini kommenteerida.

  Plantoys asjad on aga väga ilusad ja hea kvaliteediga küll. Ma küll ei tea kas Greta just otseselt sooviks mingit lisa osa sellele parklale kuna ta ju ikkagi tüdruk ja beebide hull aga eks jõulude ajal saa näha.

  ReplyDelete
 10. Ei usu ma ka sellesse kambavaimu.. õpetajatele ka ei tehta koos kinke. Igaüks teeb eraldi.. kes midugi teeb.. ja siis ongi mingid odavad nännid. Meil ju kooli lõpetamine sel suvel ja ei teagi, mida teha. Tahaks nagu tänutäheks kinkida, aga kõigile ei jõua head asja osta. Ja jama ei taha osta.

  Kuidas see nukubeebi kõhukott kõhu peal seisab? Meil oli ELC oma ja ei saanud me sellega hakkama. Kogu aeg libises maha.

  ReplyDelete
 11. Näed ja meil tehakse just vastupidi alati kamba peale ôpetajatele kinkgitused. See lausa ametlik niimoodi. Aasta alguses valitakse lastevanemate esindaja ja tema kohustuseks on siis kôikide rahade kogumised ja kinkide ostmised. Kuna summa tuleb kokku korraliks, siis ostetakse ikka midagi väärtuslikku. Aga tehke oma koolides ja lasteaedades ettepanek, mine tea, äkki kuskil isegi vôetakse vedu ja leitakse, et polegi nii paha idee.

  ReplyDelete
 12. Meil Itaalias ka ikka kamba peale ;) ( noh Itaalia suur riik, tihti on erinevatel inimestel erinevad kogemused)

  Ja palju ònne ka!

  ReplyDelete
 13. Meil tehakse ka õpetajale kamba peale sünnipäevaks ja jõuludeks. Kui ei ole juubelit siis saab ühise suure lillekimbu. Lasteaias oli samamoodi. Johannese rühma kasvatajad said lõpukingiks igaüks suure teki/pleedi kus iga lapsevanem tegi ruudu kuhu tikkis enda lapse nime. Kasvatajatele väga väga meeldis.
  Suuremad lapsed oma sõpradele teevad kingid eraldi aga suuremalt jaolt kingitakse raha 5-10 euri.
  Marta sõprade sünnipäeval käime koos teiste beebikooli laste vanematega ja siis oleme küll ühiselt teinud ühe kingi.
  Mina ka võimalusel löön kingi tegemisel kellegagi kampa, ikkagi mugavam kui üksi pusida.

  ReplyDelete
 14. Oleme lõpuks tagasi seega saan kommenteerida :)

  Kindlasti tehakse siin ka kuskil ühiseid kingitusi aga siiski harva. See tuleb sellest et enamus vanemaid ei tunne üksteist ega käi läbi ja tihti on hoopis lapsehoidja see kes lapse kooli viib või sealt koju toob. Kui aus olla siis kuigi oleks kergem kellegile see £5 anda ja lasta kink ära teha siis palju raskem on leida seda venamat kes selle kingi ostmise enda peale võtaks ja lapsevanemate vahet jooksma hakaks et raha kätte saaks ning siis kinki ostma läheks. Mina seda kohustust küll enda peale ei taha võtta.
  Teine asi on ka see et mul on tunne et siin ei olegi sellist kommet et õpetajale, kasvatajale kingitust tehakse. Sünnipäevaks kohe kindlasti mitte. Pigem ainult üksikud kes sellist kingituse traditsiooni järgivad.

  ReplyDelete