Wednesday, 11 April 2012

BONJOUR

Täna tuli Greta lasteaiast koju ühe paberilipakaga. Lähemalt uurides tuli välja et see oli Madame Celine-lt, Greta prantsuse keele õpetajalt. Kuna Greta on nüüd kolmene siis saab ta lasteaias iga kahe nädala tagant tasuta prantsuse keele tunde. Igati peen värk ma ütleks. Kohe nii peen et sellelt lehet ma suur midagi välja ei osanud lugeda kuna enamus teksti oli prantsuse keeles ja mina olen selles keeles nii võhik et ma ei oska isegi järgi hääldada, lugemisest rääkimata. Õnneks et meie issi siiski nii võhik ei ole ja luges mulle ilusti paberilt teksti tõlkides et nad on õppinud trantspordi vahendeid, tundeid (see on pehme, see on kare) ja emotsioone (ma olen rõõmus, ma olen kurb, ma olen OK jne), riietusesemeid, ja pea osasid (kõrvad, silmad, suu jne) ning värve.
Veel oli kirjas mingi laul AINSI FONT FONT FONT, MES PETITES MAINS PIQUENT, SUR LE PONT D'AVIGNON ON VOYAGE ON VOYAGE SUR PONT D'AVIGNON ON VOYAGE TOUS EN ROND, LES AVIONS FONT COMME CA....
Sõnast VOYAGE võin vist järeldada et on tegu mingi reisimis lauluga.

Küsisin siis Greta käest et kas ta prantsuse keele tunnis käinud on ja mis ta asjast arvab aga ta vaatas mulle sellise näoga otsa nagu ta ei saaks minust midagi aru ja ma arvan et ega ta ei saanudgi. Sama käib kindlasti ka prantsuse keele kohta aga noh kui seda tasuta pakutakse siis las õpib. Kindlasti on neil need tunnid väga lõbusad.
Eks ma siis järgmine kord Prantsusmaale minnes lasen lapsel mulle süüa tellida :)

2 comments:

  1. :) Alguses ei saa aru aga vaikselt salvestub asi mällu ja kui ühel hetkel sealt plahvatab ... :D

    ReplyDelete
  2. No nii. Korras. Gretake saab siis suvel meie poistega (kes erinevalt Saskiast ei kipu eesti keelt rääkima) ilusasti jutud ära räägitud ja mängud mängitud ;-)

    ReplyDelete