Wednesday, 18 April 2012

HOW TO GET YOUR TEETH VERY CLEAN

Käisin täna Gretaga tervisepoes talle sampooni ostmas. Greta ise valis välja mis pildi ja lõhnaga tuubi ta soovis.
Õhtul kui Pete oli Greta magama pannud tuli ta alla korrusele ja rääkis mulle järgmise loo:
Olid nemad vannitoas pesemas kui Greta oli talle uhke häälega teatanud et tema oli emmega koos endale uue hambapasta ostnud ja näidanud pildil oleva tuubi peale. Pete oli siis vastu kostnud et vaata kui tore, et hakkame siis aga kohe hambaid pesema. Pete oli tuubist 'pastat' hambaharja peale pigistanud ja samas kommenteerinud et vaata kui huvitav läbipaistev geel. Sellele Pete erilist tähelepanu ei olnud pööranud kui Greta mureliku häälega talle paar korda oli teatanud et talle ei meeldi selle geeli lõhn. Pete vaid ütles innukalt et mis sa nüüd, vaata kui vägev hambapasta ja hakkas lapse hambaid pesema. Lapsel oli suu seebivahtu täis olnud...
Mina samal ajal mõtlesin all korrusel et mis pagana pärast Pete Gretaga enne magamaminekut nii elavaid ja kärarikkaid mänge mängib.

9 comments:

 1. :D Tegid minu hommiku kohe väga lõbusaks :)

  ReplyDelete
 2. Muideks mina olen niimoodi näokreemiga hambaid pesnud. Ikka jube vastik oli :D Kunagi koolieas. Hommikul unise peaga.

  Mis hambapastat te muidu ostate? Meile sobib ainult maasikamaitseline ja seda orgaanilist sorti, mida ma ostsin enam ei ole. Pean vist netist otsima hakkama.

  ReplyDelete
 3. Greta peseb praegu sellega
  http://www.tomsofmaine.com/products/toothpaste/product-detail/childrens-fluoride-free-toothpaste
  aga mulle ei meeldi see kuna seal on sees see mürk
  Sodium lauryl sulfate.
  Ma olen mitu korda proovinud talle pakkuda seda
  http://www.greenpeople.co.uk/organic-children-toothpaste.aspx
  mis on nii flouride kui ka Sodium lauryl sulfate vabad aga talle ei maitse.

  Millest ma aru ei saa on see et täiskasvanutele teeb see firma Tom's of Maine hambapastat is on Sodium lauryl sulfate vaba ja millega me omi hambaid peseme aga lastele selle mürgi vaba pastat nad ei tee.
  Väikse lapse puhul on nii raske uut hambapastat kasutusele võtta. Meil isegi võttis pikka aega ja mitme pasta proovimist enne kui ta selle maasika omaga leppis.

  ReplyDelete
 4. Minu lapsed ei ole nous uhegi orgaanilise hambapastaga. Peseme siis myrgiga :|

  ReplyDelete
 5. Mul tüdrukule meeldib ainsana see
  Hambapasta

  ReplyDelete
 6. Meie omad pesevad vaheldumisi Weleda maasika omaga ning cresti maasiak omaga. Aga jah hambapasta vahetus on väga raske meil ka.

  ReplyDelete
 7. Miks fluor tingimata halb on? See mineraal tugevdab hambaemaili ja lastle pidi tekkima seetõttu vähem hambakurde, kuhu hambaauke võiks tekkida.

  ReplyDelete
 8. Ooo, tere pagula, pole sinust ammu midagi kuulnud ja ma olen mõelnud et kus sa oled :) ...või et kas ma oeln väga jamasid postitusi teinud :D

  Fluori vastu mul otseselt midagi ei ole. Pigem Sodium lauryl sulfate soovin vältida. Liigne fluori kasutamine ei ole samuti hea ja minu teada on meil seda juba küllaldaselt kraanvette lisatud. Suurte puhul pole hullu kuna nemad ju ei neela hambaidpestes pastat alla aga näiteks Greta neelab küll. Kõige pealt proovib lutsuda pasta harja pealt ära ja siis neelab selle alla.
  Meie laps on ikka nii näljane et sööb isegi hampapastat :D

  ReplyDelete