Thursday, 12 April 2012

KALTSUMI TEST

Seda, et kaltsum on vajalik inimese luudele teab vist igaüks. Täna aga sain mina isiklikult teada et kaltsum on ka väga tähtis närvi ja musklitööks. Ei ole siis vist ka ime et minu musklid korralikult ei tööta ja peale igat väiksematgi pingutust mitu päeva võtavad aega taastumiseks kuna ma ei ole viimase 4 ja poole aasta jooksul piimatooteid tarbinud. Mul ei ole õrna aimugi mis oleks minu kaltsiumi tase kehas. Ma mingi aeg tagasi küsisin oma perearstilt et kas oleks võimalik seda taset mõõta aga vastus oli et sellist testi ei ole olemas ning kuna ma ei olnud küllalt vana siis mulle ei olnud luumassi mõõtmine samuti ettenähtud. 


Eile vaatasin meie eratervisekindlustuse lehelt erinevate tervisetestide võimalusi ja ühes nendes jäi silma et seal mõõdetakse kaltsumi taset. Nii et selline asi on ikkagi täitsa olemas. Juurde oli veel kirjutatud et see on tähtis mitte ainult luustruktuurile vaid närvidele ja musklitele ka. Nagu ma aru sain siis mõõdetakse seda kas vere või uriinitesti kaudu seega ma ei usu et tegemist on eriti kalli testiga, pean helistama ja uurima. 
Mul on see tase kindlasti nulli lähedane :)

3 comments:

 1. see on tavaline, bvereproovi põhjal tehtav test. või proovi seda testi :)

  http://www.kaltsium.ee/calc.html

  Ana

  ReplyDelete
 2. Kaltsiumi on muudes asjades ka peale piimatoodete - nagu naiteks rohelised lehelised juurviljad. Ei usu et see sul 0 on :)

  ReplyDelete
 3. Ana, selle testi järgi saan ma 200 punkti 1000st :)

  ReplyDelete