Saturday, 12 March 2011

PIDU PIDU PIDU

Pidusi oligi tegelikult kokku kolm. Pühapäev oli enamalt sugulaste päralt. Kokku oli inimesi meiega koos 19 (algne number oli 22 aga 3 inimest ei saanud kahjuks tulla). Kõik mahtusid ilusti majja ära ja kellegist üle ei pidanud hüppama aga suhtlemine nii mitme inimesega oli küll natuke raske, eriti veel kui pidi vahepeal köögi vahet jooksma. Greta meie üllatuseks ei karjunud kordagi et midagi TEMA OMA oleks nagu tal siin muidu kombeks on ja kõik lapsed said rahus koos mängida. 
Nüüd on tulemas pikk pildirivi et eelkõige vanaema ja vanaisa ka lapselapse peost osa saaksid.
Greta enne pidu nägusid tegemas
Pärast tuli välja et tal oli koll ninas kinni ja proovis oma krimpsutaisega seda ninast välja saada...mis tal ka õnnestus kui kedagi peaks huvitama.
Ding Dong ja külalised saabusidgi
ja alguse sai kingi avamis maraton

Kingitusi tuli muidugi hunnikute viisi. Suure lume tõttu jäi meil enne jõule sõpradega suur jõulusööming ära ja seega jäid kingid vahetamatta. Mul oli selle üle üsna hea meel kuna kinke oli juba niigi nii palju ja seega palusin et nad hoiaks Greta kingid ta sünnipäevaks. Seda nad ka tegid ainult selle vahega et nad ostsid ikkagi ka sünnipäeva kingid lisaks... Kingitused olid kõik väga ilusad ja Greta väga rahul (kuigi osa ma peitsin peale avamist ära et hiljem ka põnev oleks)
Vabandan et siin hakkavad mõned pildid korduma kuna need mosaiik fotod on tegelikult mõeldud tänukaardideks ja ma kasutan neid praegu siin kuna mul ei ole aega eraldi mosaiike teha.
Selle pildi peal on Greta avamas oma kingitust sugulastelt. Otsustasime taas et üks suurem kink mitme väiksema asemel on etem ja seega palusime toetust mänguköögi jaoks.
2 minutit peale kingituse avamist olid kõik lapsed juba köögis süüa tegemas
Samal ajal kui täiskasvanud päris söögi söömisega alustasid


Nagu näha siis kardinaid ei ole me ikka veel raatsinud osta
Söögilaud nägi välja selline. Mitte küll nii kirju kui eelmisel aastal aga natuke mässamist siiski. Seekord proovisin leida midagi sellist mida Greta saaks ja tahaks süüa. See oligi just see kõige keerulisem ülessane kuna ega ilma munata midagi väga andekat teha ei saa ja veel midagi sellist mida Greta pärast sööks ka.Küpsiste idee sain Flexible Dreams blogist. Arvasin et hea ja lihtne asi teha ning näeb armas välja. Esimesena takerdusi selle taha et ma ei leidnud ühestkist poest selliseid tavalisi ümmargusi küpsiseid. Oli küll karedaid kaeraseid ja muidu siledaid aga pealt tekstiga või siis hoopis sokolaadiga. Lõpuks leidsin ühed ime tillukesed aga mul on suuri ka vaja ning otsustasin hoopis et teen parem ise. Leidsin nami-namist lihtsa võiküpsiste retsepti kus muna sees ei olnud ja tegin pannitäie valmis. Üks mure murtud, asusin järgmise kallale. Glasuuriga sain hakkama aga need toiduvildikad mida see naine oma blogis kasutas ei osutunud nii edukaks. Ma arvan et probleemiks oli küpsise rasvane ja siiski natuke konarlik tekstuur. Igal juhul võttis see mul hirmus palju aega et iga küpsise peale kaks silma ja suu joonistada aga lõpuks siiski sain hakkama.

Ühel korralikul sünnipäeval peab ka üks korralik sünnipäevakook olema millelt saab sünnipäevalaps küünlaid ära puhuda. Sellest siis ka järgmine dialemma. Ilma munata tordipõhja ma ei julgenud küpsetada kuna ma ei ole seda enne teinud ja kuna ma ise seda maitsta ei saa siis ei tahtnud riskida ja külalistele mingit jama sisse söötma hakata. (Pete oli mul siin küll iga väiksemagi asja testi jänes ja vastuvaidlematta maitses kõike mida ma talle nina alla panin ära aga temaga on raske kuna tema ütleb et kõik on hea).
Otsustasin siis et teen sünnipäevakoogiks sidrunilise mooniseemne koogi ja mitte traditsioonilist Victoria Sponge. Siis aga mõtlesin et võib olla kui Greta selle pealt küünlaid ära puhub siis tahaks ka tema tükikest sellest, mida ma talle aga lubada ei saa ja seega otsustasin et teen  eraldi talle mingi munata väikese koogikese. Idee sain I am Mommy blogist kuigi ma ei kasutanud tema retsepti vaid tegin lihtsalt ühe ilma munata retsepti järgi. Ma ei hakka siin seda retsepti teiega jagama kuna see tuli nii vastik välja et ma ei kannatanud isegi mitte selle lõhna. Lõpuks otsustasin et küünlad paneme Gretale mõeldud koogi peale ja säraküünla, mida ära ei pea puhuma, mooniseemne koogi peale. Möksisin kiirelt kokku veel ühe Peppa Pig kujukese et Gretal siiski oleks rõõmu ka sellest teistele mõeldud koogist ja kui soovi siis võib ta selle Peppa ise ära süüa. Varuks oli mul ka veel Lotte küpsiseid juhuks kui tõesti Greta ei leia endale midagi sobivat maiustamiseks.

Muffineid seekord ei teinud kuna panin ju ühe igale lapsele party pag-i. Oleks tahnud küll veel ka lauale teha kuna neid on hea värviliselt kaunistada aga palju need lapsed neid muffined ikka süüa jõuavad. Nende asemel tegin hoopis plaaditäie rootsi saiakesi, mida Greta isegi järgmisel päeval süüa proovis ja milles ei olnud muna sees.
Peol tuli välja et Greta ei olnud ühestki koogist huvitatud. Võttis ühe ampsu oma südame koogist aga peale natukest mälumist kutsus mind appi ja sülitas selle välja. Sõi pool Lotte küpsisest ja väikese pulgajäätisse ja alles järgmisel päeval rootsi saia ja küpsiseid. Ah jah neid sokolaadi komme, rohelise taldriku peal, sai ka paar tükki.
See väike triibulise pluusiga poiss ei lahkunud Greta kõrvalt terve päeva jooksul.

Ok, vahepeal käis korra klaverit mängimas


Peo lõpu poole oli mõni mees nii väsinud et tukastas natuke sohval


Kui külalised olid lahkunud siis mängis Greta veel natuke Pete vanematega kellest mul kahjuks ühtegi esinduslikku fotot ei ole siia panna
...ning kui nemad olid lahkunud siis jätkas veel söögi tegemisega.

Nädal aega hiljem võin ma suure rõõmuga öelda et see mänguköök on küll üks mu elu päästjaid kuna Greta veedab selle seltsis suurema osa oma päevast. Ok, mul on nüüd kaks kööki mida korras hoida aga selle eest on mul ka natuke rohkem aega et oma asjadega tegeleda.Greta 1ne sünnipäev oli selline

4 comments:

 1. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 2. Palju õnne tagantjärele! Ei juhtunud Su blogi mitu päeva vaatama ja äkki nii palju kauneid pilte, teil on ilus ja rõõmsavärviline kodu ja kõik söögikraam vastupandamatult isuäratav. Kui enam logopeede vaja ei ole, siis leiad kindlasti tööd pagarina :)
  Kas külalised ikka sõid ja kiitsid ?

  ReplyDelete
 3. Teie kodu ròòmsavàrvilisus (ja valguseohtrus) ajab mind kohe kadedaks ja ma homnepàev koliks sisse! Missest, et kardinaid pole :P

  Vahva pidu ja WOW - tubli emme, et viitsisid nii palju asju ise kùpsetada ja meisterdada!

  Muide, see esimene, "kolli" pilt Gretast, on niii ilus! See kleidikene ja need vahvad lokikesed teevad ta kohe eriti sàravaks ja ilusaks - nagu pàris printsess! :) Ja naeratus on ka kopra oma :P ;)

  ReplyDelete
 4. Minu poolest võite te kõik meie koju sisse kolida kui soovite ainult et teadmiseks et kui te seda valgust ja päikest näha soovite siis olge ka valmis metsikut palavust kannatama, nii et bikiinid kaasa...nimelt läheb meil see veranda osa päikese käes nii soojaks et seal on võimatu suvel olla...aga kevadel väga mõnus.

  Pagulane, tegelikult on mu job title
  Applied Behavior Analysist, avastasin et seletus on täitsa internetis olema
  http://en.wikipedia.org/wiki/Applied_behavior_analysis
  nii nimetatud logopeedi osa on vaid väike osa kogu tööst...ok see siin vaid väike täpsustus.
  Pagarit minust kohe kindlasti ei saa kuna tegelikult ei ole mul ÜLDSE sellist küpsetamise soont sees. ma pigem dekoreeriks kellegi teise küpsetatud kooke kui teeks neid ise – plus ma ju ei saa midagi maitsta nii et mu äri ei elaks kuigi kaua :)

  Raine mul on neid ilusaid pilt veel ainult ei kõikidel ülejäänudel istus see koll juba nina all nii et ei ole päris postitamise kõlblikud.

  ReplyDelete