Thursday, 11 March 2010

PARTY AFTER PARTY AFTERPARTY

TEINE PIDU- sugulastega
Kõik 15 inimest saabusid korraga. Võite siis arvata mis nägu Greta oli kui kogu see laviin uksest sisse tuli ja end Greta ette sättis ja sõna otseses mõttes igat ta liigutust jälgis. Tegelikult oli Greta nii kivistunud et egada palju alguses ei liigutanudgi. Peale selle oli tal just pooleli mähkme täitmine ja vaesekene pidi siis seda lõpetama kõigi pilkude all.
Õnneks lasi ta must varsti lahti ja oli nõus kingitust avama hakkama jne aga siiski püsis arusaadavalt väga vaiksena. Keegi küsis et kas Greta mingit häälitsusi ka juba teha oskab. Mulle tundus see lolli küsimusena aga noh ju nad siis ei oskanud näha et kui sul tõesti 15 inimest nina alla hingavad siis hea et laps nutma ei hakka. Greta ju tunneb neid kõiki aga siiski viimati nägi ta osa neid Jaanuari alguses ja ülejäänuid enne Jõule nii et võõrustamine minu meelest igati õigustatud.
Siis loomulikult algas see trall et kõik tahtsid teda sülle saada või midagi temaga teha. Jälle suure sugupuu puhul täiesti õigustatud asi aga Gretale selline süles olemine ei meeldi. Tema tahab tegutseda ja ise valida kellega kus ja millal olla.

Õnneks kui kõik olid maha rahunenud ja jätsid Greta taga ajamise järgi siis oli Greta täitsa nõus suuremate lastega mängima.
Chloe veetis enamuse õhtust elektrooniliste mängude seltsis, nagu alati.
Jack, kes on vaid 7 kuune on peaaegu et Greta pikkune. TA on oma ea kohta üsna pikk ja samas on Greta oma ea kohta selline lühemat sorti.
Kui enamus ajast Jack vigises ja ei olnud kellegi süles eriti rahul siis kui ta Gretaga nina vastamisi oli siis hakkas isegi naerma ja silmad läksid suureks. Nendest saavadgi tulevased samaealised sõbrad kuna suured lapsed on pea kõik ülikooli minemas ja seega suguvõsa koosviibimistest enam nii tihti osa ei võta.
KOLMAS PIDU - sõpradega
Järgmine katsumus Gretale kuna eks sellised rahvarohked päevad on üsna väsitavad. Suuremad tüdrukud olid väga hoolitsevad ja armsad Greta vastu ja tahtsid temaga tegeleda. Nad püüdsid Gretaga nii ettevaatlikud olla, et ta ei kukuks ja haiget ei saaks, et piirasid ta täitsa ümber ja vaene laps sai vaevalt kõndida. Tegelikult oli ta veel eelmisest päevast väsinud ja kurb et ma teda kogu aeg hülgasin või teda enda juurest eemale peletasin (et ma saaksin rahus küpsetada) nii et ega tal suuremat peo tuju olnudgi. Mul oli tast kohe täitsa kahju.
Peale väikest unakut oli ta siiski õnneks natuke erksam aga õhtuks vajus jälle ära ja öö oli ka rahutu.

Kokkuvõtteks võin öelda et kõige nauditavamaks peoks Greta jaoks osutus sünnipäeva eelne pidu 3 vanema tädikesega. See sattus ka ajaliselt õigeks ajaks. Greta oli maganud, söönud ja muidu ka rõõmsameelne kui tädid saabusid. Keegi ei tahtnud teda kohe sülle haarata või temaga näost näkku rääkida. Neil oli niigi palju omavahel ja minuga rääkida ja Greta sai täitsa rahus ise asja analüüsida. Samuti ei olnud tuba PAKSULT inimesi täis ja ta sai vabalt ringiliikuda ilma et keegi oleks ette jäänud.Üsna pea hakkas Greta tädidega ise kontakti looma ja neile nägusi tegema ja nendega rääkima. See oli nii armas ja mulle ka üllatuseks et Greta meil selline show'man' on. Pea oli ta nii julge et hakkas nende kotte sorteerima.
Just sellised 3-4 inimesega peod oleks õiged nii noorele lapsele. Kahjuks aga meie suguvõsas kui numbreid väiksemaks teha kestaksid peod vist küll kuni suveni välja.
Eks peame asjaga harjuma ja nüüd stressi maandama. Ehk talle siiski ta esimesed sünnipäeva peod meeldisid!?

1 comment:

  1. Super tubli v66rustaja oled! Hiljem kui laps kasvab on suur pere ikka v2ga m6nus. Lastel on kylalistest r66mu palju.

    Gretale sobib v2ga h2sti see siniseruuduline kleidike.

    ReplyDelete