Tuesday, 22 March 2011

OUT FOR A WALK WITH GRAN AND GRANDAD...

... plus Pete õe lastega. Käisime veebruari lõpus Painshill Park-is. Pete vanematele oli see tavaline päev Pete õelaste järgi vaadata (nagu nad 2 päeva nädalas teevad) ja kuna oli koolivaheaeg siis otsustasid nad parki jalutama minna ja meid ka kaasa kutsuda. Kolme lapsega terve päev kodus oleks üsna raske olla...vähemalt mulle küll...ja neile ka.


Meil oli tore päev. Greta sai pea pool päeva õues olla ja seda toredam et koos Granny ja Grandad-iga ning Pete õelastega (häbi tunnistada aga ma olen ära unustanud kuidas eesti keeles neid lapsi Gretaga seotult kutsuda).


Tegelikult on mul üsna kade meel et Greta ei saa Pete vanematega nii tihti ja toredasti aega veeta kui seda saavad Pete õelapsed. Mulle väga meeldiks kui nad iga kahe nädala tagant või kas või kord kuus tuleksid meie juurde ja oleksid Gretaga koos nii et mina saaks kuskile minna ja Greta nendega harjuks koos olema. Me küll näeme neid üsna tihedalt aga tavaliselt läheme me nende juurde ja sel juhul on Pete ema alati lõunat valmistamas ja ringi jooksmas või siis on ka Pete õde seal oma perega nii et ikkagi ei saa Greta sellist üks ühele tähelepanu. Me teame et meil pruugib vaid seda mokaotsas mainida ja nad tuleksid ja teeksid mida me sooviksime aga kuna nad on ju ikkagi juba vanemas eas inimesed siis meil ei ole südant et neid isegi juba väsitava iganädalase lapsehoidmise lisaks meie lapsega väsitama hakata. 
Aga võib olla ei peagi Gretal olema just selline suhe nendega kui teistel lastelastel!? Loodetavasti siiski jätkub Pete vanematel pikka iga et Greta oleks küllalt vana et neid hiljem elus mäletada just selliste fantastiliste inimestena nagu nad on.
Ülejäänud pilte saab näha siit või klikates blogi paremal olevale Family UK lingile.

11 comments:

 1. Ega mina ole just parim nöuandja selles laste hoidmise osa. Oled vast lugenud, kuidas ma ise süümepiinade käes vaevlen, kui küsima peab ja iga kord ette ja taha närveerin. AGA - mina arvan küll, et te vöik mönikord küsida. Ja seda mitte teie vaid Grete ja vanavanemate pärast. Lase neil veidi koos aega veeta - see on ju nii hinnaline ja niiviisi saavad nad teinetesi paremini tundma.
  Proovi!

  ReplyDelete
 2. Tead mul jai sellest jutus mainimatta et me oleme otsustanud et selle asemel et neid siia Gretat hoidma kutsuda me hoopis votame nad kaasa meiega nii nimetatud Days Out. Et kui me kuskile lossi voi moisat kylastama laheme siis kutsume endaga kaasa ja siis nad on koos Gretaga aga samas ei pea teda kantseldama.
  Hea idee ainult selle vahega et nad on vaga busy people ja neil on kogu aeg midagi tegemisel. Peale lapsehoidmise on nad tihedalt kirikuga seoses kus Grandad muideks juhendab vaikelaste mangugruppi ja Granny prayesgroup-i. Koos organiseerivad nad kodus kord nadalas ohtuti abielu kursust noortele kellel on ees pulmad. Selle puhul muudavad nad enda elutoa nagu restoraniks ja valmistavad ohtusoogi grupiliikmetele. Tihti soidavad nad yldse paariks paevaks kuhugi kahekesi ara et puhata jne. Nii et nad teevad nii palju head nii oma lastele kui ka kogu community-le ja nad on vaga austatud inimesed.
  Kui aus olla siis me harva organiseerime omi valjasoite ette vaid tihi lihtsalt laupaeva hommikul otsustame kuhu paevaks voi 2ks soidame. Nii et siis ikka juhtubgi et me vaid nende juures pyhapaeviti suuremal lounasoogil kaime voi monikord nadala sees labi hyppame.
  Kuna me ei ole suutnud organiseerida neid valjasoite nii palju siis selle asemel laheme me hoopis nendega juba 3ndat korda suvepuhkust koos veetma. Seekord siis Pransuse Sveitsi magedesse nadalaks juuni kuus.

  ...aga ikkagi olen ma natuke kade kui ma naen Pete oelapsi nendega koos nii tihedalt aega veetmas ja naen milline suhe neil Grannyga on.

  Nii et ma vist ikka mainin seda neile jargmine kord kui oige hetk satub...
  KOmmentaar tuli nyyd nii pikk nagu eraldi postitus kohe :)

  ReplyDelete
 3. Õe- ja vennalapsi nimetatakse eesti keeles nõbudeks. Ehk siis nõbu, nõo, nõbu.

  ReplyDelete
 4. Oh, muidugi panin valesti, tädi- ja onulapsi nimetatakse ikka nii. Ehk siis vastus oli õige, aga ise panin vale küsimuse :)
  Muide, kuidas õe- ja vennalapsi nimetatakse, ei tue mul praegu meeldegi...

  ReplyDelete
 5. kes need sõtsed jm on? Appi, kui häbi. Ma pole sõna nõbu vist peaaegu kunagi öelnud... heh, see eesti keel...

  ReplyDelete
 6. oot-oot, kuhu te täpsemalt puhkama lähete????? äkki polegi meist väga kaugel?
  Anna koordinaadid ;-)

  ReplyDelete
 7. Luize, tänus informatsiooni eest :) Ma tegelikult ise ka mõtlesin et võib olla nõbud aga siis tuli pähe kuskilt sõtsed ja velled ja mis iganes ning siis läksin omadega täiesti segamini ....

  Sirtsutirtsu, ma emailin sulle tapsemad andmed :)

  ReplyDelete
 8. Tädi - ema õde
  Onu - ema vend
  Sõtse - isa õde
  Lell - isa vend

  Eks see, et tädi ja onu kasutatakse tänapäeval ka isa õe ja venna tähistamiseks, näitab emapoolsete sugulaste tähtsust Eestis.

  ReplyDelete
 9. Tänu, asi natuke selgem AGA kes siis nõbud on?

  ReplyDelete
 10. Gretale on isa6e lapsed ikka n6bud.

  Ise vanavanemaid kaasa kutsuda on ikka hea idee.
  Ja tegelikult oleks ikkagi hea ka Gretale see hea v6imalus anda vanavanematega suuremaks suhtlemiseks, seda enam, et Sinu ema ju kaugel.

  Meie lastel pole yhtegi vanaisa ja yks vanaema kaugel ja teisel palju muud tegemist. Ikka v2ga kahju on.

  ReplyDelete
 11. ja õdede mehed on omavahel kälimehed :)

  ReplyDelete