Tuesday, 22 May 2018

TÄNAVAPIDU

Eelmises postituses kirjutasin Meghani ja Harry pulmadest, aga tegelikult ei piirdunud meie laupäev vaid teleka ees Harry ja Meghani laulatust vaadates, vaid käisime ikka ka ise pidutsemas. 

Laupäeva hommik algas meil Greta klaveritunninga. Õigemini siis Greta käis tunnis ja Pete viis ta tundi ning mina vedelesin sel ajal veel voodis ja lugesin raamatut.

Kuna pulmaülekanne algas telekast juba kuskil kella 9 ajal, siis veetsimegi järgnevad paar tundi teleka ees istudes ja pidupäeva meeleollu sisseelades. Kahjuks pidime just siis kodust lahkuma, kui Harry ja Meghan altari ette astusid. Nimelt olin ma mõned nädalad tagasi Gretale laupäevaks hambaarsti juurde aja kinni pannud ja polnud seda tehes üldse pulmadega arvestanud. Kuna aga nädala sees ja peale kooli on üsna raske vabu aegu hambaarstile saada, siis ei tahtnud ma juba olemasolevat tühistada ja mingi teise päeva peale tõstma hakata. 

Õnneks on tänapäeval võimalus telekat kodust lahkudes endaga kaasa võtta (mobiiltelefoni näol) ja nii me siis jätkasimegi pulmaülekande vaatamist algul autost ja hiljem juba tänaval kõndides. Õnneks oli ka hambaarsti ooteruumis telekas mängimas ja seega saime tähtsa momendi ikka live-s ära nähtud. Hiljem vaatasime veel kodus kogu lindistatud sündmuse uuesti üle. 

Hambakliiniku kõrval asuva kostüümipoe vaateaken

Alates kella 14.30-st oli meid aga Street Party-le kutsutud. Street Party-st olen ma varem natuke selles postituses kirjutanud. 
Paar nädalat enne pulmi oli keegi meie postiluugist sellise väikese kirjakese sisse lükanud. 
Ehk siis ühed meie kõrval tänaval elavad inimesed kutsusid kõikki naabreid oma esiaeda kuninglikke pulmi Street Party näol tähistama. Kaasa paluti võtta midagi joodavat ja mingid väikesed snäkid. Oseloomulikult võtsime kutse vastu ja kuskil kella 3 ajal seadsimegi sammud kõrval tänavasse. 

Hiljem saime teada, et kohe meie lähedal, ehk siis teisel kõrval tänaval toimus samal ajal ka veel üks teine Street Party ja selle peo tarbeks oli lausa tänava sulgemise keeld taotletud. Ega need meie kõrvaltänavad ei olegi mingid suured tänavad ja seal põhiliselt sõidavadki vaid need autod, kelle majad seal asuvad, aga siiski oli tänava sulgemiseks vaja taotleda vastav luba. 
Ka see pere kelle juures meie käisime, ütles, et nad mõtlesid samuti tänavasulgemisluba taotleda, aga kuna nende tänav on ühendatud veel ka kahe teise väikese tänavaga, siis oleks see taotlemine keerulisem olnud ja samas ka liiga palju teisi teid kinni blokkinud. 

 Õnneks oli aga peokorraldajatel ilus suur esiaed kuhu kõik külla tulnud naabrid ära mahtusid.

Hästi tore oli tutvust teha oma naabruskonna rahvaga. See sama majarahvas on alati kuninglikke suursündmuste ajal Street Party-isid korraldanud, aga kuna meie oleme siin kandis veel väga vähe aega elanud, siis meie jaoks oli see esimene siinne Street Party. Me küll tunneme oma tänaval elavaid naabreid ja oleme paaril korral ka paari teise tänava naabriga suhelnud, aga nüüd siis tunneme palju suuremat hulka inimesi.
Greta leidis samuti endale peolt hunnik lapsi, kellega ta nüüd on paaril õhtul õues mängimas käinud (või nende kodus-ma ei teagi täpselt, sest nad kõik jooksevad ühest majast sisse teisest välja ja eile oli kellegi ema neid tänaval valvamas). Lapsed on loomulikult korralikud inglased mis tähendab äärmiselt viisakad. Kui nad eile juba teist korda uksele tulid koputama, siis väike 5 aastane laps kõigepealt teretas ja siis väga viisakalt vabandas, et ta meid jälle segamas on ja küsis et kas Greta saab nendega õue mängima tulla. Pärast kõik tänasid ja ütlesid kooris head aega. Mitte, et selline käitumine mulle üllatusena tuleb, aga sellegipoolest nii meeldiv seda pidevalt kogeda :)

Peol oli ka meie naabrinaine. Tema tütar elab just sellel tänavalkus pidu toimus. Ta tütar ja tütremees on politseinikud ja tütremees veel selline, kes suurte ja tähtsate sündmuste ajal kas siis mootorattal, või spetsiaalse autoga tähtsaid ja kuulsaid inimesi eskordib. Paar päeva enne pulmi oligi ta olnud Meghani ja Harry eskort. Täiesti uskumatu, et selline kokkusattumine. 
See päikseprillidega naine on meie naaber
Üks naine ütles, et kuigi enamus inimesi pulma pärast ei hakka omi maju kaunistama, siis tema on ikka korralik patrioot ja tema tõi küll lipud välja. 
Mingi hetk küsis Pete mu käest, et kas ma ka tean mis kell juba on. Tuli välja, et me olime kolm tundi püsti seisnud ja inimestega lobisenud ilma et üldse arugi oleks saanud, et nii palju aega juba mööda on läinud. Algul oli meil plaan ka seda teist street party-t vaatama minna, aga pärast enam ei viitsinud. Arvata võis, et eks ka nemad hakkasid sel ajal juba oma pidutsemisega lõpetama.

Leidsin Bored Panda facebooki lehelt hunnik naljakaid pilte Meghani ja Harry pulmast mida ka nüüd siin teiega jagan.


2 comments:

  1. Šotimaal ei märganud tänavapidusid, siin ilmselt rahva suhtumine leigem ses suhtes. Väga elegantne kübar sul, kuskohast ostsid, kui saladus pole? Ü.

    ReplyDelete
    Replies
    1. Kübaraga olen ka mina väga rahul. Kui ma ei eksi, siis ostsin selle kaks aastat tagasi Mallorcalt :)

      Delete