Tuesday, 22 March 2016

REINUVADER REBANE

Üks päev, õigemini õhtu, käis meil ukse taga selline külaline. 
Rebased ei ole meil siin küll tegelikult üldse harukordne nähtus. Jooksevad teised tihti linnas ringi kui kassid. See rebane aga oli kas siis väga, väga näljane, või mingit moodi haige ja sellest tulenevalt siis ka agressiivne. Tundis vist ukse vahelt tulevat toidulõhna (ma just tegin õhtusööki). 
Meil olid sel ajal just ehitusmehed siin plaane tegemas ja kui nad hakkasid lahkuma siis seisis see reinuvader ukse ees, näitas hambaid ja ei mõelnudki ära joosta. Panime siis ukse tagasi kinni ja jäime ootama, et ehk läheb ise ära, aga rebane hoopis tuli ja istus me uksemati peale ja jäi sinna ootama. Iga kord kui me vastu ust või aknaid tagusime näitas vaid hambaid.
Lõpuks jalutas maja ees olevasse põõsasse ja jäi sinna midagi ootama, aga õnneks siis lasi jalga. Gretal oli just sõbranna külas kelle ema oli kohe, kohe ta väikeste vendadega talle järgi tulemas ja meil oli hirm, et võib olla see rebase Rein võib neile teel me uksele kallale tungida. Õnneks siiski keegi viga ei saanud ja rebane läks ise lõpuks minema. Mõnel perel nii hästi ei lähe. Näiteks nagu sellel või sellel, või sellel. Rohkem ei hakka linkima, aga neid juhtumeid on veel ja veel :(

2 comments:

  1. Väga eksootiline - linnarebane istub uksematil ja nõuab süüa :) Aga jah, kui ta on agressiivne ja nakkusohtlik, siis vaataks pigem fotolt või äärmisel juhul aknast.
    Kuidas teil siilikestega olukord on? Ma olen siin näinud neid tänava ääres ringi vudimas, aga meie aias kahjuks ei ela ühtegi :(

    ReplyDelete
  2. Tead meie vanas majas, mis ka linnas asus, ei tohtinud me jalanõusid üldse ööseks õue jätta, sest rebased närisid või viisid need kohe minema. Naabritädi alati kirus, et lapsed on jälle botased õue jätnud ja neist ilma jäänud. Mitte just odav lõbu. Linna rebased pn ülbemad. Kord üks seisis bensujaama automaatuste juures ja mängis nendega lahti- kinni.

    Siile me ei ole siin Inglimaal üldse näinud. Neid me käime Eestis vanaema juures vaatamas. Küll aga on meil väikesed rohelised papakoid igaastased külalised :)

    ReplyDelete