Saturday, 19 March 2016

KAUAOODATUD PÄEV

Koduse sünnipäevahommiku organiseerimisega ei olnud meil sel aastal mingit probleemi. Greta teadis täpselt kuidas ta sünnipäevahommik välja peaks nägema ning andis meile üksikasjalikud juhtnöörid. No näiteks soovis ta sel aastal, et me talle hommikul kõigepealt eesti keeles Palju Õnne laulaksime (kuna vanaema oli ka sel ajal siin siis oli loogiline kõigepealt eesti keeles laulda :))ja siis inglise keeles. Et meie poolt kingitud kingitused talle tema toas kätte antakse ja siis postiteel sõpradelt ja sugulastelt tulnud kingitused hiljem all korrusel. Sünnipäeva'koogiks' tellis ta jäätise'koogi', sellise nagu ka ta 4ndal sünnipäeval oli olnud. 

Nii, et meil ei jäänudki suurt midagi teha kui vaid kingid pakkida ja sünnipäeva hommikut ootama jääda. 
Greta luges juba kuuaega varem päevi tema tähtsa päevani.

Tegelikult on märts meie kalendris üks tihedamate sünnipäevadega kuid.  
Greta sünnipäev langes sel aastal laupäeva peale. Reede õhtul käis ta peale kooli ühe oma klassikaaslase sünnipäeval, laupäeval jätsime teatrikooli ära ja lasime lapsel paar tundi kodus oma sünnipäevahommikut nautida ning siis oligi juba aeg ühe teise sõbranna sünnipäevapeole minna. Algupäraselt oli ta ka pühapäevaks sünnipäevale kutsutud, aga õnneks see sünnipäev lükati nädala võrra edasi. Nagu näha siis üks täielik sünnipäevade paraad!

Mõned pildid ka sellest tähtsast päevast
Greta koos osa tema kinkidega


Kui sünnipäevaküünlad said puhutud ja natuke jäätise'torti' söödud, siis hakati posti teel saadud kingitusi avama. Siinjuures veel kord suured tänud kõigile kes Gretat tema sünnipäeval meeles pidasid. 

Ma ei tea küll kuidas see laps on kõik need kingid ära teeninud, või kuidas tal on õnnestunud nii populaarseks saada, aga kinke tuli igal juhul nii Itaaliast, Hollandist, Lõuna Ameerikast, Eestist kui ka siit samast Inglismaalt. Õnnesoovid siis veel kõigilt keda ta üldse ei tunnegi sinna otsa. 
Meiepoolsed sügavad kummardused teile kõigile!

Sugulastel palusime sel korral kingituste asemel raha kinkida, et Greta saaks endale ise kas siis Sylvanian family asju osta, või midagi muud meelepärast. Kokku sai ta £122 pluss kahelt vanaproualt on veel rahaline kingitus saamata. 
Seda raha jätkub tal nüüd taskurahana kindlasti pea aastaks.

Ma algul arvasin, et kohe kui ta on oma raha kokku lugenud tahab ta ruttu poodi minna, aga minu üllatuseks ta üldse ei torma seda raha kulutama. Mõtles enne väga pikalt kui nõustus 2 naela eest üldse ebayst oma Sylvanian loomakestele heegeldatud magamistkotte ostma. 
 Sünnipäevahommiku kõned
Kahjuks ei olnud meil sel aastal jaksu ja vaba päeva sugulastega eraldi pidu teha. Mul sellest natuke kahju, sest tore oleks olnud kui Greta Pete õelastega oleks saanud koos oma sünnipäeva pidada, aga kuna me maja ehitamise värk ja üldse kogu see ülikiire aeg siin kogu me energia on ära imenud, siis me lihtsalt ei jaksanud hakata Greta koolilaste sünnipäevapeole lisaks veel mingit pidusöömingut siin kodus korraldama.
Kuna Greta üheks sünnipäeva kingiks meie poolt oli Roald Dahl-i muusikali 'Matilda' piletid, siis pühapäeval seadsime suuna Londoni poole. Tegelikult oleme me tahtnud juba pikka aega seda muusikali vaatama minna, aga pole olnud sobivat momenti. Nüüd aga oli siis ideaalne võimalus seda Greta sünnipäeval teha ja veel koos sel ajal siin oleva vanaemaga. 
Vanaemal õnnestus küll mingil moel just päev enne etendust palavikku jääda, aga õnneks pühapäevaks oli ta juba üsna kobe ja sai siiski meiega kaasa tulla ja showed nautida. 

Etendus ise oli vägev. Tüki peaosalised olid enamuses kõik lapsed, kes siis vaat et 3 tundi jutti suurepäraselt laulsid ja tantsisid, ning keda oli täielik nauding vaadata. Vahepeal oli küll etenduses meie arvates liiga palju ja liiga kõvahäälseid paukke ning välke, aga elasime üle :) Taksoga teel autoparklasse kuhu me oma auto jätsime
Greta valimas järgmist muusikali 'Charlie and the Chocolate Factory' ja haigutamas :)1 comment:

  1. Suurejooneline sunnipaev!

    Charlie and the chocolate factory oli parem kui Matilda. Matildas olid laulud nii kiired ma ei saanud uldse aru mis sonad olid!

    ReplyDelete