Monday, 21 March 2016

MIDA 7 AASTASELE KINGITAKSE

Mõtlesin, et näitan teile ka mida siin riigis 7 aastastele tüdrukutele tavaliselt kingitakse.

Kinke sai Greta 18-nelt klassikaaslaselt. Kaks last kinkisid £10 ja ühe lapse kinki ei ole pildil, sest ta andis kingi hiljem ja ma ei viitsinud pärast enam uuesti pildistama hakata. 
Mainin siinkohal ka seda, et siin maal on kombeks igale kinkijale pärast eraldi tänukiri-kaart kirjutada, ehk siis Greta peab üle 20ne tänukaardi lähipäevade jooksul valmis kirjutama (lapsed pluss sugulased).
Greta pärast pidu kodus
Ja siit siis kingid. Ma ei hakka iga kingi kohta eraldi kirjutama, sest piltidelt on isegi näha millega tegu :) 1pilt iga lapse kingi kohta.

Kui ma siin eelmises postituses ütlesin, et nüüd jätkub Gretal oma sünnipäevaks saadud raha kuni aasta lõpuni, siis sel korral siiski nii ei läinud. Seda aga küll, et ta ei kiirustanud poodi oma raha raiskama ja kui me siis laupäeval asjaolude sunnil pidime linna minema, siis mitmes poes ta enne kaalutles pikalt kas ostab midagi või ei ja lõpuks otsustas mitte osta. Tema kindlaks eesmärgiks oli Sylvanian loomakesed ja nendega seotud asjad ja nende peale ta siis laupäeval kogu oma raha ka ära kulutas.
Greta oma väljavalitud saagiga
Kogu raha ta poes ära ei kulutanud, aga pärast kodus valis Amazonist ka ülejäänud raha eest paar asja. Seda soovitasin ma talle ise, sest Amazonis olid osa asju palju odavama hinnaga. Laupäeva õhtul panime tellimuse sisse ja pühapäeval lubati kohale toimetada.
Pühapäeval pidime me aga päeval Londonisse kontserdile minema. Greta ootas kogu hommiku millal pakk kohale jõuab, aga kella 13.00 ei olnud pakki veel tulnud ja me pidime Londoni poole sõitma hakkama. Poolel teel Londoni helistas meile postimees ja küsis kuhu ta võiks paki jätta, sest meid ei olnud kodus. Ütlesime et 'visaku' üle aia meie hoovi. Tegelikult ütlesime talle alguses, et pangu maja ees olevasse põõsasse, aga kuna Amazoni postimees on kuskilt Ida Euroopast (alati sama mees) siis tema sõnavaras vist ei olnud sõna 'bush' või 'tree', sest ta ei saanud üldse aru mida Pete talle ütles :). No vahet ei ole, sobis ka üle aia.

Kontsert oli suurejooneline (ma kirjutan sellest eraldi postituses kui mahti saan), AGA vaene Greta ei saanud seda kontserdi üldse nautida, sest ainuke asi millest tema mõtles olid tema Sylvanian loomad!!! Ma juba vahepeal hakkasin temaga riidlema, kui ta taas keset kontserdi hakkas mulle sosistama, et õues vist sajab ja tema kardab, et nüüd saab tema pakk märjaks! Kogu kontserdi teise poole kuulas ta mitte pakutavat suurejoonelist ja ekstravagantset muusikat ja show-d, vaid seda kas kontserdihoone katusele tibutab vihma!! 

Koju jõudsime peale 7 õhtul ja siis ta õnneks sai veel mõnda aega oma tellituid karpe avada ja natuke nendega ka siis pärast mängida. Magama oli loomulikult sellisel õhtul VÄGA raske minna :)

Sünnipäeva raha eest ostis ta endale sellised asjad (väikesed loomad nende komplektidega koos ei tulnud. Loomad (kassipere) kinkis talle sünnipäevaks vanaema)

Selle postitusega võin sünnipäeva teemadele joone alla tõmmata. Edasi juba teised jutud ja pildid. 

5 comments:

 1. No mis sa ikka lapsega riidled, loomulikult huvitasid tema kingitused teda rohkem kui kontsert. Laps jääb ikka lapseks. Tundub kuidagi, et Pete on palju leebem isiksus.

  ReplyDelete
 2. Mul ei jäänud silma mitte ühtegi ise joonistatud kaarti. Mu lapsed (5 ja 7) on alati vähemalt pooled laste kingitustest saanud isejoonistatud kaartidega. Ja minu omad teevad ka alati kaardi ise. See on justkui üks osa sünnipäevale mineku rutiinist.

  ReplyDelete
 3. Väga vahva diy kingikomplektid. Kas ma eksin v enamus kinke on maksumusega £8-12. Jäi silma, et partybag'i sisu on nii mõnegi kingist vägevam. Laps õnneks nii ei mõtle ja usun, et jäi kinkidega rahule ☺

  ReplyDelete
 4. Mulle niiiii meeldivad need pisikesed tegelased! :P

  ReplyDelete
 5. Ma mainin siis siia ära, et loomulikult laps on laps ja tal on lubatud oma kingituste üle elev olla, aga kuskil kohas on ikka piir ka :) Eks olene ka mida keegi riidlemise all mõtleb. Meie arvates oli täiesti õigustatud talle korra karmimalt öelda, et nüüd aitab, seda enam kui see jutt hakkas ka juba kontserdi ajal olema. See oli lihtsalt paha kokku sattumus, et nende mänguasjade kohale toomine ja kontsert ise ühele päevale langesid, sest Greta oli ise see kes sinna kontserdile väga minna tahtis. Mul oli kahju, et ta siis seda nautida ei saanud. Vähemalt kui korra talle öeldud sai, et nüüd aitab, siis sai ta ka ise natuke aega rahus muusikat kuulata ja siis jälle oma kinkide peale mõelda :)

  Isetehtud kaarde oli vaid üks, aga see jäi pildilt välja kuna selle lapse kingi pildistasin esimesena ja siis ma ei taibanud kaarte veel juurde panna.
  Selle ise tegemisega on see lugu, et lastel ei ole lihtsalt aega neid teha. Ma näen seda ise Greta pealt. Eriti veel kui sünnipäevi juhtub mitu järjest olema nagu seda märtsis on. Koolipäevad on neil ju palju pikemad kui Eestis ja kui ta koju tuleb siis ta tahab mängida kas sõbrannadega või siis ise, või on üldse aeg juba kohe magma minna ja kuna ta peab nagunii igal õhtul või hommikul enne kooli lugema ja sõnu kirjutama õppima, siis ei näe ma mingit mõtet hakata teda sundima kellegile kaardi joonistama. Mul on sellest kahju, aga sinna ei ole lihtsalt midagi parata. Lapsed tavaliselt joonistavad kaardite sisse ja seda teeb ka Greta alati ise. Hea kui ma ta praegu neid 18+ tänukaardigi kirjutama saan :)

  Jelena, ma täpselt ei tea kui palju keegi kinkide peale kulutas, aga mõned kingid on kindlasti kallimad kui 12 naela. 8-12 naela on see summa mida meie keskmiselt kingi peale kulutame, aga kui on näiteks tegu Greta parimate sõbrannade või sõpradega siis vabalt ka rohkem. Sama kehtib ka Greta kinkide kohta, sest näiteks Greta sõbranna andis Gretale kallima kingi ja üks tüdruk kelle pere me lähemalt tunneme ja läbi käime andis koguni 3 kingitust koos.
  Ma ei ütleks, et partybagi sisu mõnest kingist vägevam oleks. See kraapimis asi on vaid üks väike asi ja maksis see 1.50. Greta ise ei vaata kinke üldse selle nurga alt, et palju midagi maksis või mis ühest parem on. Ta lihtsalt võtab igat kinki kui kinki.

  Teine asi muidugi see, et kust ta seda aega leiab, et kõik need kingid valmis meisterdada. Meil praegugi veel eelmisest sünnipäevast järel paar käsitöö komplekti. Talle meeldib rohkem playmobil või siis nüüd nende Sylvanina asjadega mängida ja ise asju vastavalt vajadusele või ideele meisterdada. Aga noh, küll koolivaheaegade ajal siis meisterdab :)  ReplyDelete