Wednesday, 27 January 2016

ISE TEHTUD RAAMAT

Greta sai jõuludeks sugulastelt raamatutegemis komplekti. Mõned nädalad tagasi tegi esimese raamatu valmis. Päris tore raamat tuli välja. Teks võiks küll natuke mahlasem olla, aga küll aeg õpetab. Raamatu pealkiri on 'Tüdruk ja Koer kes tuleb alati ta majale lähedale'. 


Raamatusse kirjutas ta ka sisse pühenduse ja lähemalt raamatu autori kohta (ta enda kohta siis :) aga kuna see tekst sisaldab isiklike andmeid siis ma ei hakka nendest siia pilti panema. Siin on aga raamatu sisukokkuvõte :)

Sellel pildil ei ole küll kuskilt otsast midagi raamatuga pistmist, aga üks päev leidsin ma ta sahtlist paar kuuseoksa ja nende juures oleva kirjakese (kirja sisu on järgmine: Kallis jõulupuu, ma loodan et sa ärkad ellu :)
Nädalalõpul käisime korraks raamatukogus Greta Aafrika esitluse jaoks materjali otsimas. Meil müüakse raamatukogus alati väga odava hinnaga raamatuid mida raamatukogu enam ei kasuta. Viskasin korraks pilgu sellele riiulile ja valisin sellised raamatud välja
Need on lastele mõeldud ajaloo raamatud. Mulle väga meeldivad seda stiili raamatud ja ma ise loen neid suure huviga, sest nendes on asjad kergelt ja lihtsalt ära seletatud ja juures alati huvitavad pildid. Ostin koju endale lugemiseks ning Gretale tuleviku tarvis, sest nagunii hakkavad nad neid asju koolis varsti õppima.

Greta tunneb end raamatukogudes juba nii koduselt, et käib ise vabalt ringi ja kui tahab midagi siis läheb ja küsib ise raamatukogutädide käest. Kuna me elame nüüd uues kohas siis käisime esimest korda ka meie uue piirkonna raamatukogus. Greta soovis kindlasti leida naljade raamatut. Läks ja küsis ning saigi endale ühe naljaraamatu laenutada. 
Müügil olevate raamatu riiulis käis ta ka uudistamas sel ajal kui mina ühte teist raamatut otsisin. Sealt leidis ta ühe kasside teemalise raamata mida ka mina seal nägin, aga mida ma tahtlikult vältisin :) 
Greta armus raamatusse nii ära, et kui ma talle selle siis lahkelt mingi 50p eest soetasin siis ei pannud ta seda enam terve päeva jooksul kordagi maha. Me veetsime selle päeva veel linnas. See on ikka nii võrratu elamus lastele kui nad lugema on õppinud. Greta istus autos ja luges meile pidevalt igasugu fakte kassidest. 
Isegi toidupoes jätkas lugemist.
Kodus ka veel ei pannud seda raamatut käest ära, isegi magama läks raamat kaisus. Tänas mind mitu korda ette ja taha, et ma talle selle raamatu ostsin.
Kui ta esmaspäeval koolist koju tuli siis tuppa astudes kuulutas kohe, et ta hakkab täna palju kunstitööd tegema. Ta mõtles selle all seda, et hakkab endale kassiraamatut ümber kirjutama-joonistama!! Üle tunni istus vaikselt omas toas ja tegutses
8 comments:

 1. Sellised lood ja hetked on midagi, mida suurena heldimusega meenutad, eriti kui enda kirjutatud raamat alles on. Ja mida praegu on meil tore ning armas lugeda :)
  Ma arvan, et see on suurepärane, kui lapsed oskavad luua, oskavad fantaseerida, mängida, ja teha seda kõike veel iseseisvalt ning enda initsiatiivil.

  ReplyDelete
 2. Jah sul on õigus. Ma hoian kõik tema enda tehtud raamatud ja vaimukamad joonistused ja kirjakesed alles, et hiljem ise vaadata ja meenutada ning et ka talle endale tulevikus näidata mis asjadega ta väiksena hakkama sai :)
  Loodetavasti ei kaota blogger üks päev tulevikus blogisid ära, sest mul oleks nii kahju kui ta üks päev ise ei saaks lugeda kõiki neid jutte ja pilte tema lapsepõlvest.

  ReplyDelete
 3. Kas Greta kassipiltidega raamatuid ka tahaks? Mul on kaks tükki üle (sellised pilt ja mingi mõttetera), ma saadaks teile.

  ReplyDelete
 4. Laural on ka Greta tehtud raamat alles :)

  ReplyDelete
 5. Netis on olemas kohad, kus saad oma blogist raamatu teha. Sul on nii põhjalik blogi, nii et tasub raamatu peale mõelda küll. See raha on kindlasti seda väärt.
  Lugeja

  ReplyDelete
 6. Liis see on sinust nii armas et sa Gretale kassipiltidega raamatuid saata soovid :)
  Ta on küll kasside järgi hull, aga samas on tal ka igasugu raamatuid siin juba nii palju, et raske kõiki riiulisse ära mahutada ja ma kohe ei tea kas tal oleks veel mõnda juurde vaja. Siia Inglismaale ma sul küll neid saata ei lubaks, sest välismaale saatmine on üsna kallis, aga võib olla kui sul tõesti on need raamatud üle ja pole kellegile teisele anda, siis pigem tasub juba mu ema juurde Eestis saata.
  Võid mulle kirjutada castle.knight@yahoo.com

  Kersti, ma ei mäletagi, et Greta oleks Laurale mingi raamatu teinud :) Greta ei osanud siis veel mitte isegi kirjutada kui Laura meie juures käis, aga nii armas, et Laural see 'meistriteos' veel alles on :)

  Lugeja (natuke naljakas nii kirjutada, aga mis teha :) :) Jah ma mingi aeg tagasi isegi uurisin seda blogi raamatuks tegemist, aga kuna mu blogis on palju pilte siis see ei osutunud nii lihtsaks, et vaid nupule vajutada ja automaatselt raamatuks trükkida. Kallis oli ka. Samas ilma fotodeta taas ei oleks raamat päris see. Peakski seda asja uuesti katsetama. Ma mõtlesin, et tasuks kas või raamat Greta beebiea kohta kõige pealt blogi põhjal kokku panna. Sellel oleks nagu kõige suurem väärtus. Eks see suur töö ole, aga ma tõesti peaks selle mingil ajal ette võtma enne kui blogiga midagi juhtuma peaks. Tänud meelde tuletamast!

  ReplyDelete
 7. http://www.blog2print.com/
  Seal on pdf-i tellimise võimalus. Kas seal on nüüd pildid sees või välja, ei oskagi öelda.
  Ja seda pdf-i saad siis ise väljaprintida, vastavalt oma võimalustele. Aga ta annab sulle lisavõimaluse säilitada oma infot.
  Lugeja ( ega naljakas on jah seda allakirjutada. Samas anonymous on veelgi tobedam. Oma nime ei taha panna, sest me pole tuttavad. Oma netinime ka mitte. Ja uut nime ka ei taha väljamõelda. Olen pikaajaline lugeja, kommenteerinud pole)

  ReplyDelete
 8. Tänud info eest! Uurin kindlasti lähemalt.

  PS. Seda nime asja mõtlesin ma heas mõttes :) Nii kahju, et bloggeris ei saa igale kommentaarile eraldi vastata. Kui mitu kommentaari üheteise järel ilmuvad, siis vastu kommenteerides meeldib mulle välja tuua kellele ma parasjagu vastan. Eks igaüks saa ise muidugi aru kellel mingi vastus on mõeldud, aga mulle tundub nii viisakas kui ma inimeste poole 'isiklikult' pöördun. No ja siis sedasi 'lugeja' kirjutada ajas mind natuke muigama heas mõttes :) Lugeja on tegelikult hea nimi, ei peagi midagi muud välja mõtlema.

  ReplyDelete