Wednesday, 20 January 2016

HULLUD

Kaks viimast päeva on õues väga külm olnud. Külm siis meie olusid arvesse võttes, mitte Eesti külmaga võrreldes.
Täna hommikul kella 8 ajal kui Pete mu autot puhastama ja soendama läks oli -6 kraadi. Kooli mineku ajaks oli -5C.
Praegu, kella 12 ajal päeval, on pilt me tagaaias ikka veel üsna härmane. 
Kooli kõndides leidsime poriloikutelt jääkatted. Greta proovis oma kingadega neid purustada, aga üsna edutult (olid väga madalad loigud). Jah selliste koolikingadega käib me laps aastaringselt koolis. Ka siis kui õues on miinuskraadid (mida tegelikult siiski ei ole tihti).
 Ja siit mõned pildid hulludest koolilastest -5 külmakraadiga kooli kõndimas.
Seda väikest 4 aastast tõukerattal sõitvat last tunnen ma väga hästi. Ta õde käis Gretaga ühes klassis ja enne kooli on nad koos ujumis ja balettitundides käinud. Mõlemad tüdrukud on väga kleenukesed, aga neil ei ole mitte kunagi külm!! Ma ei suudaks seda kunagi uskuda, kui ma ise seda pealt ei näeks ja kui aus olla ka siis on mul sellest raske aru saada kuida see võimalik on. Mul oli täna pikkade saabaste, villase kampsuni, paksu salli ja kinnastega karge olemine. Võib olla kui müts oleks peas olnud oleks soojem olnud, aga ma ei kanna siin peaaegu kunagi mütsi. Greta käib koolis mütsiga mille ma kunagi endale ostsin. 

Enamustel lastel olid täna siiski ikka joped seljas ning mütsid peas ja sallid kaelas, aga sel roosa kotiga tüdrukul ei olnud isegi mantlit seljas. Ma ei tea, võimalik, et ta toodi autoga kooli, aga ka autost koolini on paarsada meetrit kõndida, sest autoga kooli ette igaüks kooli alguse ja lõpu ajal ei saa sõita. 
Poiste jaoks laheneb see talvel lühikeste pükstega koolis käimine keskastmekooli eaks (11 aastaseks saamisega) automaatselt ära, sest minu arvates nende koolivorm näeb ette ainult pikki viigipükse. 

3 comments:

 1. Ma vaatasin neid pilte ja mõtlesin, et ma tahaksin olla karastatud inglane. Meil on praegu ka suhteliselt soe, -6, aga ma ikkagi mõtlen, et kompostihunniku juurde minemiseks tuleks villased püksid jalga panna ...

  ReplyDelete
 2. Minu pool Austraalia lapsed ei kai isegi suvel luhikeste pukstega koolis :D

  ReplyDelete
 3. Meil on ka nüüd siin nädal aega hommikuti -5 ja -8 vahepealsed külmakraadid olnud - tõlkes: pakane! Lapsi hoitakse koolist ja lasteaiast kodus ja õue ei minda...sest muidu saab laps köha...või nohu ja ollakse arvamusel, et see temperatuuride erinevus teeb nad kohemaid haigeks.

  Mina olen üldse hull, et oma last rattaga "sunnin" lasteaeda sõitma - eriti veel selle külmaga! :D Tegelikult on meil soojad riided seljas ning külm õhk puutub vaid meie põski ja kogu moos. Ja Emilile meeldib sõita! Eriti nüüd, kui on jäätunud poriloigud tee peal!

  (Sama öeldakse nendele vähestele lastevanematele, kes oma lapsi kõndides kooli/lasteaeda viivad - et oiiii kui külm on ja miks küll su ema sunnib sind nii pikka maad (?! 200-800m) sellised külmaga kõndima?! )

  Tahaks ise ka olla nii karastunud... Siin Itaalias näen ma mammisid, kellel on õues olles 100%line talvevarustus ja kõndides näed ainult tema silmi (sall on silmadeni tõmmatud sest külma õhku ei tohi nina ega suuga hingata sest see teeb haigeks)
  ja samas on neid mammisid, kel on suur paks mantel seljas, ja kael täiesti paljas ja mütsi pole ka.

  Ja sama käib laste kohta :)
  Mul käivad külmavärinad üle keha, kui näen mõnda last täiesti palja kaelaga õues kõndimas (eriti just hommikuste külmakraadidega)

  ReplyDelete