Friday, 4 March 2011

PARTY BAGS

Mu fotokursus jäeb homme väheste osavõtjate puhul ära ja kuigi ma hirmsasti oleks tahtnud sinna minna siis tegelikult oli see uudis mulle kergendus. Nüüd saame me perega koos lapse sünnipäeva veeta ja mul ekstra aega pühapäevaseks peoks ettevalmistusi teha.
Tegelikult alustasime ma ettevalmistustega juba täna. Siin maal on kombeks küllatulevatele lastele omakorda väike vidinakott koju minnes kaasa anda, tänuks et nad on võtnud vaevaks sünnipäevale tulla. Mulle on see komme väga harjumatu ja ma ei saa selle loogikast aru. Enamjaolt sisaldab kotike mingeid väikesedid vidinaid (kas siis kustukaid, õhupalle, vilesid, pliiatseid, teritajaid jne), komme või sokolaade (või mõlemat) ning tükikest sünnipäevakoogist. Ma juba hirmuga mõtlen kuidas Greta koolis käimise ajal neid kotikesi siia kogunema hakkab. Kuna ma ise neid partybags ei armasta aga ka täielikult neist kõrvale hiilida ei taha (Greta tulevikule mõeldes) siis proovin ma midagi muud vidina kogumise asemel välja mõelda.
Greta seekordsed partybags-id saavad olema sellised. Idee ei ole täielikult minu enda oma. Tavaliselt ma googeldan, näiteks lollipop flowers, googel images ja siis korjan sealt erinevaid ideid kokku. Kes sellise lollipop lillega aga esimesena välja on tulnud ma ei tea seega ei ole mul otseselt siia kellegi linki panna.
Tegemine on imelihtne
vaja läheb järgmisi asju
Kuna Greta ei või seda muffinit süüa kuna seal on muna sees siis ta pidevalt nuusutas neid
Lapse panin loomulikult ka tööle kuigi ega ma tal kõike kooke nii agaralt näppida ei lasknud


 

Neid läbipaistvaid kotikesi saab meil kokapoodidest ja need ei maksa palju. Natuke 'heina sisse' ja ongi rohi lille kasvamiseks olemas.

Lisasin kotti ka paar sokolaadimuna. Kuna Greta muffinit süüa ei saa ja lollipop-i ma ka ei taha et ta lutsiks siis temale möeldud kotikese sees on kaks väikest muna ja üks väike sokolaadi jänes. Kuni siiamaani oli mul rõõmus abiline aitamas aga kui sokolaad platsi tuli siis hakkas mürgel pihta. Tal oli nii raske ennast taltsutada nähes seda sokolaadimunade hunnikut nina alla aga õnneks siiski päris madinaks meil ei läinud aga pisaraid valati küll...üks jänes ja muna söödi ära ka.


14 comments:

 1. Me anname kylalistele sel aastal pühendusega raamatud.

  ReplyDelete
 2. Noh raamat oli tegelikult ka minu esimene mote aga kuna lapsi 10 ringis ja koik eri vanuses ja soost siis oleks see hirmus kalliks lainud ja siis just kaob minu jaoks see loogika et miks synnipaevalaps peab teistele lastele kingitusi oma synnipaeval jagama?! Nagu peo korraldamine ise juba ei maksaks palju.
  Õnneks mul on veel paar aastat aega et heade ja asjalikke ideedega välja tulla ja siis neid hiljem kasutada.
  Tegelikult ma tean et oma sugulaste-tuttavate vahel ei peaks ma üldse mingeid partypags tegema aga ma tean et paar tükki nendest ootab seda ja kuidas ma siis teisedgi ilma jatan...

  ReplyDelete
 3. Aga need on niii armsad :) Õnneks itaalias sellist kommet pole, kuigi...meie oma pulmas tegime (tellisime) confettidest "thank you" lillekesed :) Mälestuseks :)

  Aga see muffini idee lillepotis koos kommidega pole ju üldse paha, päris armas minu meelest. Kuidas muidu seda sünnipäeva kooki kaasa antakse? Kui suur see sünnipäevatort siis on? :D

  Mõnusat pidutsemist!

  ReplyDelete
 4. Ma arvan et synnipaevatordi suurus soltub kui palju lapsi peole kutsutakse ja tavaliselt ikka kogu klass aga moned on julged ja kutsuvad vaid valikuliselt. Ma ei tea miks aga siin lihtsalt tuuakse tort kyynaldega lauale, lapsed laulavad Happy Birthday ja siis loigatakse kook lahti ja pannakse igale lapsele viilakas salvratikuga partypag-i.
  Ma ausalt ei tea miks see nii on ja praegu ei saa ka Pete kaest kysida aga mul on tunne et ega temagi ei tea miks-lihtsalt on nii.
  Samuti ei tea paljud seda parast kodus soovad, tean vaid et osad viskavad kohe kindlasti otse prygikasti.

  Noh selleparast ma ei muretse kuna ma ikka hakkan tulevikus neid lapsi koogiga kohe otse meie kodus toitma ja ei mingit kaasa pakkimist.

  Loodetavasti Gretal ikka saab sopru koolis olema vaatamatta sellele et tal nii hull emme on :)

  ReplyDelete
 5. Ei ole see midagi nii, et terve klass kutsutakse. Vbl pealinnas teised reeglid. Aga palju lapsi on pidudel kyll.. mingi 15 ringis. Meie klassis on 28 last.

  Sellel torditüki kaasa andmisel on tegelikult traditsioon.. see on nagu pererahva poolt "good luck" soovimine tee peale kaasa.

  Tüdruku esimeses lasteaias oli ka allergia teema jutuks.. et mõni laps võib olla allergiline ja siis ei tohi ilma vanema loata torti süüa. Kooli viidud tordid pakitakse ju ka kaasa. Kommid ka. Koolis tehtud sööke ei tohi lapsed koha peal süüa. Need kõik antakse koju kaasa. Oleme paaril korral lausa suppe saanud, mida lapsed on teinud.

  Ma ostan raamatud "The Works" -ist. Seal on palju häid pakkumisi erinevas vanuses lastele. Tegelt tahtsin juba eelmisel aastal raamatuid kinkida aga mees ei lubanud. Ta arvas, et inimesed ei mõista seda kingitust. Sest see pole traditsiooniline party bagi asi.

  See lill on väga ilus tõesti... muffini idee on mõnus. Aga ma olen pulgakommi vastane ja isegi võõrastele lastele ei ostaks.

  Aga see party bagi teema on minu jaoks ka tobe. Ma ka mõtlen, et miks ma peaksin veel kinke tegema, pidu ise võiks ju piisav olla. Või siis lihtsalt "thank you" kaardike. Peale pidu saadetakse ju veel "thank you" kaardike ka, kus tänatakse kingituste eest.

  Just eile panin oma blogisse pildi Annabeli viimasest sünnipäeval käigust. Ka nii saab pidu pidada :)

  ReplyDelete
 6. Jah see oleneb ka klassi suurusest. Minul on rohkem kogemusi erakoolidega kus klassis vahem kui 28 last ja seega olen mina peamiselt kokkupuutunud et kogu klass kutsutakse.
  Jah see allergiate asi on jah nyyd rohkem paevakorras ja reeglid rangemad aga see jalle oleneb ka koolist ja klassi suurusest. Erakoolides on teada mis allergiad koigil on ja kergem kontrollida kuna klass vaiksem aga ma ei tea voib olla nyyd viimase aasta jooksul on ka seal asi muutunud.

  Mina sellegi poolest ei hakka kooki kellegile koju kaasa saatma (ok see muffin ei ole ju synnipaevakook). Allergiad kysin kui kutsed valja saadan kuna synnipaeva toitu ju ikka pakutakse synnipaeval ja seda ju koju ei pakita kaasa.
  No ja kui aeg kaes siis otsustame kui palju lapsi me korraga kutsume voi kuidas :)

  ReplyDelete
 7. Ma olen ka mõelnud selle peale, et kas pakkida kook kaasa või mitte. Küpsisetorti oleks mõnus teha, aga pakkimise jaoks on see liiga vedel... või noh, mahlane. Aga ma ikka pakin, seda enam, et siin on see traditsioon. Ju siis mõtlen mingi tahkema tordi välja.

  ReplyDelete
 8. Itaalias on kùll see komme ;)
  Vàhemalt Reggio Emilia linnas ja jàrgmseks aastaks on mul nùùd idee olemas :) Aitàhh!

  ReplyDelete
 9. Tegelikult mulle tàitsa meeldib see party bagi idee, eriti kui tegemist on vàikeste lastega. tegelikult on ju armas, et kòik saavad mingi vàikse kingi... On kyll sùnnipàeva lapse pidu aga kòik lapsed ju tahavad olla olulised. Armas noh, et kòigile midagi.

  ReplyDelete
 10. Tead ma arvan et kui see oleks vaiksemas ringis siis kyll aga kui pead paljudele midagi sinna kotti valja motlema siis kuigi seal on midagi 'vaikest' siis paeva lopuks see midagi vaikest ikkagi maksab kokku ysna palju. NIng kui see midagi vaikest on siis veel midagi jama siis tundub hull sellise motetuse eest nii palju raha maksta, plus siis veel see aeg et neid vidinaid poest otsida jne.

  Ma arvan et ma olen just rohkem selle vastu et meie koju need odavad vaikesed vidinad hakkavad kogunema kuna noh ma ei tea kui palju sa nende kustukummidega ikka jouad kustutada jne.
  Taiesti motetu raha ja ressursside raiskamine aga noh see lihtsalt meie pere vaade sellele.

  ReplyDelete
 11. Jah, kui sellest vaatenurgast vaadata siis kùll. Meie oleme suurem sùnnadeaja ( juunis) alati puhkusel olnud, seega pole veel hullusti kogunenud seda nànni aga need vàhesed korrad, kus on meie laps ka kingi saanud, on ta kùll ùliònnelik olnud.
  Samas enda sùnnad on tal alati nii vàiksed olnud, et see paar vàikest kinki, pole olnud suur vàljaminek.

  ReplyDelete
 12. Mina siinkandis olen sellist kingikommet ainult pulmas näinud ja juba see ei meeldi mulle. Lorel on mingi riiul täis täiesti mõttetut nänni, mis on pulmadest kingks saadud. Ma ikka aeg-ajalt üritan kuidagi neid ära kasutada.
  Idee ise on ilus, aga olen õnnelik, et meie ringkonnas ei oota keegi sünnipäevalapselt kingitust. Kommide üle meie laps õnnelik ei oleks, tema neid ei söö.
  Ja allergiate koha pealt - meie linna lasteaedades on puha reegel, et ainult keelekese küpsiseid (lingua di gatto) tohib viia kooli-lasteaeda, mitte midagi muud ei tohi. No vot ja kujutate ette siis, et kondiitriärid kasutavad olukorda ära ja küsivad väga krõbedat hinda küpsiste eest :-(

  ReplyDelete
 13. Unustasin, sinu muffinililled on tegelikult väga ilusad ja idee jätan meelde lihtsalt näiteks sünnipäevalauale! Tänud!

  ReplyDelete
 14. Pulmades vist antakse jah ka vaikene meene alati kaasa aga noh see ju vaid korra elus ka nii et mitte nii hull kui sünnipäev.
  Ma õnneks olen oma elus vist vaid 2 pulmas käinud ja esimene oli kõrgejoonelised India pulmad kus sai mingi luulerea kaasa ja viimases inglise pulmas said kõik teised väga maitsva ise tehtud küpsise ja mina sain ilusa küünlatassikese.
  Meie ise kinkisime oma pulmas külalistele väikese puidust lamba, Eesti käsitöö (selline mini lammas nagu meil on kiiklammas ja lambatoolid siin kodus aga mitte see kõige kõige minim mis peo sisse ära mahub vaid ikka kobeda suurusega). Praegugi kui külas käime siis näeme kuidas inimestel on see lambake kuskil nähtaval kohal nende kodu kaunistamas. Nendele kes tulla ei saanud kinkisime lambale lisaks ka väikese veini-sampuse pudeli kuhu me ise trükkisime meie nimedega lossi veini sildid peale.

  ReplyDelete