Thursday, 10 March 2011

5 MÄRTS

Ja ongi meie laps kahene. Kaheaastase hormoonid lõid välja juba mitu nädalat, kui mitte isegi kuu, enne sünnipäeva aga õnneks möödusid pidustused ilma igasugu draamata.

Mingit spetsiaalset sünnipäeva traditsiooni meie peres veel kujunenud ei ole. Lauluga äratamist kohe kindlasti mitte kuna me ikka proovime nii kaua magada kui Greta meil seda laseb ja soovi enne teda ülesse ärgata et talle laulda meil ei ole. Torti ka ei tee spetsiaalselt sünnipäevaks kuna tordi sööja oleks meil vaid Pete ning ega temagi tervet kooki üksinda ära ei suudaks süüa. Greta teadis täpselt et tegu tema sünnipäevaga ja et just tema päevakangelase rolli kandis kuigi me alustasime postiga saadetud kingituste avamist juba enne õiget päeva. Me otsustasime et kuna ta on ikkagi veel nii väike siis võime anda osa saabunud kingitusi varem et ta saaks rahus neid avada ja siis ka mõnda aega nendega mängida enne kui uus laviin peale tuleb. Oleneb kui taibukas ta meil komeseks saades on aga mingil ajal me kindlasti peidame varem saadud kingit ära ja anname kõik ikka õigel päeval et laps saaks aru et sünnipäev on ikka vaid ainult üks päev aastas.
Selle postitusega tahame tänada kõike sõpru ja tuttavaid kes Gretat meeles pidasid ja talle kas kaardi või kingituse saatsid. Siit teile tänuks mõned pildid vaadata kuidas Greta neid vastu võttis.Emme kinkis Gretale sellise mõmmi padja kuna emmele endale see hirmsasti meeldis...nagu näha siis õnneks Gretale samuti.

Kaardi asemel otsustasime et kingime talle hoopis personaalse raamatu. Kaardid nagu nii visatkse lõpuks ära aga raamat jääks igaveseks.


Peppa pig maja ostsime me talle tegelikult juba jõuludeks aga kuna jõulude ajal sai ta nii palju kingitusi siis otsustasime et anname selle talle hoopis sünnipäevaks.
Eks see maja üks hunnik plastmassi ole aga lapsele teeb palju rõõmu.
Just kui olime sünnipäeva hommikul kingitusi avamas helises äkki uksekell ja ukse taha potsatas selline ilus pakike Soomest.
Ning paar päeva varem pakike Itaaliast
Peale kingituste avamist kiire hommikupuder ja seadsimegi sammud linna poole.
Meil on siin selline 'pood' nimega BUILD A BEAR kus lapsed saavad ise vastavalt enda soovile ehitada (valmistada) kas karvase karu või koera või kassi või lamba. Linnas käies on Pete tihti Gretaga sinna poodi sisse hüpanud et näidata talle  kuidas see karu valmistamine käib. Nagu välja tuli siis oli Pete lubanud talle et kui Gretal tuleb sünnipäev siis viib issi ta sinna poodi ja Greta saab endale ka sealt ühe karu. Mina sain sellest lubadusest alles siis teada kui oli juba liiga hilja et ära keelata (kuna ma tõesti ei näe mingit vajadust siia koju veel ühte karvast elukat soetada ja seda veel ka topelt hinnaga) ja noh kui issi lubas siis tuleb sellest lubadusest ju kinni hoida.

Karu näidised on riiulite peal rivis ja all kastis karu nahad. Iga laps saab ise valida ja lapsevanem näha kui palju see karv talle maksma läheb :)
Mina võtsin poes olles enda peale kunstilise juhendaja rolli kuna kui aus olla siis mingit tumeroosat karukest ma siin iga päev näha küll ei soovi. Õnneks need tumeroosad olid nagu nii liiga kallid nii et valiku alla jäigi vaid 3 toonis pruune karunahkasid, mille hulgast Greta valis selle kõige heledama.


Siis võeti nahk selga ja viidi sellise masina juurde mis mõmmi naha vatti täis puhus. Jalaga pidi samal ajal pedaalile vajutama et masin töötaks. Greta tegi seda eriti tõsise näoga.


Kui karu oli peaaegu valmis pidi Greta kausist väikese südame valima, sellele musi andma ja siis pandi see mõmmi sisse peitu enne kui karu selja pealt kokku õmmeldi.
Kui karu oli valmis siis järgmiseks sammuks oli karule kostüümi välja valimine. Valik oli nii suur et isegi minul võttis silme eest kirjuks. Ma otsisin üsna pikka aega seda 'õiget'. Tahtsin sellist mida Greta saaks ka ise karu seljast ära võtta ja uuesti selga panna ning midagi sellist mis ei oleks eriti tibi välimuse või lõikega.
Pleeeease issi


Karu riided olid loomulikult sama kallid kui lasteriided ja juba ainuüksi aluspükste eest küsiti 3 naela. Õnneks et mina ei ole selliste karude fänn kuna muidu me vist oleks kergesti võinud 100 naela sinna poodi jätta. Riietele lisaks oli saadaval ka päikseprille, rulluiske, salle, mütse, sokke, iluuiske, golfi varustust jne. Isegi sai karule oma passi osta ja telefoni. Vot selline vägev äri. Õnneks ei taipa Greta seda asja veel nii palju ja me pääsesime vaid paari riietusesemega.Gretaga on õnneks see hea asi et ta tõesti mängib kõikide oma mänguasjadega. Tal käib see hoo kauppa. Paar päeva on Peppa päevakangelane siis mõmmi siis üks ta beebidest, siis võib üldse terve päeva ainult bussiga mööda põrandat ringi sõita jne. Praegu ei ole uus karu veel populaarsust kaotanud nii et kulutatud naelu ei pea taga nutma :)


9 comments:

 1. See "pleaase issi" pilt on niiiiiiii vahva! (Emeline teeb samasuguseid nägusid) :D
  Vahva päev! Jään huviga sünnipäevapilte ootama!

  ReplyDelete
 2. Nii, piltidest on lemmikud: esimesed kollazhid, sest nii palju värve ja valgust! Ja siis muidugi tagantvaates mesilane, see on üle köige!
  Nüüd ideed - see raamatu idee on SUPER! Kas seda saab ainult kuskil teie kandis imesupervahvas poes teha vöi on möni weebikas?
  Ja siis see karumömmipood meeldis. Mulle meeldiks endalegi üks mömmik sealt kokku panna :-)

  ReplyDelete
 3. Oeh, nende piltide ja postitustega võtab mul jah aega ja tegelikult on mul üsna mitu lapse välist postitust plaanis aga no ei ole lihtsalt aega kogu aeg blogiga tegeleda.

  Sirtsutirtsu, unustasin raamatu veebi lisada
  https://www.itsyourstory.co.uk/
  Seal on küll raamatud vaid inglise keeles aga postitavad üle maailma. Hind on muidugi üsna kallis aga meie arvates oli asi seda väärt kuna see firma lisas ka foto ja mitte ainult Greta nime teksti.

  Neid firmasi on kindlasti veel mitmeid aga meie kasutasime seda tuttava soovitusel.

  ReplyDelete
 4. Palju onne, Greta!

  Sunnipaev oli vaga ilus ja varviline ja Build a Bear kogemus jaab talle ka kindlasti kauaks meelde :) Wimbledonis on ka see pood aga meie poistele see vaga huvi ei paku... nagu teada laheb suur osa meie rahakoti sisust firmale Lego :)

  ReplyDelete
 5. Ilusad rõõmsad pildid.
  Ma ei saa aru, miks sa sellesse karupoodi nii irooniliselt suhtud. Kallis on see kyll jah, aga väga armas. Meil on sealt juba mitmed ostud tehtud :D

  Mulle ka alguses pehmed mänguasjad ei meeldinud.. seda enam, et tüdruk ei tundnud huvi. Aga nüüd ta ainult nendega tegeleb.. söödab, joodab, potitab, paneb magama, viib arsti juurde, mängib kooli, loeb neile raamatuid ette... meil vist on neid pehmeid loomi mingi 50 tykki! (Osad neist lähevad varsti kyll charitysse.. ei mahu enam riiulisse ära).

  ReplyDelete
 6. Mermaid, mul ei ole pehmete loomakeste vastu midagi ja monikord ostan neid ise ka aga mulle meeldivad sellised väiksemad karvased.
  Need suured võtavad alati palju ruumi ja tolmu ja siisma pean neid ühest kohast teise pidevalt tõstma. Ühest massiivsest Peppast ja beebist täitsa aitab :)

  See on küll maitse asi aga mina ei leia et need karud ja muud loomad seal poes armsad on. Mulle kingiti üks jänes sealt poest nii umbes 8 aastat tagasi ja no ei meeldinud see mulle. Hoidsin kapis mitu aastat ja siis viisin heategevuspoodi kus seda vastu ei voetud kuna puudus CE mark.
  Gretale kingiti sünnipäevaks ka üks teine karu, mida varsti mõnelt pildilt näha saate ja vot see on minu arust palju armsam ja omapärasem kui need mis seal poes tehakse.
  Maitse asi , maitse asi. Greta on ehk praegu veel liiga noor et teada kas ta nende karude järgi saab hull olema või ei.

  ReplyDelete
 7. Palju onne pisikesele kaunitarile!!
  Pildid on nii armsad, roomsad ja paikselised.

  ReplyDelete
 8. Palju 6nne minu poolt ka! Vahva, et selle raamatuprojekti 2ra tegite:)

  Me pole karude poes veel k2inud. Mind v2ga ei t6mba nii palju raha v2lja k2ija. Saab teiste asjade peale ka kulutada. SI on kyll pehmete loomade f2nn.

  ReplyDelete
 9. Tänud kõigile õnnesoovide eest.
  Suur tänu ka Katarinale kes meile selle personaalse fotoraamatu lingi andis.

  ReplyDelete